Skocz do zawartości
Gość kamilf

mój nowy nabytek-kilka problemów.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilf

witam. dziś stałem się posiadaczem passata b3 z roku 1992,dodam że przesiadając się z Hondy Civic do passata kombi poczułem się jak w pałacu:D autko mam ogólnie zadbane,silnik 1,8 turbo benzyniak.po powrocie do domu zacząłem dokładniej przyglądać się usterkom:

1.pęknięta przednia szyba- powie mi ktoś jaki jest koszt nowej?

2.świeci mi kontrolka od ABS czasami- MIN płynu w zbiorniczku, jutro doleje to może przestanie.

3.niedziała mi prędkościomierz,ani ten cyfrowy wyświetlacz na którym pokazuje się spalanie i przebieg i parę innych rzeczy- ma ktoś jakiś pomysł jak przywrócić to do działania?

4.tylna wycieraczka-poprostu niedziała, co dalej?

5.czasem łypnie kontrolka od oleju(tylko poniżej 2500 obrotów)-czy wymiana oleju pomoże?

6.auto ma wspomaganie kierownicy i delikatnie ściaga na lewo oraz pływa-od czego zacząć ratowanieukł.kierowniczego?

z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam kamilf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vikingtech

Witam.

Ad1. Koszt nowej szyby to ok 350 - 440zł ( u mnie w Łukowie 380 +100 montaż).

Ad5. A poziom oleju w normie? Polecam od razu wymienić na nowy.

Ad6. Wizyta w stacji diagnostycznej - miałem podobny problem. Ustawienie zbieżności i poprawienie ustawienia kątów kół przednich - 90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.czasem łypnie kontrolka od oleju(tylko poniżej 2500 obrotów)-czy wymiana oleju pomoże?

6.auto ma wspomaganie kierownicy i delikatnie ściaga na lewo oraz pływa-od czego zacząć ratowanieukł.kierowniczego?

z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam kamilf

 

5. Sprawdź stan oleju i czy założony jest właściwy filtr oleju. Ostatnio wymieniałem sąsiadowi olej miał podobny problem no i okazało się że filtr miał inny i 1cm ponad stan.

6.Zacznij kolego od sprawdzenia spodu czy nie jest coś wybite i czy luzów nie ma.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że jaki masz silnik w tym Passacie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjusz22

jesli pali ci sie kontrolka abs samo dolanie nic nie pomoze,musisz sprawdzic na komputerze czujniki,sa to groszowe sprawy,ale lepiej wymien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość endriu82

No właśnie ciekawe zdun VW :) też się tak zastanawiam co to za silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ciekawe zdun VW :) też się tak zastanawiam co to za silnik :)

 

no chyba że to G60 albo kolega se wstawił dmuchawke albo SWAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

to jest silnik z turbo g60 o ile dobrze umiem kojarzyć zebrane informacje,niewiem jakie jest jego oznaczenie :/ możecie ewentualnie podpowiedziec gdzie tego szukac ( oznaczenia silnika) wiem tylko że jest turbo i pełna elektryka oraz syncro w tym moim bolidzie.zrobie wam fotke jutro jak znajde chwile to sobie obejrzycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik PG, ale zrob fote, bo z tym turbo to jeszcze rzadkie przerobki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.auto ma wspomaganie kierownicy i delikatnie ściaga na lewo oraz pływa-od czego zacząć ratowanieukł.kierowniczego?

 

 

odnośnie pływania to 99% że masz luz na dolnym sworzniu wahacza - pod lewaruj dane koło i poruszaj nim na boki .

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego własciciela Syncro.To ze sciaga to wina moze byc koncowek draka kierowniczego.Najlepiej to powyminiaj koncowki,sworznie i laczniki stabilizatorow.Przod jest taki sam jak w normalny.Gorzej z tylem bo tylko sprezyny sa takie same jak od normalnego a reszta inna.Problem bedziesz mial w tyle z tulejkami zawieszenia.Trudno dostepne a w serwisie 120zl/szt.a jest ich 4.amorki tez 250zlszt.Wiem bo przerabialem ten temat ostatnio w swoim syncro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zarazek4

szybe za 390 złoty zamontują ci na ul. unickiej w lublinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zarazek4

szybę wstawisz na ul. unickiej w lublinie za 390zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

jutro wrzuce fote, zrobie rano bo wczesniej nie mialem kiedy. abs po dolaniu plynu troszke sie uspokoil ale dalej lypie i "kopie" w pedał hamulca czasem tak jak podpowiadacie pojade pod kompa, ale najpierw szyba mnie czeka :) olej i filtr wymienilem dzis przez kilka minut po odpaleniu jest spokoj ale jak zlapie temperature normalnej pracy (80-90 stopni) to mruga kontrolka i bzyczy cos w desce rozdzielczej w rytm mrugania, poziom oleju niby w normie. co jest? czyzby pompa oleju konczyla zywot?

predkosciomierz zdolalem naprawic dzisiaj- okazalo sie ze po wymianie linki poprzedni wlasciciel poprostu nie trafil jej koncem w te dziurke w zegarach z tylu- pomoglo odkrecenie 4 srubek,wyjecie zegarow i umieszczenie linki tam gdzie powinna byc:) mfa dalej nie dziala niewiem czemu- zegarek chodzi normalnie tylko nie pokazuje zadnych wartosci spalania, przebiegu ani temperatury:/ rozbiore jeszcze raz moze to wina jakiejs kostki. tylna wycieraczka pomimo moich staran nadal niedziala:) autko jezdzi juz prosto- zbierznosc ok - pomoglo dopompowanie kol do wlasciwego cisnienia:)

 

a i dzis pojawil sie nowy ból w moim autku-zakopalem sie w blocie na podwórzu u znajomego i zeby wyjechac przybutowalem troszke, i nagle jebudu- strata mocy- silnik nie zgasl tylko poprostu zaczal inaczej chodzic, jakos tak mułowato teraz. niby sie rozpedza i jezdzi ale cos jest inaczej niz bylo.na wolnych obrotach autko parkocze jak traktor- a przeciez to nawet nie diesel:) co moglo sie stac?

 

kolego zarazek4 jaki dokladnie jest tam adres ulica unicka ale jaki numer?

 

pozdrawiam i czekam na kolejne sugestje i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysz1

Ad6. Wizyta w stacji diagnostycznej - miałem podobny problem. Ustawienie zbieżności i poprawienie ustawienia kątów kół przednich - 90zł

 

Mam pytanie; w jaki sposób można poprawić ustawienie kątów kół przednich? Myślałem, że reguluje się jedynie zbieżność, no chyba, że w mercach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

image179gc9.th.jpg

image181tk6.th.jpg

 

TO NA GÓRZE TO MÓJ SILNIK JAK WIDAĆ:)

TO NA DOLE TO CAŁY MÓJ WÓZ:D

image178pv1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predkosciomierz zdolalem naprawic dzisiaj- okazalo sie ze po wymianie linki poprzedni wlasciciel poprostu nie trafil jej koncem w te dziurke w zegarach z tylu- pomoglo odkrecenie 4 srubek,wyjecie zegarow i umieszczenie linki tam gdzie powinna byc:) mfa dalej nie dziala niewiem czemu- zegarek chodzi normalnie tylko nie pokazuje zadnych wartosci spalania, przebiegu ani temperatury:/

 

witam

jak masz linke do predkosciomierza to na 99,9% nie masz MFA tylko zegarek:hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

Kolego melonchio na 100% mam MFA :P jak nie wierzysz to wrzuce specjalnie dla Ciebie fotke jutro. zresztą gdybyś przeczytał temat od początku to pewnie byś znalazł moment w którym piszę o tym że MOGĘ przełączać funkcje MFA, tj. spalanie, przebieg, temperaturę, itd. a pozatym mam na prawym przełączniku pod kierownicą całe to śmieszne sterowanie do MFA więc niewiem skąd wysuwasz wniosek że niewiem co mam w samochodzie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jak wyjeżdżałeś z tego błotka to tak mu dałeś po tyłku na zimnym silniku, że teraz chodzi na 2 cylindry ??

Ja bym jeszcze profilaktycznie wymienił pasek rozrządu i rolkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności