Skocz do zawartości
komar_2

Nawigacja MFD z DSP na MCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z góry przepraszam jeśli podobny temat był poruszany gdyż nie udało mi się nic podobnego wyszukać.

Mianowicie mam taki problem i zapytanie.

W Passacie z kolorowa nawigacja MFD jest zamontowany system DSP (Digital Sound System) czyli wzmacniacz w bagażniku, z MFD zamiast kostki

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

(na samym końcu)

8 styków oznaczona na schemacie jako B która rozprowadza dźwięk na głośniki jest zamontowana inna cienka kostka chodzi chyba o część D czyli to 26stykowe.

W bagażniku znajduje się wzmacniacz a w nim dwie lekko owalne kostki, wnioskuje, że jedna to kostka zasilająca i dająca sygnał z MFD a druga to wyjście sygnału na głośniki.

A teraz sedno problemu, niestety nawigacja została skradziona i chciałem w jej miejsce zamontować nawigacja MCD niestety ona nie posiada wejścia tego 26stykowego lecz tylko cześć B 8-stykowe.

Pytanie moje jest takie czy ktoś wie czy istnieje i gdzie można kupić jakaś przejściówkę miedzy tymi 26 stykami a 8 ewentualnie miedzy tymi 8 a kostka przy wzmacniaczu która daje sygnał na głośniki.

Z góry wszystkim dziękuje za odpowiedzi i pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę tego wejścia będzie łatwiej . Mi się wydaje jednak że powinna tam być kostka z części c rozszerzenia(trzykolorowa mini iso)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia chwilowo nie uda mi się zrobić :(

Część C to wejście na 3 kostki mini ISO mianowicie na zmieniarkę płyt, wyświetlacz miedzy zegarami i na przyciski z kierownicy.

http://www.allegro.pl/item314474757_nawigacja_do_wv_mfd_dx_plus_mapa_polski.html

na zdjęciu 2gim tylnej części widać po lewej stronie jedno wejście i dokładnie w to miejsce wchodzi kostka która występuje w tym samochodzie lecz nie ma takiego wejścia w MCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne a gdzie idzie do dsp sygnał liniowy z nawi , bo w tym 26-cio pnowym nie ma takich wyjść .

 

EDIT:

Opisz które piny w tej kostce 26 pinowej masz obsadzone przewodami i porównamy ze schematem wyjśc z navi mfd i mfc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnal audio dla wzmacniacz DSP podpiety jest pod pod zlacze MiniISO (gniazdo C styki od 1 do 6)

To duze gniazdo 26pin w MFD sluzy do podpiecia sygnalow z ABS, magistrali CAN do tunera TV i wlasnie sterowania wzmacniaczem DSP.

 

W navi MCD sygnal CAN znajduje sie w 10pin gniezdzie.

 

Roter ISO Stecker:

Pin 3 CAN Bus low

Pin 5 CAN Bus high

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety znawcą nie jestem.

Czyli mam rozumieć, że mogę podłączyć bez problemu MCD i wzmacniacz i głośniki będą działać? bo wszystkie pozostałe kostki są.

Jak w MCD nie mam tego gniazdka i tego nie podłącza to nic się strasznego nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkajmy się gdzieś w warszawie może u Ciebie ja u siebie mam navi mfd wymontuje podłączymy u Ciebie i porównamy później z wyjściami w mfc .

Edit : A w tej 26 pinowej pewnie tylko będą obsadzone dwa kabelki do komunikacji CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to samochód firmowy mojej matki, a nawigacje MCD mam swoja która mi została po innym samochodzie i chciałem to podłączyć w tym passacie lecz MCD nie ma tej dużej kostki.

Sygnał na głośniki rozumiem, że idzie ze wzmacniacza i pytanie teraz jest takie czy ta kostka 26tykowa musi być gdzieś podłączona by głośniki grały czy jest zbędna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że to samochód firmowy mojej matki, a nawigacje MCD mam swoja która mi została po innym samochodzie i chciałem to podłączyć w tym passacie lecz MCD nie ma tej dużej kostki.

Sygnał na głośniki rozumiem, że idzie ze wzmacniacza i pytanie teraz jest takie czy ta kostka 26tykowa musi być gdzieś podłączona by głośniki grały czy jest zbędna?

 

Tak sygnał na głośniki wychodzi ze wzmacniacza . A jeśli nie podłączysz kabelków z tej 26 pinoewj kostki do MCD to radio nie będzie widziało procesora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tej kostki 26 stykowej to podłączyć do MCD?

Możecie mi jeszcze dwie rzeczy powiedzieć?

1. Jak w samochodzie nie ma wzmacniacza to sygnał na głośniki normalnie wychodzi z tego 8stykowego gniazdka B?

2. Jeśli z tego gniazdka B wyprowadzę teraz 8 kabli po 2 na każdy głośnik w drzwiach i podłączę to czy nie podłączenie tej kostki 26 stykowej ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z tej kostki 26 stykowej to podłączyc do MCD?

 

Dlatego musisz mi powiedzieć które piny masz tam obsadzone to wtedy porównamy wyjścia z MFD i MCD . Cały czas do tego zmieżam a ty ciągle zadajesz te same pytanie . Ja też mam DSP ale nie podłączone bo nie wiem gdzie w DSP idzie sygnał CAN , a jak byśmy się spotkali to bym pomógł Tobie i sobie . (Wilk syty i owca cała):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poprzepinac wszystkie sygnaly z kabla zakonczonego wtyczka 26pin (dla MFD) na wtyczke 10Pin (dla MCD).

MCD_IV.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi jeszcze dwie rzeczy powiedzieć?

1. Jak w samochodzie nie ma wzmacniacza to sygnał na głośniki normalnie wychodzi z tego 8stykowego gniazdka B?

2. Jeśli z tego gniazdka B wyprowadzę teraz 8 kabli po 2 na każdy głośnik w drzwiach i podłączę to czy nie podłączenie tej kostki 26 stykowej ma jakieś znaczenie?

 

Jak tylko dorwe na chwilke samochód to zrobie zdjecie i sprawdze które kable są podłączone a które nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi jeszcze dwie rzeczy powiedzieć?

1. Jak w samochodzie nie ma wzmacniacza to sygnał na głośniki normalnie wychodzi z tego 8stykowego gniazdka B?

2. Jeśli z tego gniazdka B wyprowadzę teraz 8 kabli po 2 na każdy głośnik w drzwiach i podłączę to czy nie podłączenie tej kostki 26 stykowej ma jakieś znaczenie?

 

Jak tylko dorwe na chwilke samochód to zrobie zdjecie i sprawdze które kable są podłączone a które nie.

 

Dokładnie tak jak piszesz , ale wtedy ominiesz procesor ale po co skoro masz już całą instalkę tylko podłączyć i będzie chulać że aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki wam wielkie :) a jak dorwe autko to zrobie zdjęcie i opis kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super dzieki wam wielkie :) a jak dorwe autko to zrobie zdjęcie i opis kabli.

 

Dorwij , dorwij , ja już się borykam z tym tematem od miesiąca i stoję w miejscu i nigdzie nie mogę dorwać schematu z tym CANEM , nawet w serwisie VW -Szewczyk mi nie pomogli . Stwierdzili że tego już nie ma w produkcji i nie mają schematów .

 

Edit : Marek a może ty mi pomożesz ze schematem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pracowałem w VW Chylińscy to ze wszystkimi sprawami z nawigacją jezdziłem do Józefowa do Naviserwis.

Może oni maja takie schematy :)

Nasza firma czynna jest od

poniedziałku do piątku

od 8:00 do 16.00.

Kontakt telefoniczny:+22 789 62 51

Serdecznie zapraszamy również po odbiór osobisty.

Nasz adres :

ul. Lelewela 18 Józefów/k.Otwocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ich , byłem tam jak odbierałem adapter multimedjalny do mojej navi ale niestety tylko navi i w temacie DSP nie umieli mi pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócimy do tematu za parę dni bo niestety jutro wyjeżdżam, jak wrócę to zrobię zdjęcie i opis tych kabli i ustalimy który kabel gdzie trzeba podłączyć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gbels

Mam rozumieć, że masz nawigacje MCD?

http://www.naviservice.com.pl/navi/produkty2.html

KABEL DSP-NAVI zastanawiam sie czy to by nie rozwiązało naszego problemu.

a jak nie to może ten schemat:

http://img374.imageshack.us/my.php?i...avigationm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności