Skocz do zawartości
ptaku

2.0 TSI ( CCZB ) - falujące obroty.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rok temu miałem problem z falującymi obrotami polegający na tym iż na rozgrzanym silniku stojąc sobie na biegu jałowym obroty potrafiły wskoczyć na 1000-1100 RPM. Obroty opadały dopiero po lekkim dodaniu gazu ( dzieje i działo się tak raz na kilka/kilkanaście dni ) Udałem się z tą usterką do ASO gdzie przeczyścili przepustnicę a następnie zrobili adaptację. Jednakże nie pomogło to zbyt wiele więc przepustnica została wymieniona na nową. Nowa przepustnica nic ni dała i ostatnią rzeczą jaką wpadli był upgrade sterownika silnika po którym objawy ustały. Problem powrócił po 8 miesiącach spokoju a ASO nie wie co jest przyczyną i twierdzi że wszystko jest ok bo komputer nie wywala żadnych błędów. Ma ktoś może jakieś pomysły co może być przyczyną gdyż chciałbym to rozwiązać przed końcem gwarancji tzn. do końca miesiąca

smile.gif

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to bedzie czujnik obrotów wału albo silniczek krokowy to 2 najczeszcze usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dwa miesiace temu również miałem problem falujących obrotów

posiadam skrzynie tiptron także na D falował mi cały samochód

co zostało wymienione:

- Odma

- świece

- cewki

Cewki podlegają akcji serwisowej więc udałem sie do R-W gdzie dokonano wymiany za friiko a oprócz tego wymienili mi jakiś inny czujnik paliwa który również podlega darmowej akcji serwisowej. wystarczy zadzwonic podać VIN i sprawdzic czy nasze autko sie łapie na jakąs akcje

całość imprezy zamknęła sie kwotą 250 zł (odma plus świece)

Opiekunem mojego paska jest Tom-Car.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności