Skocz do zawartości
Gość gregor1

przepływomierz, zawór EGR, kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gregor1

proszę o poradę. rozpędzając furę przy pewnej prędkości i obrotach traci moc (około 100-120 na godz). Gdy wyłącze silnik i odpalę od nowa jest wszystko w porządku aż do ponownego dojścia do tej prędkości. Wymieniłem przepływomierz i skasowałem błędy i po jakimś czasie na komputerze pokazuje się niedomykanie zaworu EGR w 50-60%. Dodatkowo wracając z Mazur zapaliła się kontrolka od oleju.

O co chodzi ? czy to są niezależne usterki czy może jedna wynika z drugiej ? Jeśli ktoś miał takie zdarzenia niech da znać co na to zaradzić bo nie chcę jeździć od mechanika do mechanika i wysłuchiwać za każdym razem innej diagnozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam że masz problem z turbiną,zapiekają się kierownice w turbinie i wcchodzi w tryb serwisowy.Popatrz w wyszukiwarce jest tam opisany ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernard

Sprawdz zawór ciśnienia turbiny. Może dawać za małe ciśnienie i przełącza w tryb awaryjny. Pierwsza sprawa podlącz pod kompa może coś wykryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JediNet

Podobnie jak Bernard proponuję podłączyć autko pod kompa z programem serwisowym. Już dwukrotnie miałem problem ze spadkiem mocy. Pomagała już wymiana przepływomierza. Sprawdź jeszcze poziom oleju bagnetem, pewnie to powoduje zapalanie kontrolki oleju. Napisz czy na turbinie nie masz oleju. Jeśli tak to masz do regeneracji turbinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajo0my mechanik opisal mi ostatnio podobna przygode do twojej.wymieniali prawie wsyztsko,do tego tuner doloztyl program i siem poprawilo ale wraz auto nie mialo mocy wokolicy 120,wymieniony filtry powietrza i paliwa.a co sie okazalo??trzeba bylo wymienic filtr oleju na lepszy man knechta i samochod wrocil do zywych.nie pytaj mnie czemu bo tyl;ko mowie jaki to byl nietypowy przypadek.a powinienes sie udac do mechanika niech ci sprawdzi cisnienie na pompie olejowej bo mozesz zamordowac silnik.jesli cisnienia sa okej to poszukaj przyczyny w filtrze nie jest to duzy wydatek a noz sie uda i trafisz.mi przez dziadoskiego filtrona tez potrafila sie zapalic kontrolka oleju mimo sprawnego w 100% ukladu.tez pomogla wymiana filtra na lepszej jakosci.tera wiem nigdy FILTRONA!!

zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45
znajo0my mechanik opisal mi ostatnio podobna przygode do twojej.wymieniali prawie wsyztsko,do tego tuner doloztyl program i siem poprawilo ale wraz auto nie mialo mocy wokolicy 120,wymieniony filtry powietrza i paliwa.a co sie okazalo??trzeba bylo wymienic filtr oleju na lepszy man knechta i samochod wrocil do zywych.nie pytaj mnie czemu bo tyl;ko mowie jaki to byl nietypowy przypadek.a powinienes sie udac do mechanika niech ci sprawdzi cisnienie na pompie olejowej bo mozesz zamordowac silnik.jesli cisnienia sa okej to poszukaj przyczyny w filtrze nie jest to duzy wydatek a noz sie uda i trafisz.mi przez dziadoskiego filtrona tez potrafila sie zapalic kontrolka oleju mimo sprawnego w 100% ukladu.tez pomogla wymiana filtra na lepszej jakosci.tera wiem nigdy FILTRONA!!

zycze powodzenia

w pełni popieram to filtr oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności