Skocz do zawartości
Gość sebas791

Pompowtryski z silnika AVB w silniku ATJ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebas791

Cześc wam

Jestem posiadaczem vw passata z 2000r 1.9 TDI o mocy 115KM silnik ATJ.

Kupiłem go w sierpniu 2007 roku. Po miesiącu jeżdżenia zauważyłem, że przy przyśpieszaniu od 1400 do 1800 obr/min silnik sie dławi ( lekkie szarpnięcia podczas przyśpieszania tylko na nagrzanym silniku). Po wyżej 1900 obr/min szedł już prawidłowo. Silnik na mocy nie tracił. Po następnych 2 miesiącach zauważyłem że przenoszą się drgania na układ wydechowy na wolnych obrotach. Do tej pory wymieniłem w ASO sprzęgło, wieszaki od tłumików i mam sprawdzone koło dwumasowe, że jest na 100% sprawne. Wybrałem sie do prywatnego mechanika ( prowadzi service Bosch) żeby sprawdził mi pompowtryskiwacze. Podłączył go pod VAG-a i stwierdził że jest wszystko w porządku nie ma żadnych błędów dawki są prawidłowe i równe na każdym pompowtryskiwaczu. Powiedział że może je wyjąc i obejrzec czy nie ma na nich uszkodzeń mechanicznych. Po wyjęciu okazało sie, że mam pompowtryskiwacze założone z silnika AVB 100KM. :eek:A ja mam przecież silnik ATJ 115 KM. Czy to oznacza że teraz mój silnik ma 100KM ? Stwierdził że moje problemy teraz mogą pochodzic z niewłaściwej współpracy sterownika komputera z pompowtryskiwaczami. Co teraz jest lepiej zrobic ? czy wymienic pompowtryski ? czy zgra sterownik z komputera o ile to sie da? :confused: Prosze o waszą pomoc i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Raczej zrobić odpowiednią modyfikacje oprogramowania w sterowniku. Tylko ważne aby to było w dobrym warsztacie ze sporą renomą w tym temacie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebas791

Dzięki hha

Widze, że jesteś z górnego śląska to tak jak ja. Może znasz jakiś odpowiedni zakład na gónym śląsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oczywiście, że znam i to osobiście :)

Informacje wyśle Ci na Priv.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności