Skocz do zawartości
Gość hektor

Jak nazwac pękniety element w Passacie ?-jest juz zdjecie !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hektor

Witam.

Jestem nowy na forum ... mam problem z autkiem ktore niedawno nabylem... otoz listwa nad maską tuz przy szybie czy moze (podszybie) jest pęknięta ...

Prosze mi powiedziec jak fachowo nazywa sie ta czesc , wowczas poszukam na allegro ... Czy wstawienie tej listwy to jakis wiekszy problem czy powinien poradzic sobie z tym mechanik "domowy" ...

Pozdrawiam i licze na Was.

Michal

p.s. sorki ale nie moge wgrac zdjecia ?? dlaczego ?

dsc01215app8.th.jpg

 

oto fotka listwy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz -"podszybie"

tu przykład :

http://www.allegro.pl/item239158577_podszybie_passat_b5_tdi_i_inne.html

ze wstawieniem nie ma większego problemu,trzeba odkręcić wycieraczki, a ta listwa jest po długości na wcisk (wpust).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To podszybie to raczej fachową nazwę nosi odrzutnik wody bo podszybie jest niżej pod masą ;)

Zanim zdemontujesz ten odrzutnik to miej na uwadze to, że dość często pekają szyby w VW-Audi przy zbyt beztroskim demontażu i montażu tego elementu. Demontować trzeba bardzo delikatnie aż cały zacisk wyjdzie z szyby. Potem cały ten pozostały rowek należy bardzo starannie wyczyścić. Przed montażem nowego odrzutnika trzeba rowek lekko wypełnić samrem podobnie jak zatrzask w odrzutniku. Potem jeszcze bardziej delikatnie i z wyczuciem należy to wciskać. W tym momencie niestety ale część szyb pęka w autach z taką konstrukcją. Taka uroda i trzeba naprawdę uważać.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocny link w którym pokazano co i jak, warto zapatrzeć się w ściągacz którym ściągniesz ramiona wycieraczek, warto wykonać przegląd mechanizmu wycieraczek i ew. serwis tego mechanizmu;

sam odrzutnik też lubi pęknąć - na środku, Twój można z powodzeniem pospawać bez śladu

 

 

nie dopatrzyłem ze z UK tam chyba takiej opcji nie ma cena nowgo odrzutnika -około 60$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hektor

Witam ponownie.

Ogromne dzieki za zainteresowanie sie moim problemem... oczywiscie sprawdze ceny tu w UK oraz w Polsce ... jesli bedzie duzo taniej w Polsce powiedzcie prosze czy moge z tym dlugo jezdzic ... Bo wiem ze napewno woda dostanie sie bezproblemu na akumulator i pewnie na reszte silnika ... ??

Co z tym zrobic szybko i tanio -bo narazie do Polski autem nie jade , a tu uslugi bardzo bardzo drogie ... - no chyba ze przesylka ale najwazniejsze czy nic sie nie stanie narazie jezdzac z tym ...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pomysl na prowizorke.naklej na to pekniecie folie najlepiej czarną (np kawałek worka na smieci - nie wiem czy w UK sa tez czarne).najpierw sprobuj ustawic kawałki na swoim miejscu i sklej jakims klejem. mozna zasmarowac czyms w stylu poxipolu.to taka prowizorka ale jesli dobrze to zrobisz to nie powinno wody puszczac i znajac zycie ta prowizorka przetrwa lata - jak kazda prowizorka:) :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj tylko ze masz kupic ten element od wersji angielskiej jak dobrze widze... bo nikt o tym nie mówił ja ostatnio kupowałem dla kolegi do normalnej wersji i zapłacilem 50 zł mysle ze u nas do angielskiej wersji oddadzą taniej bo jest tego troche a i tak tego nikt nie kupuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hektor

Witam wszystkich.

Dzieki wielkie za odpowiedzi ... dokladnie bedzie to podszybie jak wspomnieliscie, narazie jednak mysle zeby polutowac (pospawac) ten element, tak doradzil znajomy ... owszem mozemy szukac czesci na szrocie w UK ale boje sie o montaz skoro mozna bardzo latwo uszkodzic szybę, tym bardziej ze wymiana przedniej szyby nie jest tania w UK ...

Poki co wielkie dzieki i jak juz dokonam naprawy poinformuje o tym na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass

ja kilka razy zdejmowałem i zakładałem ten element przy okazji naprawy wycieraczek i nie za bardzo wiem w którym momencie istnieje ryzyko uszkodzenia szyby. a polutowane wcześniej czy pozniej zacznie denerwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hektor

Witam ponownie.

Narazie sprawe rozwiązalem zaklejając pęknięcie czarną mocną folią ...

Poki co trzyma i mam czas myslec co z tym dalej ... hehe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze skorzystales z mojej rady na prowizorke. jesli nie bedziesz mial czasu sie ty, zajac to jestem pewnien ze jak wszystko co robione jest tylko na chwile i ta twoja robota przetrwa wieki :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności