Skocz do zawartości
Gość lalka

ślady oleju w rurze dochodzącej do kolektora ssącego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lalka

witam

 

czego objawem jest obecność oleju w rurze biegnacej z intercoolera do kolektora ssacego?

Z góruy dziekuje za odpowiec.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zależy ile tego oleju. Jeżeli tylko jest tego śladowa ilość i tylko jest tłusto to niczego nie jest to oznaką. Jedynie tego, że wszystko funkcjonuje jak należy. Odma i przewietrzanie skrzyni korbowej działa. Jeżeli jest tego już sporo 100/200ml a zbiera się on głównie w InterCoolerze to już jest problem i należy diagnozować.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka

nie sa to straszne ilości świadczy o tym spalanie oleju które wacha sie od 0,3 do 0,5 lytra oleju na 10000 km a mam nawinięte na budzik 270 000 km jest poprostu wilgotno myslałem poprostu że tego oleju nie powinno tam być. A i jeszcze jedno śmigam na oleju SHELL 15 W 40 co sądzisz o tym oleju przypominam że siorbnie sobie pasio max 0,7 literka czyli w normie ale czy są lepsze gatunkowo oleje wszyscy piszą tu o MOBILU pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mineralny olej Shell 15W-40 bo bardzo kiepski wybór do Passata. Zapewne jeszcze to ten olej z białej flaszki wię to już wogóle jest świństwo a nie olej. Zastosuj sobie naprawdę dobry olej półsyntetyczny 10W-40 ewentualnie 5W-40 od znanych producentów jak Mobil, Valvoline, Motul, Elf, Castrol lub mniej znanych producentów ale oleje ponad przeciętne jak Panolin, Bardahl i inne.

 

Jak zaczniesz zmieniać to radzę w drodze wyjątku zrobić płukanie silnika po tym białym Shell-u. Wtedy dopiero zalać dobry olej jak należy i bedzie znacznie, znacznie lepiej.

A takie zużycie oleju jak mówisz na 10kkm to jest praktycznie zerowe zużycie.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka

HHA Dzieki nie myślałem że shell to takie gówno raczej posądzałem o to te wszystkie gówna z dyskontów typu biedronka, lider price. ale jeśli tak to następną wymianę zrobie tak jak mi radzisz. Jeszcze jedno pytanko doradz mi jaki olej mam zalać biorąc pod uwage że przebieg mam w okolicy 270 000 in czasami lubie paskowi depnąć pieniądze raczej nie wchodzą w grę no hiba że za lytr będe musial dać 50 zeta a i jeszcze jedno na czym polega płukanie silnika????

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dobierz olej taki jaki Ci podałem 10W-40 lub 5W-40 jak masz silnik w bardzo dobrej kondycji. Wybierz olej z podanych przeze mnie. Całość i tak wyjdzie Cię około 100zł za banieczkę. Płukanie silnika polega na walniu specyfiku, który rozpuszcza syfy nagromadzone w silniku. Przy stosowaniu dobrych olejów płukanie nie ma najmniejszego sensu lecz przy stosowaniu badziewnych olejów lepiej na 5 minut wlacz jakiego płukacza. Wybierz jednak markowego płukacza. W sklepach napewno znajdziesz a jak nie to doradzą. Pamietaj jednak, żeby był markowy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka

witam

 

zamówiłem juz 5 literków panolina DAYTONA SAE 5W-40 API SL/CF ACEA A3, B3 Syntetyczny olej silnikowy z kategorii energooszczędnych, przeznaczony do stosowania w silnikach benzynowych i Diesla wszystkich samochodów osobowych i lekkich dostawczych, w tym w samochodach Grupy VW z pompowtryskiwaczami, nie objętych wydłużonym okresem serwisowania. Normy i specyfikacje: Mercedes-Benz 229.1 VW 500.00, 505.00, 505 01

 

czy możesz mi doradzić jakiej firmy płukankę użyć i jak to płukanie wygląda od strony technicznej..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Olej kupiłes dobry ale to jest olej hydrokrakowany :) czyli taki bardziej półsyntetyczny niż syntetyczny. Produkowany jest na bazach syntetycznych oraz w technologii syntetycznej.

 

Płukacza jak już to kupo Motula lub innego znanego producenta. Jak niczego nie dostaniesz to kupo Motor Płukacz krajowej produkcji. Akurat Twojemu silnikowi taki krajowy płukacz nie zaszkodzi.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hha, mam pytanie. czy po zastosowaniu takiego plucza nieporozszczelnia mi sie nic?

od 50tkm jezdze albo na motulu albo mobilu, ale prze pierwsze 100tkm lany bysz szajs pod nazwa Castrol SLX przez co mam delikatny syf pod pokrywa. Czyscic to czy imo nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeśli kupowałeś orginalnego Motula to przed naprawde długi czas występował on wraz z płukaczem silnika. Nic sie nie stanie w silnikach VP. W PD lepiej nie stosować tylko lepiej wymienić olej po 2kkm lub 3kkm.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motula lalem prze 30tkm. silnik to 1.8T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka
Olej kupiłes dobry ale to jest olej hydrokrakowany :) czyli taki bardziej półsyntetyczny niż syntetyczny. Produkowany jest na bazach syntetycznych oraz w technologii syntetycznej.

 

Płukacza jak już to kupo Motula lub innego znanego producenta. Jak niczego nie dostaniesz to kupo Motor Płukacz krajowej produkcji. Akurat Twojemu silnikowi taki krajowy płukacz nie zaszkodzi.

 

HHA

 

mam jeszcze szanse wymienic na panolina 10w40 jak ten by byl odpowiedniejszy ????

 

daj znać

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności