Skocz do zawartości
kurus

Tylna klapa w kombi zatrzasnieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ostatnia trzasnąłem tylna klapa i teraz jej nie mogę otworzyć.

Wydaje mi się że spadła linka, tylna raczka co jest nad rejestracją jest luźna.

czy ma ktoś jakiś pomysł jak ją otworzyć ?

Klapa jest otwierana razem z centralnym z pilota. słychać ze zamek działa ale otworzyć się nie chce

Passat 1.9Tdi kombi 2000r

Edytowane przez kurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego od srodka trzeba otworzyc tzn odkrecic ta plastikowa tapicerke jest na 4 wkretach 2 na bokach i 2 w uchwytach. mi tez klamka szwankowala i nie odbijala przez co klapa sie nie otwierala zrobilem tak; ok. 20cm precika zgialem go w polowie i owinalem wokol rurki i sie zrobila taka sprezynka jakby. zobacz foto co do linki to ona twardo siedzi w plastiku -rozbierz zobaczysz

DSC01861.jpg

DSC01862.jpg

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego. Obicie zdemontowane i klapa odblokowana.

Kontynuując temat powiem że klapa dalej jest niesprawna.

 

Tak myślałem żeby połączyć te dwa ruchome plastiki opaską od kabli elektrycznych ? ?

otwarty.jpg

zamkniety.jpg

Edytowane przez kurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałem żeby połączyć te dwa ruchome plastiki opaską od kabli elektrycznych ? ?

 

nie bardzo rozumiem o co chodzi

zobacz na element zaznaczony na zdjeciu-czy on dobrze dziala?

otwarty.jpg

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł z tą sprężynką , muszę wypróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawy pomysł z tą sprężynką , muszę wypróbować
podsunales mi pomysl na zrobienie tematu w warsztacie, ale nie moge zalozyc tam nowego watku-nie wiem dlaczego??? daje zdjecie jak wyglada ten drut zwiniety(ten na obrazku jest aluminiowy-takiego nie polecam hehe:) a jak go zalozyc jest na zdjecach wyzej

DSC01869.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie moge zalozyc tam nowego watku-nie wiem dlaczego
Bo nie masz uprawnień jak większość z nas. Musisz zrobić manuala tutaj, potem zieloni przerzucają twój wątek do warsztatu. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki teraz juz wiem:) czyli musz zasluzyc sobie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kolego mac87 czy możesz zrobić zdjęcie całego zamka w pozycji zamkniętej i otwartej , bym zobaczył czy u mnie wszystkie części mam

jak sprawdzić czy ta część działa ?! jestem trochę zielony w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem trochę zielony w tym temacie

tez jestem!:) probuje cos sam naprawiac i narazie wychodzi:)

zdjecia moge zrobic.

ten mechanizm musisz sprawdzic przy zamykaniu i otwieraniu centralnego, zrob to tak zebys widzial jak to pracuje podczas zam/otw centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemako ma poważny problem podobny do opisanego w temacie. Miałem podobnie jak kolega problem z zamkiem i podkręciłem drucik i działa sprawnie ale nie odbija mi uchwyt od tylen klapy. Ciężko to wytłumaczyć, ale uczwyt który otwiera tylnią klape mi nie odbija i niewiem czy tam powinna być jakaś sprężynka czy coś bo nic tam nie ma ( od początku zakupu auta. Posłuże się zdjęciem kolegi i kolorem zaznaczyłem ten uchwyt ( na zdjęciu widać że jest odbity czyli w pozycji normalnej (jak sie naciska klamke to idzie w dół)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a263e38baa4a219a.html

 

Czy do niego jest przymocowana jakaś sprężynka?? Bo widze ze jakaś mała dziureczka w nim jest ale niewiem co tam bytło wcześniej. Jeżeli tak to może ktoś coś poradzić???

 

 

A problem dwa polega , że przy zdjemowaniu tego plastiku z tylnej klapy złamałem jeden (musze jakoś go przykleić, i połamałem ponad połowe zapinek (były stare i pordzewiałe. Naszczęście one są wkładane, to takie metalowe blaszki. Wiecie gdzie mógłbym zakupic takie zapinki albo jak to sie fachowo nazywa, bo też niewiem jak tego na necie szukać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sprobuj zrobic to tak ja zrobilem bo w moim tez nie wracala klamka

a te spinki w serwisie kosztuja 3 zl za szt a na alle... 2,75zl.

pytaj jak cos nie wiesz z ta klamka

poprawiam nie 2,75 a juz 1,80zl:)

http://www.allegro.pl/item794107008_spinka_blaszka_tapicerki_audi_passat_golf_ivv_polo.html

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to co ty masz zaznaczone na zdjęciu to po skróceniu drucika mi wraca, ale nie ma to na tyle siły żeby przepchać tej klamiki. Inaczej mówiąc jak klamke podniose to wraca ale jak nie to niewraca. Chodzi mi czy sama klamka jest też na jakiejś srężynce, bo jak na zdjęciu widać, to klamka zaznaczona kolorem jest wrócona czyli musiał ja jakas sprężynka pochać.

Żeczywiście nie zapinki tylko spinki trzeba szukać. Teraz patrzyłem na allegro "spinki passat" i tych metalowych nie ma. Jestem z okolic Wisła, Ustroń, Cieszyn ciekawe gdzie tu jest jakiś sklep z tymi spinkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz patrzyłem na allegro "spinki passat" i tych metalowych nie ma

a moj link?:)

tam napewno sa jakies sprezynki w tej klamce bo mi jakos ta klamka wracala, ale nie do konca, wiec cos tam jest. \pomoglo to rozwiazanie z tym drucikiem. moze sprobuj zrobic bardziej sprezysty ten precik... a co do klamki to zeby sie do niej dobrac to pewno trzeba sie nadlubac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze sie pomęcze z tym, kórcze, spróbowałem pokleic ten plastikowy cypułek który jest oprócz tych blaszanych zatrzasków, i nici:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha dzieki teraz juz wiem czyli musz zasluzyc sobie hehe
Nie zasłużyć, tylko jak napisałem. Robisz manuala np. w tym temacie. A potem zgłaszasz zielonym i oni wrzucają w warsztat. Ja tak zrobiłem z manualem tapicerki tylnych drzwi.
połamałem ponad połowe zapinek (były stare i pordzewiałe. Naszczęście one są wkładane, to takie metalowe blaszki. Wiecie gdzie mógłbym zakupic takie zapinki albo jak to sie fachowo nazywa, bo też niewiem jak tego na necie szukać. Pozdrawiam.
Nazywa się to nakrętka rozprężna i tu masz jej numer katalogowy. Spytaj w ASO nie powinny być drogie.

 

nakrtkarozprzna.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mnie ch... strzeli. Dwie godziny kombinuje i niewiem jak do tych klamek sie dostać. Na mój rozum widze że musze odkręcić od wewnątrz 4 śruby które trzymają z zewnątrz ten kawałek nad tablicą rejestracyjna co są światła i klamka. Ale da sie tylko odkręcić te pobokach z 4-rech bo do dwóch niema dojścia bo zamek jako całość blokuje (pozatym są tak pordzewiałe akurat że wyglądaja jak pospawane rdzą). Więc próbuje odkręcić zamek ale nie umiem, bo ja widze ze trzymaja go tylko dwie śruby, a na forum w innych tematach, pisze o 3 srubach torx i jakiejś zawleczce do poruszenia której też nie widze.

 

Więc nie wiem jak ten zamek odkręcić żeby sie dostać do klamek, bo ja tam nic nie widze, co go tak mocno trzyma, nie wspominając że może też przez to ze jest całkiem zapchany, ze klucz nawet 1 cm nie wchodzi poprstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam mianowicie trochę inny problem ale dotyczący tylnej klapy, otóż uchwyt do którego mocuje się podnośnik (amort.) w części samochodu poluzował mi się. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki jak ten problem rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem zdjonko na allegro, taki jest mój zamek, i co mam odkręcić, zeby go wyjąć i do klamki sie dostac?? żeby sprawdzić co w klamce nie tak że nie odbija.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c4afa4de6a004f0.html

 

---------- Post added at 07:26 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

 

Pomoże ktoś??

Edytowane przez tomaszziomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności