Skocz do zawartości
lazym

Podlaczenie 2 urzadzen (CB/Taxi radio) pod wejscie MUTE

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie mam radio gamma V i jak narazie mam zalozony w autku zestaw glosnomowiacy BURY CC 9060

 

 

 

dziala bez zarzutu a tak jest podlaczony

PRZED.jpg

problem sie pojawia natomiast taki ze jesem taksowkarzem i do tego mam odrebne radio w aucie, jako byly dj kocham muze i trudno jest sluchac 2 na raz tj muzy i tego co do ciebie mowia przez radio taxi. Wiec tak sobie dziaj siedze i mysle moze cos tu wykabinowac, za kazdym razem jak taxi radio odbiera komunikat zapala sie czerwona dioda, wiec pomyslalem ze moge wyciagnac '+' z tej diody i podlaczyc poprzedzajac rezystorem razem z bury do radia pod pin MUTE oto zdjecie.

PO.jpg

 

i teraz mam 2 pyt, podlaczajac w tem sosob

1. czy jak 2 odbiorniki naraz wysla impuls to sie nic nie stanie ??

2. jaki jest impuls ktory jest wysylany do piniu mute czyli do jakiej wartosci + to dziala nie chce niczego spalic.

Edytowane przez lazym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

koncepcja ogolnie dobra tylko nalezy wprowadzic mala korekte:

 

1. radio mutowane jest poprzez podanie masy na pin 'mute'

2. zestaw glosnomowiacy ma w obwodzie mute wyjscie typu 'otwarty kolektor'

3. nic sie wiec niestanie jesli jesli sygnaly wyciszane bede polaczone rownolegle

4. jesli z twojego radiotaxi wyciagniesz sobie sygnal z diody LED czyli sygnal dodatni musisz dorobic jeszcze tranzystor (emiter do masy, kolektor do mute radia, baza sygnal LED + rezystory polaryzujace) ktory wysteruje sygnal mute sygnalem masy i zapewni separacje.

 

Da sie zrobic i bedzie dzialalo.

 

T np BC817

R w obwodze emitera mozna pominac

R w obwodzie bazy nalezy dobrac w zaleznosci od napiecia sterujacego jakie uzyskasz z RadioTaxi

mute_output.jpg

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj

koncepcja ogolnie dobra tylko nalezy wprowadzic mala korekte:

 

1. radio mutowane jest poprzez podanie masy na pin 'mute'

2. zestaw glosnomowiacy ma w obwodzie mute wyjscie typu 'otwarty kolektor'

3. nic sie wiec niestanie jesli jesli sygnaly wyciszane bede polaczone rownolegle

4. jesli z twojego radiotaxi wyciagniesz sobie sygnal z diody LED czyli sygnal dodatni musisz dorobic jeszcze tranzystor (emiter do masy, kolektor do mute radia, baza sygnal LED + rezystory polaryzujace) ktory wysteruje sygnal mute sygnalem masy i zapewni separacje.

 

Da sie zrobic i bedzie dzialalo.

oki nie chce przeginac mialbys czas na szybki szkic i ewentualne symbole tranzystorow ?

ok mam teraz wszystko tylko powiedz mi ostatnia rzecz gdzie wpinam bury i jakie napiecie powinno wejsc na baze tranzystora.

 

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

 

jade do tecso kupic beterie do voltomierza i zaraz wszystko posprawdzam

Edytowane przez lazym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczenie zestawu glosnomowiacego pozostaje bez zmian,

napiecie baza-emiter od 0,8V do dla BC817 max 5V

PO.jpg

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem +5 na plytce wlasnie sie zastanawiam czy tego nie ograniczyc rezystorkiem, moze sie troche grzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazlem +5 na plytce wlasnie sie zastanawiam czy tego nie ograniczyc rezystorkiem, moze sie troche grzac

koniecznie np 10k w szeregu i 10k do masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje raz jeszcze, miszkam w uk wiec bede czesci zamawial w pl troche to potrwa, dam znac jak sie sparawa skonczyla :)

 

poszukalem na ebay i mam wszystko, kwestia kilku dni :)

 

 

oki mam wszystkie czesci i ku zdziwieniu wszystko dziala rewelka :) duzy uklon w strone kolegi Navik, podejrzewam ze tez by to dzialalo na CB radiu wiec zmienilem troche temat. pozdro :)

Edytowane przez lazym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności