Skocz do zawartości
Gość kolarz

mechanizm podnoszenia szyby od kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kolarz

Witam i proszę o pomoc.Podczas podnoszenia i opuszczania szyby przedniej od strony kierowcy usłyszałem zgrzyt wewnątrz drzwi. Szyba sie nie otwierała ani nie zamykała do końca. Później sie zamknęła do końca i nie chce ruszyć. Przy okazji ja trochę porysowało przy podnoszeniu i opuszczaniu. Silniczek słychać,że warczy a szyba stoi w miejscu. Czy wiecie panowie co mogło sie zepsuć? I czy taki mechanizm nadaje sie również od audi a 4 albo od golfa? czy trzeba koniecznie szukać mechanizmu od passata B5? Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Pierwsze to plastiki drugie to linka na pewno to jest przyczyną. Ja miałem to samo u siebie do wymiany cała linka wraz z prowadnicami + plastiki i jest ok. Koszt 180zł na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolarz

Dziękuję za tą informację. Jeśli ktoś jeszcze mógłby mi pomóc z góry dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez dzisiaj strzeliła linka :660: heh..jutro podjade do sklepu zapytac ile to wszystko wyniesie..ehh i niestety trzeba calosc z oslonkami wymienic :/ pozdrawiam..

 

kolego jesli silniczek chodzi a szyba nie idzie to napewno linka i przy okazji taka zebatke przy silniczku ześrutowalo..przynajmniej tak u mnie jest cale prowadzenie na kolku sie wyjechalo..wiec nie tylko linka jest u mnie ale i kolko z silniczka z prowadzeniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie znalazłem..dzieki kolego ale wlasciwie to ja potrzebuje od strony pasażera..moze ten gosc mial by od pasazera tez ten mechanizm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldli 79

WITAM.JESLI TO POMOZE TO CZASAMI WYSTARCZY WYMIENIC SAME TE SLIZGI .JA TAK MIALEM .POZDRAWIAM.Ślizg lewego podnośnika szyby Audi A4, Passat B5 (numer 340634755)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozebralem drzwi i u mnie jest linka peknieta.. :/ i to doslownie 5 cm od konca linki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5
LeVy 83 u mnie było tak samo. Owinęła się i przez to blokowała. Tylko wymiana cię ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom gdyby nie te oslonki cos bym napewno zmajstrowal :D:D:D a tak wymiana calości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inaczej - prawy tył, pasażer, 4x el. szyby.

 

Szyba się nie opuszcza, ale podnosi za pomocą siłownika. Przy opuszczaniu słychać pracę silniczka ale szyba ani drgnie, można jej pomóc ręcznie i wtedy opadnie. Jak zacznę zamykać to zostanie wypchnięta i zamknie się jak należy. Kiedyś przy otwieraniu usłyszałem głośny trzask i to by było na tyle z opuszczania - tak jakby nie była ciągnięta w dół.

 

Szykować się na kupno nowego mechanizmu czy gdzieś zwyczajnie puściło mocowanie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze to plastiki przy slizgach..tam gdzie linka sie powinna opuszczac po prostu blokuje o sam slizg metal i blokuje a na podnoszeniu masz ten plasticzek w narozniku i sie podnosi bez problemu ;) to tylko moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej streony brakuje moze 5 lub 6 centymetrow przy koncowce ale prowadzenie czyli to kolko w silniczku jest zjechane i linka nie miala by i tak prowadzenia i mogla by sie poplatac..jeszcze pomysle cos napewno wykombinuje bo jesli szyba miala by sie nie opuszczac do konca nic by sie nie stalo :) ale czy warto kombinowac heh..a tak jak zaloze nowe to linka wytrzyma dluzej niz ja ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Przyczyna u mnie była taka ze nie było tam ani deka smaru tylko dużo rdzy i dlatego to się stało co się stało.

W drugich drzwiach miałem coś podobnego urwały sie trzy nitki linki, odplątałem uciołem je na końcu potem nasmarowałem i wszystko jest ok działa do dziś już pół roku. Smarowanie najważniejsza zecz jak to będziesz robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie..pekla bo zardzewiala i chyba wszystkie drzwi po kolei bede robil i smarowal..130 razy 4 robi niezla sumke gdyby tak wszedzie wymieniac uhuhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Przód się więcej używa to szybciej pada jak na razie u mnie tył ok odpukać. Rozbierz drzwi i podnośnik, popatrz na to wszystko jak to wygląda może ci się uda tak jak mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuuu

U mnie bylo to samo. Najpierw strona kierowcy. Pojechalem do serwisu i za 15 min roboty wyluskali ode mnie 600zl!!!! Gdzies w sierpniu ubieglego roku linka w drzwiach pasazera strzelila. Tym razem sie nie dalem. Kupilem linke rowerowa, wiertlo cienkie i grubego gwozdzia, i sie udalo. Smiga do dzis:) Koszt regeneracji= ok. 8zl:D Nie pomyslalem, ale moglem zrobic tutorial odnosnie tego tematu. Jak cos to pytajcie, ile pamietam, tyle wskazowek udziele jakby ktos chcial sie do tego zabrac. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym dostal samo kolko prowadzace linke w silniczku podnoszenia szyby to tez napewno cos bym wykombinowal bo kolko sie ujechalo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności