Skocz do zawartości

migor

  • Liczba zawartości

    121
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez migor


  1. 2b z atmosferycznym, czyli 1b doładowania, na logu z pierwszego postu wykres sięgnął 2200. Z tym limitem to nie chodzi mi o maksymalną wartośc zadaną tylko o maksymalną wartośc ciśnienia, przy którym sterownik rzuca błędem przeładowania. Czyli np limit to 2b, ciśnienie sięgnęło 2.2 -> wyskakuje błąd i ECU ogranicza ciśnienie do 1.4. Może coś takiego tu występuje....? tak tylko strzelam, nie znam się niestety na tym :(

     

    postaram się poszukac jakiegoś obczajonego mechaniora diagnostę, jak macie kogoś sprawdoznego to prosze o info :)

    dzieki za odzew wszystkim!


  2. Przepływka wydaje się OK. Bodzik, to jest tak, ze mam przeładowanie i chyba po tym jak sterownik zarejestruje ten błąd to tnie ciśnienie do 0,4B :( - ostatni wykres z pierwszego posta.

    Jakieś 2-3 lata temu wymieniałem turbo, stara turbina nie osiągała 1b doładowania, nowa już osiąga. Może przy ciśnieniu 2b sterownik ogranicza doładowanie? Nie wiecie czy jest takie zabezpieczenie?

    Chociaż z drugiej strony jeżdżę spokojnie, turbo ciśnienia 2b raczej nie widzi a błąd wyskakuje...

     

    Czy możecie mi polecić jakiegoś mechanika w okolicy warszawy, który znałby się na chipach i na diagnozowaniu takich rzeczy?

     

    PS w ostatni weekend zrobiłem 1000km i błąd nie wyskoczył...nie potrafię w ogóle zauważyć kiedy ten bład wyskakuje..


  3. ciśnieniem zadanym się nie przejmuje bo tak jak napisałem wcześniej nie korzystam z niego, jeżdżę lajtowo. To dla mnie nie jest problem - w tym wątku proszę o pomoc w temacie błędu przeładowania / ograniczenia doładowania do 0,3b / falującego prędkościomierza.

    Autem jeżdżę od 6 lat, błąd przeładowania pojawił się dopiero w tym roku - także zakładam, że nie jest to kwestia programu.

     

    Zrobię logi 002+033, 003+020, 115+118 i podrzucę na forum, dzieki za odpowiedzi!


  4. Problem jednak się nie rozwiązał....byłem z tym u mechanika, pomierzył ciśnienia, mówi że wygląda OK i nie wie skąd ten błąd :(

    Dla przypomnienia:

     

    17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

    P1557 - 35-10 - - - Intermittent

     

    Dodatkowo czasami pojawiają się chwilowe (kilka - kilkanaście sekund wahania prędkościomierza, najczęściej przy ok 140kmh i wskazówka wtedy waha się oscylacyjnie +/- 15kmh.

     

    Wrzucam nowsze logi:

    http://vaglog.rtnet.pl/badboy11_141675.html

    http://vaglog.rtnet.pl/badboy11_141671.html

    http://vaglog.rtnet.pl/badboy11_141672.html

    http://vaglog.rtnet.pl/badboy11_141673.html

    http://vaglog.rtnet.pl/badboy11_141674.html

    http://vaglog.rtnet.pl/badboy11_141676.html

     

    Przed i po każdym logu patrzyłem czy nie ma błędu na VAG. Pierwsze cztery logi (na przemian benzyna/lpg) to pedał gazu w podłodze. Błąd nie wyskoczył ale widac niedoładowanie turbiny.

     

    Piąty log - z normalnej jazdy na lpg, obr <4 tys, podczas tego przejazdu wyskoczył błąd przeładowania.

     

    Szósty log - chciałem zobaczyc czy błąd wyskoczy na benzynie żeby wykluczyc, że jest to sprawka instalacji LPG. No i podczas tego przejazdu też błąd wyskoczył.

     

    Co to może byc? Podczas wahania prędkościomierza chyba czasami czuję "przerwy w gazie", auto jakby chciało na przemian przyspieszac i zwalniac. Myślałem, że to N75 ale duty cycle wygląda OK. Proszę o poradę bo walcze z tym tematem z przerwami już ponad pół roku :(


  5. Witam!

    Niestety nadeszła u mnie pora zmiany amorków i mam prośbę o podpowiedź co wybrać. Poprzedni właściciel wstawił sprężyny eibach -30/35mm (nie pamiętam dokładnie). Na forum czytałem dobre opinie o SACHS Super Touring do obniżanego zawieszenia ale jak dzwonie po sklepach to mówią mi, że to są amorki do standardowych zawieszeń a do obniżanego to jest Avantage (Advantage ?). Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

    Czytałem też o bilstein ale sporo ludzi tutaj na forum pisze, że są twarde?

    Proszę o poradę jakie amorki będą dobre do niższego zawieszenia tak żeby paskiem nie bujało mocno ale też żeby nie ugniatały kręgosłupa ;)

    Z góry dzięki.


  6. spokojnie niczego nie zarzynam :) turbo wytrzymało 250tys km i padło dlatego, że przez ponad 4 godziny pałowania non stop (!) gaziarzowi nie udawało się wyregulować gazu, ja autem jeżdżę już jakieś 5 lat i z silnikiem zero problemów, tak jak pisałem - momenty kiedy auto poczuło doładowanie ~1b mogę policzyć na palcach jednej ręki przez te 5 lat (no może obu rąk ;) ). Fakt, że silnik ma dopiero 135tys km.

    Program jest mocny. To też fakt. Sam pewnie o chipie nawet bym nie pomyślał. Ale tak już autko zakupiłem. Moim zdaniem i tak "wszystko" zależy od kierowcy, jakby się uprzeć to można i na serii samochód zarżnąć.

    A komfort na trasie jest nieoceniony, jak już pasiorek kiedyś się zestarzeje to ciężko będzie się przesiąść na mniej KM...


  7. dlaczego tak sądzisz? 1.8T ma chyba sporo rezerwy i 2bary z turbiny to nie powinien być kosmos dla tego silnika. No chyba, że ktoś jeździ zero jedynkowo: albo z pedałem w podłodze albo z nogą na hamulcu, ja po wymianie turbo prezentuję raczej PSJ :) nawet nie zauważyłem, że ponad pół bara mi brakuje :)

     

    PS mechanik, który wymienia mi dzisiaj uszczelnienie na półośkach zauważył jakąś dziurkę w okolicy DV, załatane, przeładowania już nie ma. Dzięki za pomoc!


  8. Wydaje mi się, że tylko jeden log jest miarodajny (115 tam gdzie actual boost przekracza 2bary) - robiony jako pierwszy, w kolejnych logach actual boost to max ~1,5bara - wydaje mi się, że po pierwszym logu wyskoczył błąd przeładowania i sterownik ogranicza wtedy ciśnienie, czy tak może być?

     

    W pierwszym logu max(spec boost) = 2250 a max(actual boost) = 2200. Czy ten log jest OK?

    Max(inj on time) = ~28msek. - czy to jest czas wtrysku paliwa?

    Act nigdy nie przekracza spec. Pytanie kiedy wyskakuje błąd 17965? Czy po przekroczeniu jakiejś wartości ciśnienia określonej w programie?

     

    ---------- Dodano o 23:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:45 ----------

     

    PS jakiś rok temu miałem wymienianą turbinę, program nie zmieniany, przed wymianą też były wartości doładowania > 1bar (nie pamiętam czy aż 1,2b) ale wtedy błędy przeładowania nie było

     

    ---------- Dodano o 23:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:49 ----------

     

    PS 2 Znalazłem chyba pierwsze logi jakie robiłem w passacie:

    http://forum.vw-passat.pl/threads/49362-1-8T-prosba-o-analize-logow

    Na logu z gazem wciśniętym w podłogę widać max spec boost ~2,3bara, max actual boost <2b. Obecnie (po wymianie turbiny rok temu) maksymalne aktualne ciśnienie doładowania to 2,2bara. Czy ta różnica 0,2bara może wynikać z wymiany turbo na nową? Może jest tak, że wymiana turbiny na nową umożliwiła dopompowanie tych dodatkowych 200mb ale w zamian mam błąd przeładowania :|

     

    ---------- Dodano o 00:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:59 ----------

     

    PS 3 Ostatni wykres z pierwszego posta przedstawia chyba właśnie moment wystąpienia błędu przeładowania?


  9. Podbijam bo sprawa trochę dla mnie pilna...czy ktoś się orientuje w tym temacie?

     

    PS Nie widziałem niestety jak to wygląda na dole - czy dobrze rozumiem, że są dwa rodzaje oleju - jeden w dyferencjale, drugi w skrzyni? Dyferencjał jest chyba po prawej stronie skrzyni? Jeśli wymieniam uszczelniacz po lewej stronie to chyba nie ma żadnego niebezpieczeństwa, że oleje się pomieszają? Po wymianie uszczelniacza uzupełniam olejem ESSO standardowo tak jak opisane tutaj : ?

     

    http://www.a6klub.pl/all-tiptronic-zf-zbior-wiedzy-wymiana-filtra-i-oleju-atf-vt10267.htm

    w pkt SAMODZIELNA WYMIANA FILTRA I OLEJU ATF W SKRZYNI BIEGÓW.


  10. czytałem to:

    Przed wymianą uszczelniacza trzeba spuscic olej przekładniowy z dyfra - z prawej strony skrzyni biegów ( odsysanie ) a następnie upuscić olej hydrauliczny ze skrzyni biegów i dopiero demuntujemy lewy lub prawy wałek z flanszą . Jezeli nie ubierzemy oleju z dyfra to przedostaje się on do hydrauliki niepotrzebie i trzeba wymienić olej hydrauliczny . Jest tak na 100% bo robiłem to sam i tak podaje program serwisowy do napraw samochodów VW , i trzeba uważać przy wyjmowaniu i wkładaniu lewego wałka z flanszą bo w środku jest simering oddzielejący olej przekładniowy od hydraulicznego . Pozdro .

     

    ale niestety nie wiem o co chodzi, gdzie jest w końcu olej hydrauliczny, gdzie przekładniowy, który ja będę musiał wymienić, jaki i ile kupić, czy trzeba wymieniać simmering?

     

    sam nie będę wymieniał, jadę do mechanika ale kiedyś już mi zalali 6l czerwonego do skrzyni biegów i jestem przewrażliwiony od tamtej pory :)


  11. witam!

    przecieka mi uszczelniacz półosi...jutro przyjdzie nowy, jadę z nim do mechanika ale chce się upewnić czy wleje mi dobry olej. Skrzynia ASB TipTronic 5biegów 99r APU 1.8T.

    Pytanie: jaki olej będzie potrzebny? Z tego co czytam są oleje:

     

    1. przekładniowy - czy chodzi o ten, który uzupełnia się jak pęknie miska olejowa ASB? (wchodzi 6l)

    Przy okazji pytanie czy to ten: MOBIL (ESSO) ATF LT 71141: http://allegro.pl/olej-mobil-esso-atf-lt-71141-skrzynia-automat-i3030257344.html? Powinien chyba spełniać normę G 052 162 A2 a w aukcji jest coś takiego jak "VW TL52161"

     

    2. hydrauliczny (czyli który?)

     

    Czy z uszczelniacza wycieka olej hydrauliczny? Czy przy wymianie nie dotykamy w ogóle oleju przekładniowego? W jaki olej (i ile) powinienem się zaopatrzyć?

     

    Z góry dzięki za wyjaśnienie o co chodzi z dwoma rodzajami olejów.

    Michał


  12. wykresy okroiłem :) a logi....sami chcieliście :) program przyjechał z autkiem ze szwajcarii.

    no właśnie na drugim logu widać nagły spadek ciśnienia aktualnego ("turbo2.jpg" z pierwszego posta), nie mam pojęcia co to może znaczyć szczególnie w połączeniu z błędem o przeładowaniu...

    Zrobię połączone logi jak tylko wymienię przeciekający uszczelniacz półosi...


  13. Witam!

    Jak już pisałem w podforum "kody błędów" pod dłuższym czasie spokoju z autem przed dłuższą trasą podpiąłem VAG i zobaczyłem:

     

    17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

    P1557 - 35-10 - - - Intermittent

     

    auto zachowywało się normalnie a że do wyjazdu zostało parę godzin to skasowałem błąd i w drogę...

    Po ok tysiącu kilometrów podpiąłem znowu VAG i powyższego błędu nie było ale....dzisiaj znowu wyskoczył.

    Nie zauważam jakiejś różnicy w prowadzeniu auta ale zrobiłem dzisiaj logi i mam prośbę o rzucenie okiem, czy przepływka ok, co oznacza ten nagły spadek doładowania do poniżej 1,5b no i skąd ten błąd?

    turbo1.jpg

    turbo2.jpg

    przep&#322;ywomierz.jpg


  14. pod dłuższym czasie spokoju z autem przed dłuższą trasą podpiąłem VAG i zobaczyłem:

     

    17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

    P1557 - 35-10 - - - Intermittent

     

    auto zachowywało się normalnie a że do wyjazdu zostało parę godzin to skasowałem błąd i w drogę...

     

    Po ok tysiącu kilometrów podpinam znowu VAG, powyższego błędu nie ma ale znalazłem taki:

     

    17521 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High

    P1113 - 35-10 - - - Intermittent

     

    Auto śmiga i na benzynce i na lpg jest ok, boost jest (program na ok 190KM), przejmowac się tymi błędami? Czy one mogą by powiązane ze sobą?

     

    Warto zrobi jakieś logi dnamiczne? Jeśli tak to jakie? auto to b5 z 99r, silnik 1.8T APU

     

    Z góry dzięki za pomoc!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności