Skocz do zawartości
Gość GREGORYPL

hałas pod pokrywą zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GREGORYPL

siemka, mam problem dzisiejszego ranka po odpaleniu usłyszałem hałas spod pokrywy zaworów tak bardziej po prawej stronie. czy ktoś mógłby powiedzieć coś na ten temat? hałas wydawał się trochę cichnąć po przejechaniu ok 2 km. hałas coś jak metaliczny stukot .passat 1,9 d 1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik

prawdopodobnie napinacz hydrauliczny przy wałkach rozrzadu do wymiany :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GREGORYPL

koksik, orientujesz się ile to zakosztuje? :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik

za 400 zł juz kupisz :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GREGORYPL

koksik, to mnie pocieszyłeś, :612: ,dzięki siemka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witam,

z autem tak jak ze zdrowiem - poczytasz encyklopedię zdrowia i jesteś chory na większość opisanych tam chorób. prawda niekiedy leży daleko. ale do tematu. wczoraj przysłuchałem się jak chodzi mój silnik i słychać miarowy stukot spod pokrywy. zaczekałem aż się silnik rozgrzeje, włączył się wentylator i stukot słał się może cichszy. nie chcę się martwić na zapas - ale czy może to być np tzw stukanie zaworu? jakiego rzędu mogą to być kwoty w przypadku konieczności wymiany. może to coś innego a ja panikuję. proszę o rady zanim zapytam mechanika. a mechanik zawsze sobie znajdzie robótkę za moją kasę :mur:

dzięki za info

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Witam serdecznie. Czytając powyższe posty zainteresowałem się tematem i postanowiłem sprawdzić co i jak. Kolega koksik miał zapewne na mysli popychacz hydrauliczny który zastąpił podkładki regulacyjne zaworów, stosowane niegdyś w silnikach vw i nietylko. Popychacze same regulują luz zaworowy, często odzywają się przy niskim stanie oleju w silniku oraz przy niskiej temperaturze, kiedy przy rozruchu olej jest gęsty. Ja bym nie panikował, wpierw sprawdził stan oleju silnikowego a jeśli problem się powtórzy to takie popychacze są dostępne od ręki i w bardzo przystępnej cenie np tu http://moto.allegro.pl/item166251179_popychacze_hydrauliczne_zaworow_vw_od_ss.html

Sam zadecydujesz co zrobić z resztą tych 400 zł :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik

w moim wypadku to nie był popychacz tylko napinacz hydrauliczny(VANOS) i jakbym chciał kupić nowy w sklepie to ok 1800 zł musiałbym wydać :cisza: \

dlatego że nie dostaniesz zamiennika :dobani:

udało mi się kupić używkę ....za niecałe 400zł +wymiana :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Wszystko cacy, tylko to jest stary dieselek i ja takiej części w tym silniku to nie widziałem. W b5 pewnie jest, skoro wymieniałeś ale tu raczej nie i moja diagnoza wydaje się być trafna. Mimo wszystko wielkie dzięki za info, człowiek się zawsze czegoś uczy ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik

no w Twoim to napewno nie masz tej części i się ciesz :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
to takie popychacze są dostępne od ręki

ja niedawno dałem za kpl hudropopychaczy 200 i robota 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Witam - zadzwoniłem do kolegi w sklepie w moim mieście, popychacze ma za 19 zł/szt firmy BERU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności