Skocz do zawartości
Gość Tomek.L

Szarpanie, spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek.L

Witam

Mam następujący problem z moim passatem.

W czasie jazdy wyczuwalne są takie dziury w mocy jak gdyby chwilowe kłopoty z dostarczeniem paliwa. Samochód ma mniejszą moc, nie mogę rozwinąć prędkości powyżej 140 km/h.

Sytuacja ta powtarza się zarówno na gazie jak i na benzynie. Nie występuje to zawsze.

Po podpięciu pod komputer mam 2 błędy.

Jeden to sonda lambda a drugi czujnik prędkości obrotów silnika.

Jednak mechanik który przeprowadzał ten pomiar stwierdził że:

- sonda lambda będzie się pojawiać z uwagi na instalację gazową

- a co do czujnika prędkości obrotów to jest to mało prawdopodobna przyczyna kłopotów

Instalacja jest oparta na komputerze STAG 300.

Po skasowaniu tych błędów ponowny pomiar przy pracującym silniku nie wykazał żadnych błędów zarówno na gazie jak i benzynie.

Dwa dni po tym badaniu objawy się powtórzyły i znowu komputer pokazuje te same błędy.

Wizyta u gazownika nic nie wniosła.

Po podpięciu pod komputer gazowy stwierdził że instalacja jest ok.

Nadmienię iż wymieniłem wszystkie świece a gaz mam założony od 3 miesięcy.

Czy ktoś z kolegów miał podobny przypadek ze swoim samochodem.

Ile kosztuje czujnik obrotów silnika?

Czy może przyczyna leży po stronie słynnego przepływomierza?

Co jeszcze mogę sprawdzić?

Czy uszkodzone przewody napięciowe są do zdiagnozowania przez VAG-a?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdawiam

Tomasz -Gdynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gistar

Witam mam podobny problem z paskiem co ty tz czasem jakby gasł brak mocy a po chwili się naprawia vag-com pokazuje błąd sondy lambda. nie mam gazu tylko benzyka co było przyczyną twoich dolegliwości. prosze o pomoc odpisz na [email protected] Tomek.L,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek.L napisał/a:

a co do czujnika prędkości obrotów to jest to mało prawdopodobna przyczyna kłopotów

Instalacja jest oparta na komputerze STAG 300.

A czemu tak sądzisz :?: Skoro tu chodzi o czujnik Halla, to przecież nie widzi - na jakim paliwie jedzie auto w danej chwili.

 

Ile kosztuje czujnik obrotów silnika?

Około 300 zeta.

 

Czy może przyczyna leży po stronie słynnego przepływomierza?

Jeśli VAG tego nie wykazał, to raczej NIE.

 

A rozumiem, że przed założeniem instalacji LPG - wszystko grało, tak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darex68

U mnie silnik przez moment wchodził na 2000 obr. i żeby ruszyć musiałem depnąć bo inaczej zgasł ,a przy zmianie biegów na wyższe szarpał. To trwało około 1 min. Potem spokój . Vag pokazał błąd czujnika wolnych obrotów ,czujnika temp. silnika, i błąd sondy lambda. Na razie minął tydzień . i nic się nie dzieje. Silnik pracuje równo ,nie szarpie.Nie wiem ,czy miał jakiś kaprys ,czy to była cisza przed burzą.Napiszcie czy rozwiązaliście swoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kantorek

a może katalizator sie wykończył ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi

Czujnik wysokich obrotów to jest też tak miałem inne błedy mogą wyskoczyć ponieważ silnik zaczyna nierówno pracować i łapie błędy. A Danek jak zwylke o przepływce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czujnik położenia wału czy jak zwał tak zwał. Własnie dzis mialem z nim podobna sytuacje w całkiem innym aucie. Auto czami nie chciało odpalac i było bardzo słabe. Błąd tego czujnika występował caly czas ale myslelismy ze z inneo powodu. ALe do rzeczy wymienilismy go i auto chodzi super!! Znowu ciągnie! Tak że skoro masz ten błąd i ci się powtarza to nie można go tak poprosu pominąc. Sprwadz porządnie czujnik halla!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności