Skocz do zawartości
misiek_y

dziwne chrobotanie i huczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje auto to vw passat kombi z 1999 roku 1,9TDI

Mianowicie pojawiło się u mnie huczenie z przodu pomyślałem łożyska po wymianie łożysk niestety nie pomogło

Samochód powędrował do mechanika tam oglądali jeździli i niestety nie potrafili powiedzieć jednoznacznie co huczy

Teraz oprócz huczenia doszło mi dziwne chrobotanie z przodu chrobotanie występuje wówczas gdy jadę po nierównościach (i przyspieszam nawet jak przyspieszam delikatnie) ale takich co auto ładnie unosi się i opada (nie mylić z jazdą po dziurach)

Oprócz tego zauważyłem że te chrobotanie występuje też gdy skręcam w prawo przyspieszając Te chrobotanie słychać przy prędkości powyżej 60 km/h ale pare razy zdażyło mi się i że na drugim biegu mi zachrobotało jak skręcałem w prawo. Podejrzenie padło na przegób zrobiłem test na parkingu ruszając na wstecznym ostro ze skręconymi kołami w lewo i prawo ale nic nie słychać jakiś dziwnych dzwięków

Obecnie bardziej przeszkadza mi te chrobotanie

Macie jakieś pomysły co to może być przebieg auta to 300 000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie przypadkiem przegub ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że chrobotanie słychać z prawej strony np. jade 90km/h dodaje gazu delikatnie koła w prawo i zaczyna chrobotać puszczam gaz nawet przy skręcie przestaje chrobotać a oprócz tego zaobserwowałem wibrację jak jadę powyżej 120km/h a huczenie jaby centralne słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś jeszcze jakieś pomysły co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reti300

Miałem podobny przypadek i okazało się że to wahacz dolny.Zmienił i już jest ok.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności