Skocz do zawartości
gringo71

Koszt wymiany paska rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przeglądałem sporo postów w tym temacie ale mimo to chciałem zapytać- ile będzie kosztować kompletna wymiana rozrządu w moim pasku, chodzi mi o komplet: rolki, pompa wodna, pasek itd., dodam ze autko jest juz z sierpnia a to ma chyba znaczenie w rozrządzie, może ktoś jest w temacie zorientowany :niepewny:

pozdrawiam :vw:

ps

silnik AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość droozd

Tydzien temu wymieniałem.Wyszło: 1182 PLN

pompa wodna 038121031 155

pasek rozrządu GATES 5569XS 220

rolka napinająca SKF VKM 11142 190

rolka prowadząca SKF VKM 21142 110

robocizna 450

i jakieś tam duperszmity ---

tylko nie wymieniłem rolki paska wielorowkowego. Chcieli za to 650 zł, a w servisie skody 365 zł (od superba), ale nie mieli na miejscu a zamówienie realizuje się 2 dni. No i musieli mi stary załozyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o lenistwo a o brak wiedzy, czytałem te posty ale nie wiem do konca co się składa na komplet do wymiany rozrządu-stąd pytanie, oczywiście chodzi mi tu o orientacyjne ceny, Droozd dzieki za dane ale czy można uznać że ceny rozrządu do silnika AWX a AVF będą zbliżone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
czy można uznać że ceny rozrządu do silnika AWX a AVF będą zbliżone?

 

Po 07/2002 nawet trzeba uznać, że są takie same. U mnie kompletny rozrząd w orginałach to 500zł (pasek rozrządu, rolka odwracająch, mechaniczny napinacz paska rozrządu, pompa wody)

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiryk
witam, przeglądałem sporo postów w tym temacie ale mimo to chciałem zapytać- ile będzie kosztować kompletna wymiana rozrządu w moim pasku, chodzi mi o komplet: rolki, pompa wodna, pasek itd.,

 

Cześć

Tydzień temu zapłaciłem za wymianę rozrządu w pasku 1.9 TDI 110KM 1500zł ze wszystkimi częściami w serwisie BOSCHA w Białymstoku.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek
czy można uznać że ceny rozrządu do silnika AWX a AVF będą zbliżone?

 

Po 07/2002 nawet trzeba uznać, że są takie same. U mnie kompletny rozrząd w orginałach to 500zł (pasek rozrządu, rolka odwracająch, mechaniczny napinacz paska rozrządu, pompa wody)

 

 

HHA

 

Ile trwa srednio wymiana rozrzadu w autku? Silnik AVB 1.9 TDI 2002 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Tydzień temu zapłaciłem za wymianę rozrządu w pasku 1.9 TDI 110KM 1500zł

ile? ładnie Cię oskubali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zależy kto jak robi ale 6h zejdzie nad tym jak nic.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Qba_Wawa

ja zaraz po zakupie wymienialem (3 tyg temu) i w V6 TDI kosztowalo mnie to 650 czeci + 200 robota. Czas wymiany ok 5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dark

Hey

 

Ja wymienilem pasek w 1.8 20V - trzeba bylo wymienic:

1. pompa wody 90zl

2. rolki 2szt. 145zl

3. wszystkie paski 150zl

4. wiskoza + wentylator(mialem uszkodzone) 305zl

5. pasek rozrzadu 60zl

6. tlumnik drgan 230zl

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

A ASO w Radomiu za AFN + paski wielorowkowe życzyli sobie ok 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja sam wymieniłem rozrząd w tdi AFN 110 KM ,mechanicy biorą za wymianę ok 300zł, Fakt że na spokojnie czas wymiany to 5 godz.trzeba zdemontowac przód,ale bez większych problemów się to odbywa. Koszt rozrządu oryginlne rolki canadyjskie, plus pasek gatesa XS wzmacniany - 230zł. Jeżeli ktoś ma pyatnia dot. wymiany chętnie odpowiem na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrzyysiekk

Witam chciałbym się zapytać ile kosztuje wymiana rorzadu w passacie 1.9 B5. słyszałem że ponad 2 tys.zł ale niewiem czy to prawda, i w którym modelu przed czy po liftingu, już od pewnego czasu przymierzam się do kupna passata b5 i pytając sie o silniki 1.9 jaka maja moc ludzie mi różnie odpowiadają jedni mi mówią ze te przed liftingiem 1.9 maja 90, 110 i 115 lub 130 co do tych 90 i 110 to jestem pewny ale czy jest tam jeszcze 115 czy 130 tego niewiem. tak samo jest z tymi po liftingu napewno sa silniki 100 konne i 130 a czy sa jeszcze 115?

Jestem fanem szybkiej jazdy może dlatego ze jestem młodym kierowca wiem ze jeżdze jak idiota mam nadzieje ze z tego wyrosne, razem z moim tatą sprowadzam samochody z zachodu i właśnie mamy passata 1.9 90km w ksiazce ma napisane przyspieszenie do 100 troche zaduze tak przynajmniej sadze i predkosc max 184km/h ja osiagnołem prędkość 190km/h. prosiłbym abyscie napisali mi jaka predkosc można osiągnąć passatami 1.9 z jaka mocą oraz przyspieszenie ale nie książkowe tylko prawdziwe. Dziękuje już z góry za to że przeczytaliście i proszę o odpowiedzi. także podsumowując prosze odpowiedzi na 3 pytanka :

- koszt wymiany rozrządu

- jakie maja moce silniki 1.9 i w jakich rocznikach (1996-2000 oraz 2000-2005)

- oraz predkość i przyśpieszenie

DZIęKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że cały rozrząd w granicach 600-1000zł,a jeśli PD to 1200-1800zł zależy jakie części i ile za robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

u mnie w PD wyszło 720zł

pasek 150zł org

pompa 150zł org

rolki pasek alter 270zł

dodatkowo rolka napinająca pod klimę 50zł

robota bardzo zaprzyjażniony warsztat 100zł

nie wymianiłem tylko napinacza hydraulicznego ewentualnie 200-220zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja myślałem o PD 100KM lub 130KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

pawelb6 Nie bardzo wiem jaka miałaby być różnica pomiąedzy TDI-PD 115KM a wczesnymi modelami TDI-PD 101KM i 131KM. Do 06/2002 konstrukcyjnie rozrząd jest jak w TDI-PD 115KM. Dopiero po tym okresie są tańsze rozwiązania rozrządowe w TDI-PD 101KM i 131KM.

 

jack68 za 720zł to wolałbym nie robić za takie pieniążki. Za 100zł robocizny to potem najmniejsza awaria i nawet nie można wybrać sie z reklamacją bo kto za 100zł bierze jakąś odpowiedzialność. Ponadto bardzo źle, że nie wymieniłeś napinacza hydraulicznego !!!

 

Generalnie jest tak.

 

Do silników TDI-VP rozrząd (same części) wychodzi od 500zł do 700zł. Oczywiście mowa tu o częsciach orginalnych. Można też zastosować zamienniki SKF-u, Contiego, Gacka, EVR-a i inne ale najlepiej jest robić na orginałach. Do tego dochodzi koszt robocizny w cenie około 450zł.

 

Do silników TDI-PD rozrząd (same częsci) kształtują sie różnie i zależnie od daty produkcji pojazdu. Wszystkie silniki TDI-PD w 3B/3BG wyprodukowane do 06/2002 mają rozrząd z napinaczem hydraulicznym do niestety mocno podraża całość wydatków w orginalne części. Sam taki napinacz to minimum 350zł. Całość części do rozrządu w takim silniku to kwota nawet 1150zł wraz z niezbędnym nowymi śrubami. Natomiast wszystkie silniki TDI-PD w 3BG wyprodukowane po 06/2002 mają rozrząd z napinaczem mechanicznym - ciernym co znowusz znacząco obniża cenę rozrządu. Całość części do rozrządu w takim silniku to kwota około 500zł no maksymalnie 600zł ale to wtedy też z nowymi śrubami. Oczywiście w silnikach TDI-PD w pierwszym i drugime przypadku zastosowana jest w rozrządzie pompa wody podlegająca każdorazowo wymianie a również winno się stosować wszystkie części orginalne nowe lub regenerowane (pompa wody). Do w/w cen należy jeszcze dodać kwote robocizny około 450zł.

 

 

We wszystkich wymienionych przypadkach jest tylko koszt rozrządu. Do cen może dojść jeszcze wymiana obu pasków napędowych osprzętu, wymiana zużytego napinacza paska alternatora i napinacza paska sprężarki klimatyzacji, wymiana łozyska sprężarki klimatyzacji, wymiana płynu chłodzacego a to wiadomo czasami znacznie podraża koszta operacji związanej z rozrządem. Niestety czasami lepiej wymienić coś więcej lub nawet za dużo bo w trakcie wymiany rozrządu mamy łatwy dostęp do silnika gdyż zdemontowany jest cały pas przedni. Potem drobna wymiana napinacza paska alternatora może skańczyć się ponownie demontażem przodu celem łatwiejszego dojścia.

 

 

kkrzyysiekk w 1,9 bo 2,0 i 2,5 to sobie daruje. I tak nawiasem mówiąc to mógłbyś sobie rzeczywiście sam czegoś poszukać a nie tylko oczekiwać odpowiedzi. Nie zdziw się następnymi razami jak zadasz pytanie istotne dla Ciebie i temat taki zostanie zignorowany ze względu na to, że właśnie wcześniej nie chciało Ci się zadać troche trudu na odszukanie odpowiedzi na pytania, które wcześniej się już powjawiły. Nie myśl, że jestem jedynym użytkownikiem Passata, który ma orginalne pytanie, które wcześniej nie padło. W 99% pytania już padły i podano też odpowiedzi !!! Dlatego jest to poszukaj !!!

 

3B TDI-VP: 90KM, 110KM. TDI-PD: 115KM i 101KM (02/2000 - 11/2000)

3BG TDI-PD: 101KM, 115KM i 131KM

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w 115PD jest trochę inny rozrząd niż 130PD.Ja robiłem w serwisie(bo był na gwarancji) i zapłaciłem 1800zł jakoś tak.Ale już napewno tam nie zrobię,jak piszesz że ceny części wynoszą 700zł i robota 400zł to po co przepłacać.Ogólnie myślałem że PD jest o wiele droższy od VP a tu wychodzi podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Powiem tak, że w TDI-PD 131KM (po 06/2002) można zrobić cały i tylko rozrząd na orginalnych częściach za jakieś 500zł z robocizna ale to drugie we własnym zakresie i najlepiej żeby nie był to pierwszy raz :rotfl:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku AFN 110 KM koszt rozrządu to ok. 205 zł ,wymianę mogę zrobic za 200 zł.

Ogólnie mechanicy biorą ok.300zł za wymianę (rozbiórka przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności