Skocz do zawartości
waldi

piszczenie amortyzatorów

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadam passata kombi b5 1,9 tdi, mam mały problem ,dzisiaj zmieniłem amortyzatory tylne firmy daco,niewiem czemu bardzo piszczą przy bujaniu ,niewiem czy to ustanie z biegiem czasu?,czy moze są felerne ,prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej gumy ci przy amorach piszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumy odpadają,poniewaz sciąglem je spowrotem i ruszalem nim ,piszczy w srodku jak ruszam gora dól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz spróbować wstrzyknąc trszkę oleju, ale to rozwiązanie doraźne - amor dobry nie powinien piszczeć, piszczy jak guma trze o gumę, albo o blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz górne łożysko amortyzatora. Tam jest taka gumka na górze tego. Mi własnie to piszczało. Koszt około 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co ci zrobili? nasmarowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o smarowanie. Poprostu musisz to wymienić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ,to mnie pocieszyles ,kupilem nowe i jeszcze musze je naprawiac,a moze samo przejdzie albo je oddac,kupilem je na alegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Waldi to nie wina amortyzatorów. Górne łożysko amortyzatora to oddzielna częśc, ta w którą wkręcasz czpień amortyzatora. Amortyzatory masz napewno dobre, skoro są nowe.

Powiedz mi jeszcze czy to Ci piszczy na rownej drodze czy głównie na nierównościach jak samochód podskakuje??

Łozysko tylnego amortyzatora wygląda tak:

showphoto1aspxwj0.jpg

Jak widzisz na dole masz gumke i to ona ociera i daje ten głupi i denerwujący odgłos.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nierównosciach,bardzo glosno nie piszczy ale jest slyszalny w srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek pojade do mechanika sprawdzic to lozysko,dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest napewno to łożysko. Mialem to samo. Myślałem że to wina amortyzatorów i kupiłem nowe, co się potem okazało dalej piszczy. Tak jak mówisz nie jest to głośny pisk, no ale dla kogoś u kogo wszystko w samochodzie musi być idealne to jest słyszalne i to bardzo. Wybadaj teraz aby z której strony to piszczy i kup to łożysko. Tak jak pisałem wcześniej koszt około 80zł. Ja kupiłem oryginał Lemfordera za 45 zł no ale ja miałem załatwiane po rabatach w Focie.

A i Waldi nie klep posta pod postem tylko edytuj swój poprzedni post bo zaraz ostrzeżenie od moderatora dostaniesz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności