Skocz do zawartości
Gość gacek

Polerowanie szyb ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gacek

Witam

jak w temacie- znalazłem parę pozycji na allegro do polerowania szyb próbował ktoś może te specyfiki,może jakaś inna metoda istnieje ?(wymiana mi się nie uśmiecha).Sorki jak powielam temat > szukajka wywala mi błedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj linki do aukcji jakie znalazłeś

mój ojciec akurat jest szklarzem i ma takie specyfiki do kineskopów, ale jest to strasznie drogie i trudno je zdobyć, sam próbowałem to robić, czasu od .. to zajmuje ale jaki efekt :D

i do tego wkretarka z taką płachtą do polerki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edomek

z tego co wiem to przedniej szyby nie wolno polerowac w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

O dziwo nie o czolową mi chodzi tylko przednia pasażera bo z mojej strony jakoś mnie to nie rozprasza a tamta zawsze kiedy zerkam w prawą stronę odciągają mi uwagę te ryski a linki do stron to:

http://moto.allegro.pl/item179508335_rysy_na_szybach_zmatowienia_zobacz_koniecznie_.html

 

http://moto.allegro.pl/item180032736_zestaw_polerski_do_szyb_i_szkla_wys_gratis_.html

 

http://moto.allegro.pl/item180594840_super_zestaw_polerski_do_szyb_samochodowych_od_ss.html

 

myślę ze nie może byc chyba takiego wała że sprzeda ktoś cós po czym wyjdzie mi matowa szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ryski i takie male kropeczki jakby stal w poblizu jakiegos malowania i odradzili mi polerowanie, dlatego ze pod slonce i tak bedzie widac kolka (od polerowania) a po drugie jak mu sie reka omsknie to slabo sciagaja wycieraczki.

Ja wymienilem cala szybe i zamknalem sie z tego co pamietam 350-400 zl z wymiana

koszt niemymierny w stosunku do tych past ale efekt tez. jak wsiadlem mialem wrazenie ze nie mam szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jeżeli chcesz się w to pobawić to tylko środkiem z ostatniej aukcji bo tylko ten jest na bazie tlenku ceru.Trzeba wręcz diabelskiej cierpliwości żeby zapolerować nawet niewielką ryskę a gadkę że można zapolerować rysę po np. śrubokręcie można włożyć między bajki.Do tego trzeba bardzo uważać żeby pod krążek filcowy nie dostało się ziarenko piasku bo wtedy będziesz miał dużo więcej rys.

 

Szkło jest twarde, a żeby rysa zniknęła musisz zdjąć przez polerowanie warstwę szkła na głębokość rysy - zrobi się soczewka.

 

Na ostatnich targach BUDMA w Pozaniu widziałem profesjonalny zestaw do usuwania rys razem ze szlifierką - kosztował 1200 ojro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Tył mam oklejony folią ale przednie też orginalnie są przyciemnione (tylko tak delikatnie) czy cała szyba jest w takim przypadku z ciemniejszego materiału czy jest to tylko jakaś warstwa ?a głownie chodzi mi o szybę przednich drzwi pasazera .Dziekuję za podpowiedzi wszystkim i pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Popai

Witam,

 

polecam jak najbardziej polerowanie drobnych zarysowań i zmatowień. Nie ma specjalnie sęsu polerować głębszych zarysowań. Jednak jeśli chodzi o mąłe uszkodzenie tomożna próbować. Polecam www.hartim.pl tam kupisz wszystko co potrzebne do tego tematu. Są tam też pasty na bazie aluminium tlenku do szlifowania szkła, als zwykle nie potrzebne.

 

Pozdrawiam i życze powodzenia.

 

Nie pogrubiaj czcionki/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramze

W moim mieście okazało się, że działa firma, które zajmuje się tylko usuwaniem rys na szybach. Pojechałem i pokazali mi jakąś kosmiczną technologię co usuwa rysy bez polerowania tylko uzupełniając szkło w rysie. Nie byłem pewien czy się zgodzić, ale jak zagwarantowali, że w razie wtopy wstawią mi nową szybę to się zdecydowałem. Efekt jest super. Żadnych rys, żadnych soczewek, szyba jak nowa. A rysa była poważna bo od czubka pióra wycieraczki. Polecam z czystym sumieniem tą firmę: http://www.motiveglass.pl. Naprawa kosztowała nieco więcej niż bym się spodziewał ale było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J też mam problem mam na szybie od str kierowcy takie czarne kropki jak by ktoś przy szybie szlifował szlifierką kątową, da się to usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam z czystym sumieniem tą firmę: http://www.motiveglass.pl. Naprawa kosztowała nieco więcej niż bym się spodziewał ale było warto.

 

Kolego pochwal się, ile skasowali?

Tez mam taką rysę + gwiazdkę maluską od kamienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o orientacyjną cenę takiej naprawy w motiveglass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pęknięcie to tylko do 4cm można naprawiać/zlewać-tak dobrze mówię nie mylę się.

 

ja miałem pęknięcie nie wielkie też 4 może 5cm i wymieniałem szybe gościu powiedział że naprawiają tylko odpryski ,""muszle""do wielkości 5 zł to i rysy też do tej wielkości też pewnie a 4 cm to już troche duzo tym bardziej że ci bedzie to peknięcie sie powiększać , mi to było i tak obojetne bo z ubezpieczenia szło wiec wymienił i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CARVALET

W firmie zajmującej się wymianą szyb oraz klejeniem życzyli sobie 80 zł za odprysk po kamieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności