Skocz do zawartości
Gość yaba

B4 TDI AFN słaby, dużo pali poszukuje mechanika we Wrocławiu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yaba

Posiadam Passata 110KM rok 1996 niestety mam problem z silnikiem. Ciężko jest zlokalizować co jest nie tak. Auto jeździ w miarę żwawo jednak czuję że to nie jest 110KM (wcześniej posiadałem Toledo TDI 90KM). Turbina chodzi (słychać jak się załącza) auto rozwija prędkości normalne jak TDi (180km/h) jadnak przespieszenie jest kiepskie na bigach 1 i 2 jedzie w miare zrywnie jednak wyższe biegi to juz rozpędza się kiepsko przy tym wszystkim przydymia i spala około 7litrów ON co wydaje mi się za duzo o conajmniej litr. Czasami podczas jazdy auto traci całkowice moc i prawie się nie rozpędza wtedy 130km/h to max. Po odłączeniu przepływomierza auto jeździ odrobinę gorzej ale nie jest to duża różnica. Raz zdarzyło się że auto zaskoczyło i zaczeło jeździć jak 110KM spalanie było w normie przydymiania nie było i silnik chodził jakby ciszej lecz później powróciło do leniwego stanu.

Chodzi mi o uzyskanie lepszego przyspieszenia i zlikwidowanie przydymiania oraz uzyskanie normalnego spalania (z tego co wiem to 6l ON na trasie to max).

Byłem raz u "mechanika" który badał mój samochód na urządzeniu VAG stwierdził że przepływomierz jest ok a turbina jest padnięta. Ale ja słyszę jak turbina chodzi więc raczej to nie to.

Proszę o pomoc ponieważ nie chcę jeździć po mechanikach którzy będą wymieniali wszytko po koleji aż trafią na zepsutą część.

Proszę o porady i ewentualnie wskazanie jakiegos dobrego mechanika we Wrocławiu.

 

Wiem że mój problem ciężko zlokalizować za pomocą opisu.

Proszę o podpowiedzi do jakiego mechanika się udać we Wrocławiu aby rozwiązał mój problem.

 

Dziękuję bardzo za zainteresowanie i pomoc wszystkim włączającym sie do dyskusji.

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam warsztat na ul .owsianej u romka jest ok,lub nowa jego filie na szybowcowej :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaba

dzieki za info. Czy są jakieś bliższe namiary na owy warsztat?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto tel.0713327318 to jest na owsiana,501248231 na szybowcowa :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaba

Dzięki wielki właśnie dokopałem się stronki www: to chyba o tym mowa http://www.s-auto.com

Myślisz że śmiało mógłbym udac się do nich z takimi objawami choroby mojego "Paska"

Czy są drodzy?? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze ceny maja umiarkowane,pewnie tanszy jest ten co naprawia maluchy i mercedesy ale takich naprawiaczy to pewnie ty tez znasz :vw: ceny maja ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia amatora :)

 

Przeglądnij przewody doprowadzające powietrze do Intercolera i dalej do kolektora dolotowego. Być może jest w którejś rurce dziura i powietrze zamiast trafić do silnika ucieka na zewnątrz (ja tak miałem gumowe kolanko przy intercolerze). Efekt będzie podobny do tego co opisałeś strata mocy pomimo teoretycznie działającej turbiny (nie wiem tylko co z tym dymieniem - chyba że go po prostu mocno deptasz :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaba

Przewody przeglądałem powierzchownie i nie znalazłem żadnych nieszczelności (sprawdze jeszcze raz dokładniej).

Butowanie jest na średnim poziomie :hyhy: wcześniej miałem Toledo TDI 90KM i zadnego dymienia nie zaobserwowałem (technika jazdy raczej się nie zmieniła :)).

Nawet na postoju jak wysiadam z auta czuć jakbym stał obok "Stara" a nie VW 110KM strasznie śmierdzi spalinami (tak jakby nie dokońca przepalanymi.

Byc może wtryski leją i nie przepala wszystkiego to by rozwiązało duże spalanie i przydymianie ale czy stracił by moc przy lejących wtryskach??

Wie ktos może ile kosztuje wymiana wtrysków??

 

Dzieki za wskazówki. Proszę o kolejne sugestiei oczywiście o polecenie warsztatu we Wrocławiu. Kolega "lysy" wspominal o warsztacie S-auto przy ulicy Owsianej we Wrocławiu czy również polecacie?

[/scroll]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by jeszcze się przyglądnąć się pompie wtryskowej (ale to musi zrobić fahman) jeżeli jest rozregulowana to będzie podawała za dużo paliwa i może być taki efekt kopcenia ale to takie moje skromne przemyślenia :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaba

Dzięki wielkie :]

Każda podpowiedź mile widziana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaba

Czy mógłby ktoś polecic jakiegoś mechanika we Wrocławiu który zdiagbozuje i napirawi mojega Passka?

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaba

Witam wszytskich!

 

Mój problem został rozwiazany.

Przeczyszczenie zaworu EGR (o ile sie nie myle tak to sie nazywa) oraz przewodu odchodzącego od przewodów Intercoolera do czujnika rozwiązało problem.

Auto jeździ znacznie żwawiej.

Niestyety spalania jeszcze nie jestem w stanie określić (nie wyjeżdzałem w trasę) a we Wrocławiu (straszne korki) ciężko stwierdzić.

Przydymianie tez jakby się zmniejszyło.

 

Dziekuje wszytskim serdecznie za pomoc! :hurra:

 

Pozdrawiam

Szerokości i znakomitych osiągów dla wszytskich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chepri

dobry mechanik jest na starym pkaesie na kosciuszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności