Skocz do zawartości
makeć

Po aktualizacji interfejsu - przestał działać

Rekomendowane odpowiedzi

fejsik działał i nagle gdy siedziałem w aucie przestał....i nie wiem co się stało :(

przestał się komunikować z autem, po podłączeniu monituje:

Port Status:OK

Interface:Found!

Type:Ross-Tech HEX-USB

Status:Not plugged into Car - a jest podłączony :(

albo...

Port Status:OK

Interface:Not Found!

i tak na przemian...

Dioda OK

oczywiście koniec z full...

----------------------------------

często podczas podłączenia kabla do kompa monituje o wykryciu nowego sprzętu(ROSS-TECH) i żąda sterowników, jak by go nie pamiętał.

Co to może być ?Czy on jest do jednorazowej instalki?

przeinstalowałem system-nic nie pomogło, formatowałem z Dosa i też nic, mam dwa wejścia USB-sprawdziłem, sprawdziłem też przez stację dokującą-wszystko na nic, nadal nie działa .Walczę tak już trzeci dzień i nie wiem co mam robić bo przecież działał.

Wejścia USB działają bo doinstalowałem myszkę, modem nerwostrady,aparat i wszystko działa jak należy.Czy jest możliwe, że w kabelku zapisują się jakieś dane ? Jakaś wersja limitowana,czy coś w tym stylu ?

o co tu chodzi ? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj myszę, koniecznie i zobacz na pw. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłałem ci info na PW

 

Sprawa się wyjaśniła.

Interfejs został uszkodzony nieelektrycznie po przez instalację nowej wersji Vag -Coma 702 BETA tu link: http://www.vag-com.pl/beta.htm

Proszę przeczytać na dole jest opisane że nowy soft aktualizuje interfejs:

- Wymagana jest nowa wersja oprogramowania sprzętowego interfejsu - 1.78. Aktualizacja jest automatyczna. Interfejsy z nowym oprogramowaniem nie będą działały z poprzednimi wersjami programu VAG-COM!

Więc mój apel do posiadaczy Hex-ów nie róbcie tego bo nie da się wrócić do 607,3

 

PS

jjacekkx, my jesteśmy w kontakcie na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest jeszcze napisane, że:

 

cytat /UWAGA!!!!!

 

Po zainstalowaniu i wykryciu interfejsu, program aktualizuje jego oprogramowanie sprzętowe. PO AKTUALIZACJI DO WERSJI 1.78 TWÓJ INTERFACE PRZESTANIE DZIAŁAĆ Z POPRZEDNIMI WERSJAMI VAG-COM'a - W TYM RÓWNIEŻ Z AKTUALNĄ POLSKĄ WERSJĄ PROGRAMU!!!!

W TAKIM WYPADKU, DO CZASU POJAWIENIA SIĘ OFICJALNEJ WERSJI 7xx, BĘDZIESZ MÓGŁ KORZYSTAĆ JEDYNIE Z ANGLOJĘZYCZNEJ WERSJI BETA 702!!!!/

 

Co sugeruje, że fejsik zablokował się programowo (nie jest uszkodzony), a nowa, oficjalna jak piszą wersja 7xx programu VAG-COM pozwoli na jego ożywienie (zaktualizuje oprogramowanie sprzętowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sugeruje, że fejsik zablokował się programowo (nie jest uszkodzony), a nowa, oficjalna jak piszą wersja 7xx programu VAG-COM pozwoli na jego ożywienie (zaktualizuje oprogramowanie sprzętowe).

Tylko że to dotyczy oryginalnych Ross-Tech-ów a nie wiem jak będzie się zachowywał ten.

jjacekkx, a czy teraz na 702 beta fejs chodzi? Sprzętowo powinien być zaktualizowany do 1,78 co sugeruje że powinien chodzić z Vag-Com-em ver. 702 w górę.

Bo jak tak to nic tylko pozostać na tej wersji i poczekać na finalną.

 

A na samym końcu strony jest:

JEŻELI TAK WŁAŚNIE SIĘ STANIE W TWOIM PRZYPADKU, PAMIĘTAJ - UPRZEDZALIŚMY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Napewno chodzić nie będzie gdyż to sie firmware aktualizuje a jak ten nie jest skonstruowany do flashowania to raczej kupa. Tylko na programoatorach teraz będzie można wrócic do poprzedniej wersji firmware jakim byo chyba 1,66

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na programoatorach teraz będzie można wrócic do poprzedniej wersji firmware
to też jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy teraz na 702 beta fejs chodzi?
nie :( jak by chodził to bym raczej był zadowolony.
Tylko na programoatorach teraz będzie można wrócic do poprzedniej wersji firmware jakim byo chyba 1,66
to też jest możliwe.
to jak to zrobić ?? co potrzebuje do tego ?? :mur:

yassek jak by co to ja czekam,na wszelkie info :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wysłać do Adako lub do Falnetu na flashowanie układu. Kosztuje to u nich około 100zł.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysłać do Adako lub do Falnetu na flashowanie układu
nie wiem czy mogę swój wysłać bo to jest oryginalny nieoryginał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yassek, wielkie dzięki, śmiga jak przedtem :cwaniak:

A innych chciałbym ostrzec żeby nie zrobili tego błędu co ja :zawstydzony: - nie instalujcie vaga 702 beta do tego kabla !!! :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności