Skocz do zawartości
matekvw

1.6 przewody chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy potrzebuje wiedzy od posiadaczy b5 z silnikem 1.6 otóż koledzy czy ktoś mógł by mi sprawdzić czy wąż chłodnicy górny ma taką samą temperature co dolny bo umnie górny jest ciepły a dolny zimny czy tesz tak macie prosze o pomoc będe wdzięczny pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem teraz u siebie w ahl 1.6 i mam tak samo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje wiedzy od posiadaczy b5 z silnikem 1.6 otóż koledzy czy ktoś mógł by mi sprawdzić czy wąż chłodnicy górny ma taką samą temperature co dolny bo umnie górny jest ciepły a dolny zimny czy tesz tak macie prosze o pomoc będe wdzięczny pozdrawiam

 

:rotfl: Kolego, tu nie ma znaczenia jaki silnik, każdy musi mieć tak samo. A powiedz mi, po przejechaniu jakiego odcinka sprawdzałeś te węże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie bo waż na dole zimny autko sie nie grzeje tem wpożądku itp wszystko niby ok tylko wąż gurny jest twardy a dolny zimny jak nieboszczyk i podejrzewam termostat ale to chyba niemożliwe żeby się nieotwierał toby chyba by sie grzal jedynie co zbiera sie wieksze cisnienie w górnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bardzo niskich temperaturach silnik może nie zdążyć nagrzać się na tyle żeby termostat się otworzył, tym bardziej jak atakujesz nagrzewnicę zimnym powietrzem to działa ona jak chłodnica. Termostat otwiera się w granicach 87*C jak robisz krótkie przejażdżki to masz wszystko :ok:, a jak długie trasy to trzeba by się przyjrzeć jak termostat działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wkońcu kolego jak to ma być bo jusz niewiem to te węze powinny mięc taką samą temperature po nagrzaniu auta a nie jeden zimny a drugi ciepły to wkońcu ciepłe oba czy tylko jeden

 

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

 

przejechałem jakieś 120 km i wąż na dole zimny a u góry ciepły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejechałem jakieś 120 km i wąż na dole zimny a u góry ciepły

Po takiej trasie to obydwa powinny być ciepłe, ciekawe tylko że się nie przegrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności