Skocz do zawartości
kalvi81

Problem w układzie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam > Mam Vw Passat B5 FL 2000r 1.9TDI .

Silnik długo się nagrzewa, przy normalnej jezdzie nagrzeje się do 90C , a na postoju na wolnych obrotach spada nawet do 70C, takie dziwne wachania temperatury i co dziwne jeszcze zimny płyn w zbiorniku wyrównawczym i zimne przewody chłodnicy. A jak włącze nawiew ciepłego powietrza to wskazówka nawet schodzi do 50C Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego użyj szukaj ki tu masz wszystko tylko poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat, czujnik temperatury, uszczelka pod głowicą zrób logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka postów i nie znalazłem odpowiedzi.

 

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

 

Dzisiaj wymieniłem termostat i korek zbiornika wyrównawczego.

 

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

 

pompa wodna >>> wymieniona w tym roku

czujnik >>>>>>nie wiem co ma do zimnych przewodów i zimnego płynu w zbiorniku wyrównawczego.

termostat>>>> wymieniony i układ odpowietrzony

 

Dziwne w tym wszystkim jest to ze przewody chłodnicy są zimne przy 90C a płyn w zbiorniczku jest też zimny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to by oznaczał ze nie przechodzi przez nagrzewnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego jestes w stanie mi cos doradzic??Mam problem z ogrzewaniem passat b5 1.9 tdi z 98r,wymieniłem termostat,korek a i tak nie ma ogrzewania!! byłem na spr.zawartosci spalin w układzie chłodzenia i nie ma.Przy wyzszych obrotach wywala mi płyn,przewody od nagrzewnicy zimne,czasami mooooze troszke zawieje letnim powiewam z nawiewów-co to moze byc bo co jade do mechanika to kazdy mówi co innego,za kazda wskazówke bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolego jestes w stanie mi cos doradzic??Mam problem z ogrzewaniem passat b5 1.9 tdi z 98r,wymieniłem termostat,korek a i tak nie ma ogrzewania!! byłem na spr.zawartosci spalin w układzie chłodzenia i nie ma.Przy wyzszych obrotach wywala mi płyn,przewody od nagrzewnicy zimne,czasami mooooze troszke zawieje letnim powiewam z nawiewów-co to moze byc bo co jade do mechanika to kazdy mówi co innego,za kazda wskazówke bardzo dziekuje.
klima jest ?

nagrzewnica siadła lub termostat zacioł sięna dużym obiegu i dłużej się nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności