Skocz do zawartości
tomcio1

Test po Swapie - zdechł i nie chce odpalić, sterowniki zablokowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Wczoraj wieczorem w końcu udało mi się uruchomić nowy silnik i skrzynię w moim Passacie. Wcześniej miałem Tiptronic z przebiegiem 150.000km, okazyjnie załatwiłem silnik ze skrzynią 6 biegową i 55.000km przebiegu. Silnik 1.9TDI AVF.

 

Przełożona została CAŁA instalacja (ze względu na inny ABS, serwo itd), wszystkie sterowniki, stacyjka, licznik. Sprawdziłem Vag'iem v.311-2 czy wszystko gra i łączy. Było OK.

 

PROBLEM w tym, że nie nacieszyłem się zbyt długo, gdyż po złożeniu go do "kupy" i przejechaniu 200m na jałowych obrotach i "jedynce", nagle ZGASŁ SILNIK, pojawiła się kontrolka OLEJU i napis STOP.

 

Silnik jest zalany praktycznie pod MAX, więc podpiąłem go pod VAG'a kolejny raz i sprawdziłem co go boli.

 

Świeżo po tym jak zdechł wyskoczyło uszkodzenie czujnika oleju, sterownika silnika i pompy ABS. CO więcej - pompa paliwa nie włącza się po załączeniu zapłonu.

 

W chwili obecnej wykrywa uszkodzenie sterownika silnika, pompy ABS i nadal nie rusza pompa paliwa.

 

Co w takim razie jest uszkodzone?

Jak to naprawić, bo wszystkie kostki sprawdziłem i są OK.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Edytowane przez tomcio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie straszyc ale jesli masz uszkodzenie sterownika silnika to pompa ci nie ruszy a sterownik do wymiany

a co do ABSu to czy brak połaczenia czy jest taki bład "uszkodzenie pompy ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam log z VAG'a:

 

VAG-COM Version: Release 311.2-N

 

Control Module Part Number: 3B0 920 829 A

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07

Software Coding: 05115

Work Shop Code: WSC 00000

4 Faults Found:

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

01177 - Engine Control Unit

64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

01314 - Engine Control Module

49-00 - No Communications

01316 - ABS Control Module

49-00 - No Communications

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co wymieniałeś sterowniki i instalację, ja wywaliłem tiptronica, wstawiłem 6-stkę i nic nie wymieniałem. trzeba tylko wyjąć sterownik skrzyni biegów i przekodować sterownik silnika i abs. wszystko hula aż miło. niepotrzebnie kombinowałeś. jedz do kogoś kto ma nowszego vaga, takiego który ma podpowiedzi kodowań i wszystko zgraj ze sobą powinno być ok. pozdro.

 

masz tu kodowania w moim pasku:

silnik-00002

abs-04255

i jeszcze trzeba przekodować can żeby wyświetlacz fis (u mnie 1/2) podzielił się na dwie części.

can-00006.

 

posprawdzaj może ci to pomoże.

 

a wywaliłeś sterownik od skrzyni??

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem instalację, gdyż są różne wtyki do pompy ABS i nie mogłem odseparować wiązek.

 

Tak, jak wspomniałem wcześniej - zamieniłem również wszystkie części (licznik, sterownik itd) tak więc nie ma potrzeby niczego kodować.

 

W każdym razie dzięki za pomoc.

 

Poczytałem co nieco i niektórzy zwrócili uwagę, na immobiliser.

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to immo to wylacz i zobacz czy bangla. np vag can commanderem. jesli to immo to powinien na chwilke odpalic i zgasnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności