Skocz do zawartości
Gość arenty

Czy Solar-dach to szyber - bateria ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arenty

Ktoś wie ile to prądu daje ?

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Podobno daje tyle pradu, ze klima moze chlodzic wnetrze autka bez wlaczonego silnika... Lub wnetrze moze byc ogrzewane (cos w rodzaju zasilania do webasto)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Krawcol, ogniwa słoneczne mają bardzo słabą sprawność (nawet renomowanych producentów). Prądy moim (elektronicznym :D ) zdaniem wystarcza na tyle, żeby zasilić wszystkie urządzenia elektroniczne auta, które pomimo wyłączenia stacyjki pobierają prąd (do ogrzewania/chłodzenia potrzeba by przynajmniej kilkanaście amperów, a wydaje mi się, że realną wartością jest ok. 1A przy napięciu 13,8V). W sam raz, żeby zasilić elektronikę auta i jeszcze zostanie ułamek ampera na konserwujące podładowywanie akumulatora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Hmm... Czyli ludzie pakuja kope kasy w Solar-dach i nie ma mozliwosci zasilenia w ten sposob klimatyzacji :?::przestraszony:

-uki-, ja wiem, ze duzo zalezy od powierzcni paneli slonecznych, ale na dachcach domow montuje sie ogniwa, ktore podgrzewaja wode...

Czyli krotko... nie ma sensu pakowac sie w nowych autach w Solar-dach :?::niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Czyli ludzie pakuja kope kasy w Solar-dach i nie ma mozliwosci zasilenia w ten sposob klimatyzacji :?::przestraszony:

 

 

Tak sobie czytam i nie moge zrozumieć , przecież klima działa przy załączonym silniku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Krawcol: wiesz, dom ma zdecydowanie większą powierzchnię dachu niż samochód. Poza tym, jak wspomniałem - wydaje mi się, że dach solarny służy podtrzymywaniu aku w dobrym stanie, jakbyś postanowił przez lato jeździć kabrioletem a na zimę przesiadł się do innego auta. A jak stać Cię na dwa auta (w domyśle: całkiem dobrej klasy) to się nie przejmujesz takim bajerem jak solarny dach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol: wiesz, dom ma zdecydowanie większą powierzchnię dachu niż samochód.

To wiem :rotfl: Dlatego o tym wspomnailem...

Ale mi wciaz nie pasuje to co piszesz... Nie wiem, moze nie mam racji, ale dla mnie Solar-dach wciaz ma zwiazek z ogrzewaniem lub chlodzeniem (klima) przy wylaczonym silniku...

No nic... Musze pogooglowac w tej sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki solar-dach kiedy jest w miarę dobre nasłonecznienie to bez obciążenia akumulatora chodzą nawiewy (nie klimatyzacja). bardzo przydatne jak postawisz auto w pełnym słońcu a jak jeszcze masz czarne skóry i czarny lakier to można sie zagotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi wciaz nie pasuje to co piszesz... Nie wiem, moze nie mam racji, ale dla mnie Solar-dach wciaz ma zwiazek z ogrzewaniem lub chlodzeniem (klima) przy wylaczonym silniku...

No nic... Musze pogooglowac w tej sprawie ;)

 

No właśnie pogooogluj w tej sprawie . Bo ty wciąż to samo .

ZAPAMIĘTAJ :rotfl:

Nie odpalisz klimy bez silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

w domkach nie montuje sie baterii słonecznych żeby ogrzać wodę tylko specjalne pochłaniacze ciepła, zbudowane z cieniutkich rurek i czarnej maty która pochłaniając cieplo oddaje je narurki........baterie słoneczne w domkach są raczej montowane tylko do podładowywania akumulatorów (częściowego) , z których jest później odzyskiwana czesc energii np. na oswietlenie itp.....nie ma szans ogrzac (albo schlodzic) baterią słoneczną wielkosci 1mx1m samochodu ani domku, co najwyzej akwarium dla chomika:), 10.......15W to bedzie max z takiej powierzchni....klimatyzacja w aucie ma kilka (lub kilkanaście) KW:) moze bateria wielkosci boiska dala by rade:) mysle ze bateria solarna w autach stosowana jest przy napedach hybrydowych by w bardzo minimalnym stopniu pozyskac troche energii ze slonca.....ale patrząc na ceny takich baterii jest to bardziej ekologia niz ekonomia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pogooogluj w tej sprawie . Bo ty wciąż to samo .

ZAPAMIĘTAJ

Nie odpalisz klimy bez silnika

I tu się mylisz bo być może jest zastosowan klima postojowa tak jak w ciężarówkach do której nie musi być wcale załączany silnik.Może już takie cudeńka są w osobówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
No właśnie pogooogluj w tej sprawie . Bo ty wciąż to samo .

ZAPAMIĘTAJ

Nie odpalisz klimy bez silnika

A ja dalej swoje. Co prawda w artykule jest Mercedes, ale poczytaj sobie TO .

A tutaj maly cytat z tego artykulu:

"W przezroczystym dachu tego pojazdu można zainstalować ogniwa słoneczne. Zasilają one klimatyzację, która schładza wnętrze zaparkowanego na słońcu samochodu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max77

Witam. Tak się składa że ma to ustrojstwo w swoim aucie i co do zasady działania Navik ma całkowitą rację. Krawcol domniemam że masz klimę w aucie i pewnie zauważyłeś że przy jej załączeniu silnik jest wyraźnie obciążony, bo sprężarka zżera jakieś 2kW więc na logikę jak takie małe pole z solarami jest w stanie wygenerować taką moc. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pogooogluj w tej sprawie . Bo ty wciąż to samo .

ZAPAMIĘTAJ

Nie odpalisz klimy bez silnika

I tu się mylisz bo być może jest zastosowan klima postojowa tak jak w ciężarówkach do której nie musi być wcale załączany silnik.Może już takie cudeńka są w osobówkach.

 

Wiem że jest coś takiego jak klima postojowa a do obsługiwania jej nie potrzeba żadnego solar dachu . Jest ona podłączona do akumulatora samochodowego i z niego czerpie zasilanie .Jeżeli napięcie spadnie do zbyt niskiego poziomu automatycznie się rozłańcza żebyś mógł później odpalić auto . Ale to po około 12-14 godz. Zależy od stanu akumulatora.Takie cudeńko mógłbyś sobie założyć w aucie ale szczerze nieestetycznie to by wyglądało na dachu twojego passata . Druga sprawa koszt takiego użądzenia to 900 - 1600 euro + montaż .Za 1600 euro masz ful wypas spręrzarkowe użądzenie z czynnikiem chłodzącym . Te tańsze działają na zasadzie skraplania wody czy coś takiego dokładnie nie pamiętam .Ale też musi być mała wilgotność powietrza żeby pracowało wydajnie.Dlatego też dochodząc do sedna tematu nie wiem czy by Ci sę opłacało zamątować urządzenie warte ponad 4000 tys złotych po to tylko że wychodząc z pracy w upał wsiadasz do auta i masz chłodno.

 

Krawcol nie zrozumieliśmy się :wstyd:

 

co do twojego linku jak widać jest to możliwe , i nigdy nie mówiłem że nie . Mi chodzi o to że masz w swoim aucie w standardzie spręrzarkę klimy napędzaną mechanicznie a nie elektrycznie . Jak to przerobisz w swoim aucie i będzie chodziło to pochyle przed tobą czoło :padam:

 

Za bardzo odeszliśmy od tematu .

 

EDIT: a oto fotka tego urządzenia

nie moge wkleić fotki to daje adres:

http://www.auto-mix.pl/?p0=36

Edytowane przez gbels
Poprawi?em byki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol nie zrozumieliśmy się

co do twojego linku jak widać jest to możliwe , i nigdy nie mówiłem że nie . Mi chodzi o to że masz w swoim aucie w standardzie spręrzarkę klimy napędzaną mechanicznie a nie elektrycznie . Jak to przerobisz w swoim aucie i będzie chodziło to pochyle przed tobą czoło

Widac nie zrozumielismy sie do konca-Ty miales na mysli Passata, a ja ogolnie...

Mam zwykla sprezarke i zwykly szyberdach (nie mam solar-dachu), ale czytajac rozne stronki w necie spotkalem sie wlasnie z taka funkcja solar-dachu, jaka opisalem...

gbels, :zdrowko: I nie prowdzmy dalej tej dyskusji, bo nie dojdziemy do ciekawszych wnioskow ;)

Jesli chodzi o przerobki w moim aucie-nie mam takich w planach :) Ja jestem zadowolony z oryginalu :vw: Jedyne, czego brakuje mi do 100% oryginalu, to bat anteny i mapa Polski do navi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ludzie pakuja kope kasy w Solar-dach i nie ma mozliwosci zasilenia w ten sposob klimatyzacji

nie ma możliwości zasilenia klimy,służy do wentylacji wnętrza auta stojącego w nasłonecznionym miejscu,działa dość dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności