Skocz do zawartości
SlawekS

Zacięta klapa bagażnika passat b6 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z klapą bagażnika w passacie b6 sedan. Otóż zacięła mi się i za chiny nie można jej otworzyć a do tego na FISie pokazuje że jest otwarta. Podejrzewam że to przez te mrozy, bo w zeszłym roku tak mi się zdarzało jak były duże mrozy, ale po chwili się odblokowywało. Zablokowała mi się w czwartek, pojechałem pod sklep normalnie się otworzyła a za chwile się zacięła. Niczym dojechałem do domu to się odblokowała, wyjąłem zakupy i jak ja zamknąłem tak do dzisiaj otworzyć się nie chce, mimo że dzisiaj stał cały dzień w garażu podziemnym w którym jest 2 stopnie.

Macie jakiś pomysł co to może być i jak ja naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamarzło to proponuję kawałek druta zagiętego w hak i celowanie/natrafianie na rączkę awaryjnego otwierania klapy , która jest wewnątrz na klapie w okolicach uchwytu trójkąta ostrzegawczego. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jeszcze spróbuję to pogrzać jakaś suszarką. Wkurzył mnie bo akurat bagażnik jest mi potrzebny. Nie chce pewnie wozić i dlatego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może za mało z nim rozmawiasz ;-) . Ja co dzień jak wyprowadzam passiora z garażu to się z nim witam i żegnam kiedy odprowadzam do garażu ;-) ;-) ;-) . I jak na razie ten jak i poprzedni mnie nigdy nie zawiódł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z klapą i kontrolką na FIS-ie w audi a4.

Na początku problemy występowały sporadycznie a z biegiem czasu coraz częściej i częściej aż praktycznie raz na 100 klapa się otwierała. Okałało się, że przyczyną był mikro-styk w zamku. Po wymianie zamka problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh i dzisiaj bagażnik sam się otworzył podczas jazdy. Ciekawy jest ten samochód, naprawdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh i dzisiaj bagażnik sam się otworzył podczas jazdy. Ciekawy jest ten samochód, naprawdę

 

moze mu sloneczko w dupcie przysiwecilo i pusciloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe :) Albo raczej dlatego że dzisiaj brat swoim samochodem przewiózł to co miał przewieźć mój i się otworzył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kluczyka próbowałeś? Ja jakiś czas temu nie mogłem z klamki a kluczykiem od razu otworzył. Z tym, że u mnie na komputerze ok pokazywał zamkniętą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista
Heh i dzisiaj bagażnik sam

 

miałem kiedyś taki przypadek podczas jazdy.ale na szczęście nie podniosła się. za to na postoju nie znałeś dnia ani godziny ! trzy lata serwis walczył z tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

wyobraż sobie - dłubiesz sam w garażu przy motorze. cisza , a tu jakieś dziwne dzwięki samochod wydaje.(jakby jakieś silniki elektryczne się włączały) mimo że stoi od paru godzin niedotykany nawet. albo nagle pokrywa bagażnika się sama podnosi !!. nie ma w tym żadnych czarów magii ani tego, że za mało rozmawiasz z samochodem... :) po prostu masz sp... sterowniki drzwi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

gdy siada bateria też mogą być takie objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio samoczynnie przy prędkości 150 km/ h otworzyła mi się maską . Co dziwne była dobrze zamknięta a tu taki incydent . Lepiej żeby się nie powtórzył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek, że schodząc do samochodu na podwórko stwierdziłem otwarty bagażnik. Zwaliłem to na kluczyk w kieszeni przypadkowe naciśnięcie, ale teraz to już nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj dla odmiany nie chciał się zamknąć. A że miałem dobry dostęp to go rozebrałem, przesmarowałem smarem do temp -30 stopni i zobaczymy, narazie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Da się tak zakodować centralny zamek żeby centralny odblokowywał tylko drzwi kierowcy??

Mam problem z klapą w kombi, ale odwrotny jak w temacie.

Moja cały czas próbuje się otwierać - tak jakby ktoś łapał ją ciągle za klamkę.

Jak tylko ruszę, dźwięk otwierania ustaje, ale co z tego, jak jadę z niedomkniętą klapą i przy każdym przyśpieszeniu bądź na nierównościach dostaję sygnał na mfa o otwartej klapie bagażnika.

Niestety na razie nie mam czasu rozebrać klapy i zastanawiam się jak chwilowo sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz MFD+ to możesz tak ustawić, że otwierasz tylko drzwi kierowcy, ale nie wiem konkretnie czy otwierają się tylko one, a po iluś sek reszta, czy musisz otworzyć z wnętrza resztę.

Ale z 2 strony, wyczyścić i nasmarować zamek w klapie to naprawdę moment, poświęcisz max godzinkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wydaje mi się, że to o czym piszesz dotyczy otwierania okien. Ale dzięki za chęci.

Czas na przejrzenie klapy będzie jak wrócę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MFA+ możesz sobie ustawić ze jedno 'kliknięcie' na kluczyku najpierw otwiera tylko drzwi kierowcy a jeżeli naciśniesz w ciągu dwóch sekund raz jeszcze to otwiera Ci całość, ja mam tak ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności