Skocz do zawartości
olo

napinacz paska alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś ma pomysła jak zablokować napinacz paska alternatora bez luzowania alter.

bo muszę wymienić rolkę napinacza i bez zablokowania napinacza nie daję sobie rady. :mur:

może gdzieś jest jakaś śruba którą można zblokować.

 

dziękuję za dobre pomysły. :ok:

 

 

pozdrawiam :help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość StefanBoltzman

Ja szykuje sie do wymiany rozrzadu i rozni spece radzili zeby rowniez wymeinic napinacz paska alternatora. Dzis rozmawialem z mechnaikiem w ASO i powiedzial ze jesli cos sie w tym ukladzie (naped alternatora) psuje to rolka a jak sie rolka popsuje to podobno napinacz tez jest do wymiany. Co Ciebie zmusilo do wymiany rolki? Dlaczego tylko rolka a nie rolka i napinacz? Jaki silnik i ile dales za rolke? I jaka rolke kupiles oczywiscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack29

Witam!

 

Niedawno wymieniałem rolkę napinacza w swoim pasku. U mnie dodatkowo utrudnieniem jest sprężarka klimatyzacji. Ale użyłem od trzydziestocentymetrowego pręta o średnicy około 5mm lekko wygiętego. Jednym końcem włożyłem od strony rozrządu pod rolkę i drugą strone napiąłem rolkę aż do momentu, w którym pasek swobodnie zszedł z roli alternatora i sprężarki. Później zwolniłem dzwignię i rolka wróciła do normalnego położenia. Dostęp do rolki był już wolny. Kluczyk 10 (lub 12 już nie pamiętam) i rolka daje się łatwo wykręcić . wymieniasz na nową i analogicznie napinasz napinacz układasz pasek i zwalniasz rolkę aż oprze się na pasku. Wążne aby zbyt głęboko nie wkłądać tego pręta zbyt głęboko pod rolkę bo wtedy jego końcówka może porysować lub uszkodzić pasek.

 

W moim przypadku pomagał mi brat. Ja napinałem rolkę a brat zsunął pasek i odwrotnie przy zakładaniu. Siła tej sprężyny w napinaczu jest dość duża i lepiej dla bezpieczeństwa dwie osoby.

 

Rolkę kupiłem w sklepie za około 45 złotych. Sprawdż sobie Kolego średnicę tej, która masz w aucie bo u mnie dobrali według katalogu zbyt dużą, ale później wziąłem linijkę, dokładnie zmierzyłem jej średnicę i kupiłem właściwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ciebie zmusilo do wymiany rolki?
Dlaczego tylko rolka a nie rolka i napinacz?

sam napinacz miałem dobry bo pod naciskiem kciuka pasek ugina się jakieś 0,5cm. :ok:

Jaki silnik i ile dales za rolke?

1,9dt.AAZ z 91r. dałem 30zł, jakaś niemiecka ale firmy nie pamiętam wywaliłem opakowanie. kupowałem w hurtowni.

Siła tej sprężyny w napinaczu jest dość duża i lepiej dla bezpieczeństwa dwie osoby.

wiem dlatego poprosiłem kolegę aby mi pomógł.

wymontowałem filtr powietrza a napinacz zablokowałem prętem opartym o silnik i o trzpień do mocowania filtra powietrza :hurra:

dziękuję za pomoc :padam:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności