Skocz do zawartości
Gość Yaca

wyciek oleju - ale co to za urządzenie??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yaca

Z filtra powietrza idzie rura gumowa do jakiegoś urządzenia (okrągłego), które mam pochlapane olejem tzw. pocenie. To uządzenie jest przy silniku na dole z lewej strony patrząc od przodu samochodu. Co to za urządzenie, czemu służy i czy mam juz problem?? Mowa jest o silniku diesla AJM.

Dajcie znać za co ono odpowiada?

 

Yaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz pstryknac fotke ? To jest przy egrze? B5 niestety poca sie i to jest normalne. Szczegolnie widac to pod korkiem do wlewu oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca
A mozesz pstryknac fotke ? To jest przy egrze? B5 niestety poca sie i to jest normalne. Szczegolnie widac to pod korkiem do wlewu oleju.

 

Pada deszcz o fotkę będzie teraz trudno ale wytłumaczę: po lewej stronie mamy obudowę filtra powietrza a na niej jest przeływomierz z którego gruba rura gumowa idzie w dół (w kierunku chłodnicy) i na dole silnika łączy się z jakimś okrągłym urządzeniem (metalowy gruby krążek i on ma wycieki tzw. pocenie). Nie jest to urządzenie połączone żadnym paskiem klinowym tylko przykręcone do kadłuba silnika na dole i połączone tym wężem z przeływomierzem. Może uda mi się zrobić zdjęcieto wyślę.

 

Poza tym wcześniej miałem i ma nadal taką sytuację, że zapalam silnik, pochodzi trochę na podwyższonych obrotach i jak strzałka temperatury dochodzi do końca połączonych białych kresek obroty wchodziły na swoje (800 obr/min) i komputer pokazuje zużycie po mieście 6 -6,5l/km. Teraz dosyć że obroty potrafią spaść w różnych temperaturach silnika, czasami normalnie a czasami wtedy gdy nagrzeje się na full a czasami wogóle trzymają sie na podwyższonych (850-900 obr/min) a komputer pokazuje zuzycie wariackie - 12 - 15 l/km po mieście. Wymieniłem filtr powietrza wymieniony, nie wiem czy to siadł termostat czy czujnik temperatury. ???? Fatalnie bo zalałem 20 l. do baku przejechałem 110 km i zaraz zapali mi się rezerwa!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
po lewej stronie mamy obudowę filtra powietrza a na niej jest przeływomierz z którego gruba rura gumowa idzie w dół (w kierunku chłodnicy) i na dole silnika łączy się z jakimś okrągłym urządzeniem (metalowy gruby krążek i on ma wycieki tzw. pocenie)

 

Po tym opisie wnioskuje, że to raczej turbina :przestraszony: A jak stan oleju na bagnecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Manfred

Wiatam :)

 

Yaca też przypuszczam że to turbina..... ale nie ma co dramatyzować ....jak chcesz sprawdzić co ci się dzieje z silnikiem to dam ci nr tel. do mechanika na żernikach ....facet nazywa się Jacek i jest podobno niezłym specem ....polecanym nawet na forum przez wrocławiaków....mnie skierował do niego Szymon ppmarian ..... może nie ma narazie jakiegos super warsztatu i ciężko do niego trafić ( w razie czego słuze pomoca) ale jak chcesz to daj znać na PW dam ci do niego numer telefonu.

 

Pozdrawiam Manfred.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca
Moze chodzi Ci o turbine ? Popatrz na fotki z mojego watku:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics7/passat-ajm-115ps-stage1-vt11676.htm

i popatrz czy tam jest ten fragment.

 

pakarod - dzięki za zdjęcia czyli to właśnie jest turbina. No to nieźle!!! Jest obsamarowana świeżym olejem zmieszanym z brudem. Wcześniej tego nie miałem.

Proszę poradźcie co teraz robić?? Wymienić, jeździć jeszcze ale ile?? Jak długo?? I w jakiej cenie jest taka turbina??

 

Yaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yaca nie panikuj ,podjedz na VAG i wszystko jasne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności