Skocz do zawartości
asdgh

Naprawa poduszki powietrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie wystrzelila mi poduszka powietrzna fotela kierowcy. Jak mam sie zabrac za jej naprawe. Napewno musze kupic nowa poduszke. MOje pierwsze pytanie czy musze kupic poduszke o takim samym nr katalogowym czy musi byc poprostu od passata? a nastepnie drugie pytanie co musze jeszcze zrobic zeby dzialala ta poduszka czy musze kupic nowy sensor i czy mam wymienic jakis czujnik przy kole bo nie wiem jak sie za to zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa poducha o tych samych nr co stara lub jej zamiennik +sensor poduszki + kasowanie błędów i ewentualne kodowanie nowej poduchy nic przy kole nie ma do poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zaloze nowa poduszke narazie bez sensora to nie wybuchnie mi poduszka?? Bo bym chcial fotel szyc najpierw i sie za to wziasc. A inne poduszki mi beda dzialac jezeli wyskoczyl blad air bag?? I jeszcze mam pytanie gdzie moge znalezc ten sensor bo nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]52442[/ATTACH]

przy błędzie AIRBAG żadna poduszka nie wystrzeli zakładaj nową na odłączonym aku lub kup fotel z poduszką np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za pomoc ... A gdzie sie miesci ten sensor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik poduszek trzeba wymienić na sprawny lub dać do kogoś kto siedzi w temacie, bo sam to raczej sobie tego nie zrobisz, o vagu nie wspominam bo nim crash daty niestety nie ruszysz ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, trzeba wymienić albo wyczyścić sterownik poduszek który się znajduje pod konsolą środkową - za popielniczką. Poduszka w siedzeniu jest chyba taka sama w przed jak i po lifcie. Przy montażu warto zwrócić uwagę aby prawidłowo zatrzasnąć wtyk - ja tego nie dopilnowałem i dwa razy rozbierałem fotel. Samo poszycie można bez problemu zszyć tylko upierdliwe jest zdejmowanie i potem zakładanie poszycia.

Bez ruszania sterownika można jeździć, ale będzie świecić się kontrolka i nie będzie dało się wykasować błędów poduszki w VAG'u. Warto jednak dodać że w razie wypadku system nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Wiecie moze jaki nr katalogowy ma sensor do passata b5 150KM AEB bo nie wiem gdzie moge to znalezc a nie chce fotela sciagac 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Wiecie moze jaki nr katalogowy ma sensor do passata b5 150KM AEB bo nie wiem gdzie moge to znalezc a nie chce fotela sciagac 2 razy
czujnik ma nr 3B0959643 szukaj w okolicy progu lub na tunelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze ten sensor airbag poduszek siedzienia jest pod siedzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy kolega dobrze zrozumiał - sensorów bocznych się nie wymienia po wystrzeleniu poduszek!

Wymianie podlega sterownik pod konsolą środkową i same poduszki, dopiero po wymianie tych elementów jeżeli sterownik wykazuje jeszcze jakieś błędy kasujemy je i system powinien działać. Jeżeli po skasowaniu błędów dalej jakiś pozostanie trzeba przeanalizować co jest przyczyną.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie VW Polo 1,4i 9N wystrzeliły wszystkie poduszki: kierowcy, pasażera, boczne z foteli oraz zadziałały

 

pirotechniczne napinacze pasów. Wszystkie poduszki, fotele i pasy zostały wymienione. Skasowane zostały błędy z układu AIR

 

BAG. W chwili obecnej VAG nie wykrywa żadnych błędów w układzie AIR BAG. Zastanawia mnie jednak jaki może być stan czujników

 

uderzenia po wystrzeleniu poduszek. Czy również należy wymienić te czujniki ? Czy może nadal są sprawne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy również należy wymienić te czujniki ? Czy może nadal są sprawne ?

Czujnik jak czujnik, jesli sprawny to sie powinien aktywowacw odpowiednim momencie a nie ze ciagle daje sygnal o np. uderzeniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności