Skocz do zawartości
Gość stiff2

Wzrost mocy silnika-skrzynia automatyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stiff2

Chciałbym zmienić soft w swoim Passacie 1,9tdi 90kM z automatyczną skrzynią i moje pytanie czy skrzynia będzie cierpiała jeśli zostanie zmianiony program w komputerze?Z 90kM ma dojść do 118kM.Czy powinnem coś zrobić ze skrzynią biegów?Jest to skrzynia zwykła bez tiptronica.Pozdrawiam Passaciaków :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak diagnozuje się skrzynię automatyczną komputerem to skrzynia wyswietla parametr jaki maksymalny moment obrotowy jest w stanie przenieść. Najczęsciej wyświetlana informacja to 400Nm więc do 280Nm-300Nm możesz dojść zupełnie spokojnie bez obaw o przekładnię automatyczną.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha a orientujesz sie jak to jest z TIPTRONIC ... jak można go zdiagnozować, to któreś bloki pomiarowe ?? żeby dowiezieć się coś o max możliwościach skrzyni?? ja jestem po wirusowaniu i się zastanawiam czy moment rzędu 350Nm który na moje życzenie został ustawiony na tym poziomie nie zaszkodzi skrzyni (normlanie można było do 385Nm - ale to bezpieczne przy manualu). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

No to fajnie że mogę zwiększyć moc do ok 400Nm ale nie wiem ile ja mam teraz na skrzyni :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Niektóre sterowniki na kanale 020 wyświetlają przybliżony moment z jakim pracuje silnik. To taka pseudo hamownia :)

 

Jednak ma to zastosowanie gównie w sterownikach PD-ków ale i w kilka VP-kach to też widziałem tylko, że w konstrukcjach z roku 2000.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

Troszkę to skomplikowane dla mnie :kwasny: Zapytam może w ten sposób:jeśli podłącze VAG-a to jest możliwość sprawdzenia wartości momentu obr przed tuningiem i po nim?Czy tylko mozna sprawdzić przy pomocy hamowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłego automata nie pomierzysz, tzn pomierzysz ale moc na kołach a nie na silniku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

No tak ale jeśli mogę zwiększyć moc silnika tak aby skrzynia nie ucierpiała to jak to zrobić? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Maksymalną wartość Nm skrzyni się oczywiście odczyta (stały parametr). Z pracującego silnika odczyta się ilość Nm ale tylko wartość podawaną przez sterownik silnika a to jest obarczone błędem ..... nawet 40Nm. Jak ktoś chce iść o krok dalej to są programy, które pozwalają ocenić moc silnika w KM i Nm z błędem około 2% ale to już koszta softu :)

 

Jak zwiększyć moc aby było OK? Wybrać się do tunnera, który zrobi to z głową. Katowice 1000zł.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

Jestem gotowy nawet di Katowic pojechać,zależy mi na tym aby skrzynia mi się nie popsuła.Czy mogę prosić o namiar tej firmy, która się tym zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

Każdy wzrost mocy i momentu może być zabójczy dla ASB - to opinia mojego mechanika od automatów, a poniewaz grzebie w nich od 15 lat nie mam powodu aby mu nie wierzyć i dlatego tą opinie wam przekuzuję jako dość wiarygodną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

no i znów mam problem bo jedni twierdzą tak a inni inaczej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy wzrost mocy i momentu może być zabójczy dla ASB - to opinia mojego mechanika od automatów
no może ale nie musi, dla upartego to bez podnoszenia tych parametrów można skrzynie wykończyć, np. dla osób które uznają tylko dwa położenia pedału gazu on/off. :evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

Ja jeżdżę bardzo delikatnie,dla mojego Passka obroty max są bardzo żadkim przypomnieniem a jeśli już to robię to w celu pobudzenia turbiny,tak mi doradził mechanik z VW żeby co jakiś czas troszkę go pogonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ja zadam takie pytanko - po co w takim razie chcesz chipować samochód, skoro nawet nie wykorzystujesz tej mocy, którą aktualnie samochód oferuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

Gdybyś miał możliwość się przejechać Passatem 1,9tdi 90kM w automacie to myślę, że sam odpowiedziałbyś sobie na to ptyanie.Jeżdżę delikatnie,ruszjąc ze skrzyżowania nie jest mi potrzebny pisk opon tylko nrmalne opuszczenie tego skrzyżowania a tym autem jest to mordęga :kwasny: wciskając mu pedał gazu dostaje takie obroty przy których inne auto już jest dawno z przodu a on dopiero zaczyna się toczyć.Mechanik z VW stwierdził że Passek jeżdzi oki ale przy tej mocy silnika na tak dużą mase nie mam się czego więcej spodziewać,przy silniku 110kM radziłby sobie dużo lepiej i stąd mój pomysł na zwiększenie mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie :) Ale chodzi mi o to, że zazwyczaj osoby, którym brakuje osiągów i tak cisną swój dotychczasowy samochód, by wykrzesać wszystko, co silnik ma do zaoferowania. Może po prostu przeciągnij go trochę po obrotach i okaże się, że mocy jest trochę więcej :) Nie zrozum mnie źle, ja bardzo gorąco namawiam do chipowania :)

 

EDIT - teraz dopiero zauważyłem, że to skrzynia automatyczna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiff2

Wiesz mnie zależy też na zużyciu paliwa.Jeżdziłem na ciężarowych 10 lat i troszkę doświadczenie mam w technice jazdy,oszczędnościach paliwa itd.Zużycie 9l/100km jest dla mnie potężne ale podobno tak palą te Passaty.Jeśli zacznę przeciągać go na obrotach (sprawdziłem i naprawdę autko się zbiera fajnie)to napewno zużycie wzrośnie.Dzięki nowemu softowi zwiększy się moc a zużycie zostanie takie samo a może nawet spaść(opinie użytkowników).Mógłbym zażucić mu jakiś box luc coś tam innego ale dzięki takiemu urządzeniu wymusza się zwiększoną dawkę paliwa,także lepiej zmiana programu w kompie Passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności