Skocz do zawartości
gulu666

1.8 20V APT SPADEK MOCY, BRAK BLEDOW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, ostatnio zauwazylem spadek mocy w moim pasku i czasami dziury w gazie. Ostatnio jak jechalem na prostej na ful gazie to wskazowka zatrzymuje sie na 160 i nie chce isc dalej. Mam VAG i podlaczylem ale nie wykazuje zadnych bledow w silniku.

Znajomy ktory pracuje w serwisie powiedzial ze w benzyniaku jak padnie przeplywomierz to nie wykaze bledow nieraz tylko w dieslu wykazuje. Wiec nie wiem co moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tez być czujnik Halla albo czujnik położenia wałka rozrzadu - ale dziwie się, że VAG nic nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem wlasnie a ten czujnik halla gdzie sie znajduje?? Moze trzxeba zmierzyc LOGI na jakis kanalach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość junior87

przepływomierz pewnie daje za małe wartości przy wyższych obrotach i wtedy błędu nie pokaże. podłącz Vaga przejedz się i sprawdz jakie wartości daje przepływomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ktorym kanale zbadac LOGI przepływomierza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w Vagu w jakich granicach przepływka odczytuje z pedałem w podłoge.U siebie miałem padniętą przepływke,nie wykazywał błędów,ale było widać,że zatrzymuje się na jakiejś średniej wartości i dalej nie reagował na gaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamgl

Miałem to samo.

Masz uszkodzoną (prawdopodobnie złamany) dźwignie która steruje (otwiera i zamyka) dopływ powietrza.

 

Jak spojżysz na silnik od jego przodu po prawej jego stronie zobaczysz kolektor ssący i taką okrągłą zakryweczke plastikową zdejmij ja i sprawdź ta dźwigienkę jesli będzie cała to przyczyna jest w środku. Musisz wymienić całe te ustrojstwo. Ja kupowałem u chylińskiego za 750 zł. Ale po wymianie jak ręką odjoł. Aha i sprawdź jeszcze filtr paliwa lub wymień na nowy. Mi na vagu też nic nie wykazywało dopiero mechanior który zna te silniki odrazu zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest do tego tego rodzaju, ze jak jade i przycisne mu full gaz to niema reakcji dopiero jak troche zdejme pedal z gazu zaczyna przyspieszac. I tak przy 150km/h jak uz wiecej nie moze jechac to zaczyna go tak tarpac jakby przerywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka mialem tak samo. bledu nie bylo ale prawdz przeplyw powietrza wzgledem ladownia... bedzie spora ronica. Kupilem przeplywke w aso 380zl. Nie pamietam jaka tam byla jednostka ale wiem ze pokazywalo 90 [czegos] a powinno okolo 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad1985

witam .panowie mam taki problem.mam paska 1.8 turbo 150 km.jag go kupilem to turbinka dziwnie gwizdala dlatego zostala wymieniona.na chwile był spokój ale jak nagle dodawałem gazu to pszy 3 tys obr lb wiecej nagle dochodziło do pustki.gaz do dechy a tu nic.3 tygonie minely a turbo dalej zaczyna cos zesic jak nagle dodam gazu ale dopiero jak sie zagrzeje.jak jest zimne to jest cisza w turbo nawet jak mocniej wcisne.pomuszczcie.chce oddac autko do mechanika tylko chciałbym wiedziec co moze byc.bo wiecie jak to jest mechanik mechanikowi nie jest równy:(muj meil to [email protected] dziekuje za porady z góry i pszepraszam za błedy.

 

P I S O W N I A ! ! !

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności