Skocz do zawartości
Gość Łodziak

Wymieniona turbina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łodziak

Witajcie, mam pasata 1.9 TDI 115KM (ATJ).

W zeszlym miesiacu wymienialem turbine na nowa poniewaz przepuszczala olej do ukladu zasysanego powietrza. Teraz miesiac po wymianie zauwazylem ze w przewodach od intelcoolera do przepustnicy jest olej silnikowy. Martwie sie ze to jest znowu to samo. Czy ktos z Was moglby prosze sprawdzic czy rowniez ma olej w ukladzie? Jak dzwonilem do serwisu gdzie kupowalem/montowalem turbo powiedzieli mi ze to jest normalne poniewaz do turbiny jest podlaczony odpowierzacz silnika i tedy olej ma prawo sie wydostawac.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Najprawdopodobniej za pierwszym razem turbosprężarka wcale nie była uszkodzona.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łodziak

Możliwe, :mur:

W takim razie co to może być, czasami silnik jest bardzo slaby a czasami okay. Przy włączonej klimie jest odczuwalnie słabszy. Silnik sie dusi na I biegu jadąc bez nogi na gazie. Na niższych obrotach (od 1400 do 2100) podczas rozpędzania słychać taki dźwięk silnika jak bym ruszał z IV biegu (meczenie sie).

Czy wiecie co to może być?

Czyżby popmowtryski? Jak można to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Znów stawiasz diagnozę ,która w relizacji może być kosztowna.

Sprawdz układ odpowietrzania silnika-odma,filtry: paliwa ,powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łodziak

Filtry były wymieniane. Jak sprawdzić odmę? To jest ten przewód od silnika do turbiny. Jak go sprawdzić, na co zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Wybierz u góry w pasku :hyhy: lupkę wpisz w słowo kluczowe "odma" znajdziesz wiele na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łodziak

czytalem, wiec wiem ze za olej w ukladzie jest odpowiedzialna odma, ale co jest odpowiedzialne ze tak slaby silnik? Szukam kogos z lodzi kto ma ATJ-ke. Mozę po prostu jestem przewrażliwiony albo mam walneta przeplywke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Jest też tak że im gorecej tym silnik traci troszke na mocy powietrze zasysane do silnika jest goretsze.U mnie tak jest jak mam wlaczona klime i jest dosc cieplo to silnik jest slabszy ale np z włączoną klima w nocy gdzie temp jest ok 18 - 20 stopmi silnik rwie jak glopi pomimo wlaczonej klimy.Moze poprostu intercoler jest zamaly i nieschładza wystarczajaco :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest też tak że im gorecej tym silnik traci troszke na mocy powietrze zasysane do silnika jest goretsze.U mnie tak jest jak mam wlaczona klime i jest dosc cieplo to silnik jest slabszy ale np z włączoną klima w nocy gdzie temp jest ok 18 - 20 stopmi silnik rwie jak glopi pomimo wlaczonej klimy.Moze poprostu intercoler jest zamaly i nieschładza wystarczajaco

 

było o tym na forum setki razy, jest temat poszukajcie poczytajcie a się dowiecie

BTW

to normalne że jest słabszy w gorące dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łodziak

Wiec na zakonczenie tematu napisze ze autko jezdzi juz jak nowe. Przyczyna - wyczyszczony czujnik doladowania.

Mechanicy ktorzy wymienili mi turbine i wyczyscili przewody powietrza nie wyczyscili mi czujki doladowania. Samochod teraz pieknie chodzi. Natomist olej w ukladzie dalej mnie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności