Skocz do zawartości
inwalid

czy mam filtr cząstek stałych DPF?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam i szukam ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat "suchego" DPF-a. Posiadam paska z silnikiem 2.0 tdi 136 km BGW 2005 r i podobno mam suchy DPF. Mam prośbę czy ma ktoś więcej informacji jak tam się odbywa wypalanie tego filtra i jakie są objawy zapełnienia bądź przypchania.

Edytowane przez zlotyxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Passata b5FL z silnikiem BGW to na pewno masz DPF-a mokrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to Passata b5FL z silnikiem BGW to na pewno masz DPF-a mokrego.

 

Dzięki za odpowiedź poszukałem wyjąłem zaślepki i faktycznie są dwa otwory tzn rurki zaślepione ale mam pytanko bo chyba bedę musiał dolać tego cuda i muszę zrobić to sam bo nie stać mnie na serwisy. Mianowicie która z tych rurek to wlew i dlaczego są dwie ta druga to odpowietrznik? Zastanawiam się jeszcze jak sprawdzić poziom tego płynu. Wiem że to pytanie już padło ale nie doszukałem się odpowiedzi bo ktoś w tym temacie rozpoczął nowy wątek o mocy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dolewałem do 1-szego otworu(ten bliżej zderzaka tylnego), może ktoś się jeszcze wypowie kto miał doświadczenie z tym jeszcze.Wyświetlił mi się komunikat "Motor workstat",po podłączeniu pod kompa pokazało błąd za mało płynu w zbiorniku do DPF. Strzykawka z apteki 100 ml pasowała idealnie do otworu. Troche zabawy, bo powoli leci. Czy można sprawdzić nie wiem. Ponoć 1 L starczy na 25tyś-30tyś km. Oczywiście oryginał z serwisu. Ja kupiłem w Skodzie-było taniej powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności