Skocz do zawartości
szefomaciek22

po wymiania amorów cos stuka??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dzis wraz z znajomym mechanikiem zabrałem sie za wymiane amortyzatorów.Dla zainteresowanych kupiłem amorek firmy KAYABA EXCEL-G w cenie około 200 zł.

Po ich wymianie dochodzi dość słyszalny stuk w prawym kole ,podczas wjechanie w dziure (wcześniej tego nie słyszałem) Dodam co wazne ze w tym samym kole co słyszę stuki mam do wymiany przegub. Lecz nie chce mi sie wieżyc ze przegub może tak pukać -może sie myle ma ktoś jakieś sugestie ,porady.

Za wszystkie dziękuje

pozdrawia Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie - stuka przegub :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Teraz takie czesci produkuja ze nie zdziwilby sie gdyby to ten amor stukal,a wczesniej tez stukalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz takie czesci produkuja ze nie zdziwilby sie gdyby to ten amor stukal,a wczesniej tez stukalo?
. wcześniej i tera klekocze przegub na skręconych kołach ( guma osłaniająca przegub był pęknięta .Piach sie dostał i rozwalił przegub.:()

Dodatkowo słyszę stuk jak wjadę w dziure - wcześniej tego nie słyszałem .

dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocowanie amortyzatora sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas zmiany amorow luzowalem stabilizator, potem go nie dokrecilem i sie tlukl, najlepiej to widac w kanale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Pewnie czegoś nie dokręciłeś,albo źle złożyłeś.

Sprawdź wszystko jeszcze raz.Przugub po najechaniu na dziurę by nie stukał-prędzej terkotał przy skręconych kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Dzięki chłopacy za odpowiedzi. Mam więcej informacji które mogą pomóc w podpowiedzi.

Przegub wymieniony-DALEJ PUKA :(.

Dodam ze zaczęło pukać po wymianie amorka który nic nie amortyzował

Byłem na szarpaczach i mam delikatne luzy na dolnym wahaczu znanym "banan", według diagnosty reszta jest ok.

Tylko czy ten luz może powodować taki stuk ??" typu metal o plastik , metal o metal "

 

koledzy doradźcie coś , bo w przeciwnym radzie będę rezygnował z alu felg :( w zamian za kompletny zawias. A jak sie okaże ze po wymianie wahaczy dalej puka ??

pozdrawia maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłeś to o czym pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłeś to o czym pisałem?
. Witam

nie wymieniłem, bo było w dobrym stanie . Dzis rozebrałem wszystko jeszcze raz i po złożeniu przestało pukać

Prawdopodobnie problem był teki ze gwint o amorka uderzał o kielich mocowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam podobnie ,lecz u siebie wymieniłem wszystkie wachacze z przodu,drążki i gałki kierownicze.Po wymianie było ok ,ale teraz słychać głuche pukanie jak jade po kamieniach i jedynie kiedy zjeżdzam lub podjeżdzam lewym kółkiem na krawężnik.Amorki są w 73 % sprawne,na trasie nic nie puka.Czyżby listwa kierownicza lub jak kolega przegłub(nie mam z nim problemów)??Krzyżak i kolumne kierowniczą wykluczam,bo testowałem ją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zigo63

sprawdz lacznik stabilizatora maga byc tuleje do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynac nowego watku wiec podpisze sie pod tym. W moim pasku amory z kolei nie stukaja za to sycza, przy przejechaniu po nierownosci slychac jakby upust powietrza i dzwieczne tsssss :)

Czy to zasluga amorow czy raczej poduszki ?

I nie mam zadnego blow-offa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w poduszkach powietrza nie ma :)

to lita guma

moze sie koncza jedz do diagnosty na test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest mi wiadomo,jest to naturalny dźwięk nagłego skoku amortyzatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności