Skocz do zawartości
Bond29

Passat B5 wymiana tylnego błotnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ponieważ mam uszkodzonego passata (jest to werska kombi 99r) i chciałem wymienić tylny prawy błotnik , i teraz pytanie do znawców czy czymś się różni błodnik od passat z 2003 r oprucz tego że na inną lampe z tyłu . Bo gość zaproponował mi błotnim od wersji po Liftingu i twierdzi że nadwozie byłe to samo w tych passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w których miejscach sie tnie i spawa, inne sa też ślizgi zderzaka więc nie wiem jak z ich mocowaniem, a co do przetłoczeń błotników to kiedyś czytałem że są szersze w FL, chociaż ja tego nie zauważam. Tak czy inaczej naprawde szukałbym tego co ma być, chociażby ze względu na mocowanie lampy (chociaz nie wiem czy to sie rusza przy wymianie). Tylko nie mów że ciężko dorwać, bo passat chyba jeden z najliczniejszych samochodów w PL.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz raczje że passat to jeden z naj popularczniejszych samochodów ale paczka kosztuje więcej niż błotnik gdyż powiedzieli 170zł za wysyłke kłotnika .A w okolicy krakowa kupić coś z blachy do kombi to jak wygrać los na loterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Podczepiam sie pod temat.

Probuje wymienic blotniki w moim passacie B5.(prawy i lewy przod)

Jedyna rzecz z ktora mam problem to ''laczenie'' blotnika ze zderzakiem.nie bardzo wiem jak to odkrecic.Szukalem na forum odpowiedzi ale niestety nie znalazlem.Schematy tez wiele mi nie podpowiedzialy.Jest w stanie ktoś mi pomoc?

 

z gory dziekuje.

 

pozdrawiam

wojtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyna rzecz z ktora mam problem to ''laczenie'' blotnika ze zderzakiem.nie bardzo wiem jak to odkrecic.

 

Przecież zderzak wogóle nie jest przykręcony do błotnika, jest wsuwany na ślizgu - no chyba że próbujesz zdjąć błotnik bez demontażu zderzaka to powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Podczepiam sie pod temat.

Probuje wymienic blotniki w moim passacie B5.(prawy i lewy przod)

Jedyna rzecz z ktora mam problem to ''laczenie'' blotnika ze zderzakiem.nie bardzo wiem jak to odkrecic.Szukalem na forum odpowiedzi ale niestety nie znalazlem.Schematy tez wiele mi nie podpowiedzialy.Jest w stanie ktoś mi pomoc?

 

Odkręcasz nadkole, następnie wszystkie śruby od góry. Masz jeszcze śrubę od strony drzwi (odkręcasz ją na uchylonych drzwiach), a także w nadkolu (od strony drzwi) masz taki plastik na 'nita', musisz go zerwać i tam będziesz miał jeszcze jedną śrubę.

 

Ogólnie to: kręcenia trochę jest :)

 

A ze zderzakiem to tak jak kolega pisał wyżej. Zastosowany jest tam ślizg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie.

Na upartego chcialem zdjac blotniki bez ruszania zderzaka.dzis wymontowalem zderzak grill i poszlo jak po masle.nowe blotniki zamontowane.

Dzieki za podpowiedz ze zderzakiem :)

 

Pozdrawiam

wojtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczepię się pod temat.

Mam problem,chcę wymienić tylni prawy błotnik w b5.Czy ktoś może opisać,lub ma zdjęcia gdzie wyciąć tylni błotnik.Mój nie nadaje się do użytku - jest po stłuczce.

Z góry dziękuję.

Naprawdę nikt nie wymieniał tylnego błotnika?

Jeszcze raz proszę o opis lub zdjęcia jak wyciąć błotnik.

Pozdrawiam.

Edytowane przez michuu2213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności