Skocz do zawartości
Gość mariusz_ASS

Czy to wina przepustnicy????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz_ASS

Mam problem, passat nie ma przyspieszenia takiego jak sie mozna spodziewac

po 150 KM, turbina sie załacza, nie mam problemów na wyzszych biegach,

natomiast na 1 i 2 jest mułowaty. Na kompie wyskakuje bład przepustnicy

i nie da sie go skasowac. zastanawiam sie czy faktycznie jest to tego przyczyna

, bo nie mam innych obiawów jakie ma sie przy awarii przepustnicy

tzn. obroty nie faluja. Pytanie czy trzeba kupowac nowa, czy mozna jakos

naprawic lub regenerowac. Co myslicie o przepustnicach z allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli wyskakuje błąd przepustnicy - to będzie przepustnica :ok: Choć ewentualnie może jeszcze czujnik halla :looka: - ale to komputer powinien wyświetlic :zdegustowany: U mnie była jakaś usterka na okablowaniu i czujnik halla raz działał - raz nie działał i objaw był taki, ze auto dało sie rozpędzic - nawet do 180 km/h, ale szedł jak czołg :kwasny: A jak już ci się turbo włącza, to może jest to wtedy mniej odczuwalne :looka: - to "mulenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz_ASS

Dzieki za info, zaczne od wymiany przepustnicy, chociaz servismen powiedzial ze to moze nie rozwiązac mojego problemu i turbina jest na wykończeniu :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak ma się teraz sytuacja ? Podziel się wiadomościami - wiesz już coś więcej ? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz_ASS

Wczoraj, udałem sie do zaprzyjaznionego warsztatu,aby ostatecznie zdiagnozowali czy to wina przepustnicy. W 2-óch poprzednich warsztatach diagonozowali za pomoca VAGa i wyświetlały sie 2 błedy przepustnicy, których nie mogli wykasowac. Wczoraj za pomocą jakiegos uniwersalnego programu ( nie pamiętam nazwy) wykasowali ten błąd. Dziwne nie ? osiągi troche sie poprawiły , bledy nie wyskakuja więc narazie odpuszczam wymiane przepustnicy.....

Jednak podejrzewam że turbo jest na wykońmczenu, niby slychac, ale nie ma tej mocy, zwłaszcza na nizszych biegach. trzeba kręcic do min 4000 obrotów zeby poczuc przyspieszenie. Na nizszuch biegach jest nadal troche przymulony. Zastanaiam sie czy to normalnu objaw w tym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Myśle, że tak bo w tych autach silniki 1,8B i 1,8T są wysokoobrotowe i dopiero powyżej 3000 obrotów się zbierają, a jedynka i dwójka są dosyć krótkimi biegami, dlatego na wyższych biegach można fajnie go kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności