Skocz do zawartości
Gość lukaszcbr

Cieknaca klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukaszcbr

Witam. gdy jezdze z klima to niewiadomo skad cieknie woda i robi sie kaluza na przedniej wycieraczce od pasazera. rozebralem tapicerke zdjalem schowek i jakby stamtad cieklo bo jest mokre. wie ktos skad dokladnie cieknie i co trzeba naprawic. pomozcie prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po demontażu schowka pasażera , bliżej tunelu środkowego odchylając "filc" widać lejek to odpływ z parownika klimy,zobacz co tam się dzieje, załącz chłodzenie na maxa i obserwuj.pewnie jest zatkany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to odpływ z parownika klimy

 

Czyli to jest normale, że po jeździe z właczoną klimą pod spód auta wypływa woda:confused:

Wczoraj jak się zatrzymałem zauważyłem, że pod autem kapie jakiś płyn, przepchnąłem auto i sprawdziłem organoleptycznie. Okazało się że jest to woda. Kapało pod auto na wysokości drążka zmiany biegów.

To normalne:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Uspokoiłem się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod spód auta wypływa woda

to jest jak najbardziej normalne, gorzej by było jak by ta woda leciała do środka kabiny i wypływała na przednie dywaniki ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maximus200

Normalny efekt skarplania się pary wodnej występuje to we wszystkich autach z klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość El Passo

Witam

Ogladalem dzis Passata (z zamiarem kupna) i tez cos takiego sie pojawilo(woda pod samochodem na wysokosci srodkowej konsoli).Gosc powiedzial ze to nic takiego,troche mi sie w to nie chce wierzyc ale skoro tak mowicie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gosc powiedzial ze to nic takiego,troche mi sie w to nie chce wierzyc ale skoro tak mowicie

Nawet obowiązkowy objaw, jeśli włączona była klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwszy raz sprawdzałem co to jest. Jeżeli jest plama wody pod samochodem to dobry i zdrowy objaw. Trzeba zacząć się martwić, gdy przy włączonej klimie brak kałuży. Wtedy woda jest na Twojej wycieraczce wewnątrz pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też któregoś dnia się wystraszyłem tym bardziej że parę minut wcześniej uderzyłem podwoziem na trasie (był uskok z powodu robót drogowych). Na przerwie srawdziłem czy coś nie cieknie i kapało ale wziołem na palec kroplę i spróbowałem było bez smaku i zapachu, więc to woda, a że wszędzie mam zalane inne płyny niż woda więc to na pewno z klimy, a na temat wody z klimy że to normalka to można wyczytać z innch wątków.

 

Upewnij się, że auto jest zalane odowiednimi płynami i sprawdz czy to na pewno woda kapie, jak tak to luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności