Skocz do zawartości
Gość krissk

szarpanie b4 1,9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krissk

Witam! Nie wiem co jest przyczyna ale od jakiegos czasu strasznie nim szarpie, szczegolnie na 3, 4 i 5 biegu podczas przyspieszania.Bylem u jednego mechanika, cos tam pokrecil przy pompie wtryskowej i powiedzial zebym olej wymienil.Wymienilem ten olej i dalej to samo, wczoraj bylem u innego fachowca i tez za bardzo nie wiedzial.Chyba trzeba na kompa podjechac, bo inaczej to nie da rady.Moze ktos z was mial podobny przypadek? Ja mysle ze to jest wina glowicy pompy wtryskowej, tak mi kumpel mowil.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość G_40

U mnie było tak przed kupnem i była to właśnie głowiczka pompy wtryskowej. Przynajmniej tak móił handlarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patarek

Witam

 

Mechanik u którego byłem - chce mi wymieniać pompę wtryskową w związku z tym szarpaniem. Koszt jak sami wiecie około 1500 - z wymianą (używana pompa). Tak więc nie mały jest. Czy może to być coś innego czy konieczna będzie takowa wymiana?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
Witam

 

Mechanik u którego byłem - chce mi wymieniać pompę wtryskową w związku z tym szarpaniem. Koszt jak sami wiecie około 1500 - z wymianą (używana pompa). Tak więc nie mały jest. Czy może to być coś innego czy konieczna będzie takowa wymiana?

 

pozdrawiam

Witam. Autko mam od 6 m-cy. Jak kupilem zaraz i po pokazaly sie takie objawy :) . Smierdzialo mi to wielkim trzepnieciem po kieszeni :639: .

1. Po pierwsze auto podlaczac do VAG'a wszystko powie.

2. Nie dawac byle komu dotykac sie do pompy ... bic po lapach

3. U mnie byly to wtryski paliwa ... jeden ciekl - prowadzi to do "wypalenia" tloka - remont generalny :644:

4. Objawy byly takie same ... trzesienie auta przy przyspieszeniu lub jakims obciazeniu silnika.

 

Uwazajcie oby taka naprawa za duzo nie kosztowala ... :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem szarpania może być - tak jak pisze G-40 - nastawnik pompy paliwa (można to w sumie nazwać głowiczką). W Nadarzynie k.Warszawy jest warsztat, który to naprawia za 600 zł. Tam pewnie założą taki sprawny nastawnik i będzie wiadomo, czy to on miesza, czy może tak jak pisze siara32 wtryski. Na pewno warto zacząć od diagnostyki, ale to cholerne szarpanie jest typowe dla 1Z-etów - właśnie problem z nastawnikiem dobrze znany w Audi z tymi silnikami (http://audiklub.kwapinski.net - tu można trochę o tym przeczytać) i Golfach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grobel14

Miałem ten sam problem zaraz po kupnie paska. Na początku myślałem że to filtr paliwa ale rzeczywistość okazała się inna. Tak jak pisza Maarcin i G_40 powodem takiego szarpania moze być nastawnik pompy wtryskowej. Przynajmniej u mnie tak było. Pojechałem do mechanika,podkreślam mechanika i podłączył go do kompa. Niestety nic nie wykazało ale z doswiadczenia stwierdził że to ta głowiczka. Wstawił mi używany natawnik i autko chodzi b.ładnie. Oby jak najdłuzej. Niestety część jest używana ponieważ nowa to wydatek rzędu 1500-2000 PLN! ostałem również 3 m-ce gwarancji.

Myśle że podobnie będzie u Ciebie. Podobno największym mamnkamentem Passat-ów jest pompa wtryskowa, która jest czuła na złe paliwo.

Koszt jaki poniosłem to 500 zł także myślę że też nie mało.

Najważniejsze zebyś po wymianie tej części (jeśli to właśnie to) usunął błąd usterki bo problem szrpania może szybko wrócić. (podłączenie do kompa,u mnie 50 zł)

Musisz znaleźć dobrego mechanika od diesla. Partacz weźmie kasę a auto nie bedzie chodziło.

Także ja stawiam że to nastwanik pompy wtryskowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności