Skocz do zawartości
Gość qhasz

klimatyzacja - climatronic (pewnie po raz n-ty)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qhasz

1) mam passata B5 3gb 2003 r. 1,9 tdi 131 awx

 

Problem z climatroniciem jest następujący:

Jak odpalam klime albo na 'auto' albo bez 'economa' (ani auto ani econom sie nie pali)

to jest specyficzny świst powietrza, poczytałem o tym na forum wszyscy mówią ze to normalne i tak ma być.

A jednak u mnie jest trochę inna sprawa bo klima ze tak powiem 'ś\wiszczy' tylko czasem

i właśnie odkryłem że jak zaczyna świszczeć to klima sie wyłącza, zaczyna lecieć cieple powietrze i za chwile jest lekkie drgnięcie i klima (sprężarka sie załącza) znowu chłodzi nic nie ś\wiszczy, potem znowu świst i tak w kółko...

 

Wiecie co to może być?

 

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sam zdiagnozować sobie klimatronika , może jakiś błąd się pojawi, warto też zajrzeć tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jak włączasz auto i samochód / buda / jest nagrzany ponad ustawioną przez ciebie temporeraturę, to szybko chce schłodzić wnętrze lub ogrzać do tej ustawionej temperatury.

Tak jest w klimatroniku, później sam już trzyma ta temperaturę i dlatego może masz takie wachniecia w dolocie powietrza i tym świstaniu.

 

Mozesz mieć jeszcze jakies smiecie / liście / w kanale dolotu powietrza, jak był zle załozony filtr pyłkowy kabiny.

 

I ostatnie co mi sie kojarzy, to za mało czynnika chłodzącego w układzie i przez to czujnik ciśnienia wewn, klimy trochę wariuje, wyłaczajaz sprężarkę, przez to masz trochę ciepłe, trochę zimne, a przy przekręceniu kluczyka na zapłon, a nie odpaleniu, nie mruga ci cały wyświetlacz klimnatronika ??

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhasz

Więc sprawa wygląda dalej tak, przed chwilą zrobiłem ten szybki test klimatronika po lewej kod błędu był 318, po prawej 00.

Co do mrugającej klimy to nic takiego przy/przed i po odpaleniu się nie dzieje.

Wyrównanie temperatury też odpada ponieważ takie zjawisko ma miejsce bez względu jaka jest pogoda i jak długo jade na włączonej klimie.

Pozostaje jeszcze filtr i nabicie klimy sprawdzić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnosnie climatronica. Dlaczego jak chce zmniejszyć temp przyciskiem od zimnego(niebieskim) to pokazuje do 18 s a później chce zejść niżej to pokazuje LO,a do ciepłego dochodzi do 29 i pokazuje HI. Kiedyś pamietam jak chodziło normalnie.Robilem diagnozę pokazuje 444 02 czyli niema bledów. Bardzo bym prosił o pomoc

Edytowane przez krystek370
mała pomylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to normalne :) jak masz LO to znaczy LOW czyli ze chłodzi na maksa, a pozniej HI czyli HIGH wysoka czyli grzeje na maksa. nie wiem czy kiedyś miałes normalnie.. skoro to jest normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem błąd 318 i klima raz co chwile się wyłączała, sprawdź wentylator ten z prawej strony auta, ten elektryczny u mnie nie było szczotek i nie działał, przez to podnosiło się ciśnienie w układzie dlatego masz błąd 318 i wyłącznik na chłodnicy klimy wyłączał układ, jak spadło ciśnienie(czyli czynnik się schłodził to klima znów się włączała) działo się tak zwłaszcza w korku, podczas jazdy pęd powietrza dawał rade schłodzić chłodnice i klima działała ok

Edytowane przez CzEkCzEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 2006r

MOTOR KLAPY REGULACYJNEJ v113 (Błąd stały) Taki błąd podczas sprawdzania Vagiem miałem na Klimie. Może ktoś mi pomóc co to wogóle jest i czy ktos miał z tym do czynienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B6 2006r

MOTOR KLAPY REGULACYJNEJ v113 (Błąd stały) Taki błąd podczas sprawdzania Vagiem miałem na Klimie. Może ktoś mi pomóc co to wogóle jest i czy ktos miał z tym do czynienia??

zły dział a co do błędu to jeśli chodzi o klimę firmy DENSO

v113.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieć włączoną opcje EVON przy temperaturze zewnętrznej wyższej niż w samochodzie (np. na zewnątrz jest upał 30 st. , a wewnątrz temperatura wynosi 25 st)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zauważyłem że klima dziala aby jak samochód jest w ruchu,a jak się zatrzymam nie działa. Mam pytamie do was czy u was można zejść na climatronicu ponizej 18s ? ( do ilu) bo u mnie aby do 18 i pokazuje LO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak podałeś 18C , a później LO . Sprawdź błędy na klimatroniku (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności