Skocz do zawartości
Gość robinson

[pytanie] Tapicerka Latte macchiato

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robinson

Witam!

Czy jest na forum jakiś użytkownik B6 z tapicerka Latte Macchiato (najlepiej alcantara dla wersji Highline)? Chciałbym sie dowiedzieć przed zamówieniem jak taka tapicerka się sprawuje, czy bardzo sie brudzi itp itd, zdjęcia mile widziane.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Tak się składa, że ja posiadam Passata z taką tapicerką w wersji HIGHLINE! Zamawialiśmy właśnie w tym kolorze, ponieważ mniej się brudzi od beżu! No ale do takiej limuzyny wsiada się w ładnych ciuchach, a nie w brudnych porach więc nie powinno być długo- długo problemów z jej czystością. :D

Nie chce mi się teraz iść do garażu, ale postaram się wkrótce zrobić zdjęcia wnętrza w tonacji Latte Macchiato! Wiadome jest, żę Alcantara kiedyś nie będzie już taka ładna! Ale za to siedzieć na takiej tapicerce to sama przyjemność! Wszyscy co oglądają wnętrze są bardzo zachwyceni! Dla mnie super! (dla innych też :ok: ) Także Drogi Kolego polecam i to bardzo Latte Macchiato!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Właśnie jestem tuz przed zamówieniem i kompletacja , stąd moje pytania i rozterki. Beż jest śliczny ale za jasny. Ze względu na mój charakter pracy nieraz muszę limuzyną wjechać na budowę, stąd też konieczność dobrania odpowiedniego koloru we wnętrzu i na zewnątrz. Byłbym wdzięczny za zdjęcia. Ciekawy jestem czy wybrałeś drewniane wstawki i jeżeli tak to w jakim kolorze. Ja wybrałem wstępnie orzech. Wydaje mi się że topola będzie za jasna. Mam też małego urwisa i drugiego w drodze w związku z czym zamawiamy foteliki wewnętrzne dla jednego w sam raz a dla drugiego już za dwa i pół roku będą jak znalazł.

 

Ciekawe jaki dobraliście kolor auta do tego wnętrza, ja sie bije między czarnym, mocca i united silver (taki ciemn szary) , ze względu na bardzo widoczny pył i brud na czarnym i mocca zmierzam w kierunku szarego ale on chyba juz nie będzie taki elegancki. Sam nie wiem. Bardzo dużo podróżuje i nie myję auta dzień w dzień. Zwykły srebrny sprawuje sie w tym najlepiej ale już mam dość aut srebrnych jasnych.

 

Pozdrawiam i dzięki za opinie

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

Hej,

 

ja jestem wielkim miłośnikiem czarnych aut! wszystkei dotychczasowe auta mialem czarne :) "to jedyny słuszny i zawsze dobry kolor" zawsze tak twierdzilem, ale,,,,, co trzeci passat ma czarny kolor (taka informacje mialem w ASO jak zamawialem), czarnych passatow jak psów, stąd u mnie czarny odpadł w przedbiegach. No i muszę przyznac że czarny w sedanie jest fajny ale w kombi jakoś mi się nie podoba, co dziwne jak na miłośnika czarnych aut ale coż stało się,

Mam kolor MoccaBrown i jestem z niego zadowolony, mam kombi i wyglada w nim świetnie, ale w sedanie jakos mi juz nie za bardzo on sie widzi, do sedana czarny jest ok! tylko szkoda ze tak duzo czarnych jest (tylko na mjej ulicy na 4 passaty 3 sa czarne :o i tylko moj Mocca)

 

i prosze nie mówcie że macie drewno w passacie bo to profanacja, drewno ok bywa w prawdziwych limuzynach, ale w plepso-limuzynie passacie jest MEGA tandetny plastik drewnopodobny, mi się totalnie nie podoba i powiedizalem zamawiajac auto ze jesli mi to wlaza to nie odbiore auta! i zmienili mi na imitacje aluminium przetartego czy jakos tak, szczególnie jak jeszcze widywałem takie opcje że u góry pasek ciemnego "drewna" a na konsoli centralnej imitacja aluminium, boooooshe, o co chodzi? albo jedno albo drugie, ale już jeśli chodzi o plastik drewnopodobny to już w miarę podoba mi się ten jasny ale na CALEJ KONSOLI a nie tylko pasek u góry przy zegarach a reszta cos innego, blehhhh.

 

Tapicerka beżowa ładna, ale nawet od eleganckich ciuchow skora od wsiadania od spodni sie z czasem upeirdzieli na krawedziach ale umyc zawsze i zaimpregnowac mozna wiec moim zdaniem to nie problem, ja wzialem ciemniejsza czyli LatteM ze względu na Psa ktory jezdzi na tylnim siedzeniu i ciagle robi slady nogami i na bezowej bym dwa razy dziennie musial czyscic siedzenia, przecierac, a tak mam to tylko raz na tydzien, no i to LatteM jest bardzo bardzo ladne i nie tak lanserskie jak bez ;-D

 

LatteM spisuje sie super, pies biega po aucie ja baaaaaardzo duzo jezdzę, (w rok machnalem 50tys km) i skorka jest cala i zdrowa, raz tylko ja zaimpregnowalem srodkiem od skory w mieszkaniu (taki specyfik KLER-a) i trzyma sie bosko! zero przebarwień.

 

kolor ten o ktorym piszesz, taki srebrno/niebiesko/szary jest ZAJEBISTY! rewelacja bardzo mi sie podoba! malo ludzi go wybiera wiec mialbys naprawde bardziej "wyjatkowego" passata, moim zdaniem śmiało ryzykuj, ja dopiero widizalem na zywo ten kolor po zakupie auta, gdybym zobaczyl ten kolorek wczesniej chyba wzialbym wlasnie ten.

 

nie podoba mi się czarna skóra, bo daja wtedy do srodka wszystko na czarno i jest wtedy pasek w środku mało przyjemy, czarno jak w grobowcu.

 

to tyle jesli chodzi o moje subiektywne zdanie.

 

Tak naprawde nie sluchaj nikogo bo o gustach sie nie dyskutuje i bierz po prostu to co TOBIE się podoba.

 

Ty chyba zastanawiales sie nad Mondeo ? czemu wygral Passat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Witam!

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi, w sumie to tapicerka latte macchiato jest pewna, co do drewna rzecz gustu, mi sie podoba zestawienie z aluminium. Co do jego plastikowosci to wszędzie jest napisane że to drewno, a nie plastik wiec sam nie wiem. Mam już dość całkowicie czarnego wnętrza, dlatego szukam czegoś dwukolorowego ale nie tak łatwo brudzącego się jak beż. Vw sam dał odpowiedź. Kolor auta to będzie najprawdopodobniej szary united (ciemny szary metaliczny).

 

Co do wyboru auta to myslalem o nowym mondeo, vectrze, był chwile brany pod uwagę S-max ze względu na trójkę dzieci. Niestety wszystkie te auta jakością wykonania odstają bardzo daleko od VW passata. Poza tym układ napędowy zbliżony ma tylko Vectra 150KM diesel z automatem, ale ichniego automatu nie można w ogóle porównać do DSG. Stad tez jakość + napęd powoduje że wybrałem paska. Ford ma mieć :-) 130KM w dieslu z automatem 6 biegowym. Porównywałem parametry i mój 1.6 zetec Focus ma prawie taką sama dynamikę. Porażka Forda na całej linii. Inna sprawa, że Vectra i Mondeo są bardziej komfortowo zestrojone. Ale coz 170 KM ma swoje wymagania. I jeszcze jedno , tylko w passacie odczułem tę odrobinę luksusu ;) .

 

Pozdrawiam i poproszę o zdjęcia mimo wszystko.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

no to i ja dodoam moje 5 groszy do tematu

mam pełna skórę nappa w kolore "czysty beż'. Ma rok i wyglada jak nowa - oczywiście ją regularnie czyszczę. Co do koloru wstawek (ewidentnie są plastikowe imitujące drewno) to zgadzam się z opinią, że w połączeniu w aluminium wygladaja nieco dziwnie. Moim zdaniem.. albo-albo.. jak aluminium to styl "a la sportowy" i całość albo alu albo carbon.. a jeśli drewno to -- również całość drewnopodobna.. no ale VW ma swoje własne wizje wykończenia i nie mogłem zamówić całości drewnopodobnej.. teraz powoli dojrzewam jednak do wymiany tego alu na resztę drewnianych elementów (oczywiście w oryginale a nie jako naklejki !!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

hej!

 

czytajac wypowiedzi...mamy czarna perle passata varianta i wyglada dobrze ...to chyba jakis mit albo indywidualna sprawa ze wyglada gorzej jak sedan...(sedan podobny do limuzyn i moze dlatego..)mamy czarna skure co prawda od miesiaca ale nie widac zadnego brudu...mamy rozniez "drewno"w srodku z alu...i komponuje sie wg mnie dobrze...jak nie bardzo dobrze!podobno samo aluminium odbija sie w lusterkach bocznysz...tak mowili w ASO przy zamowieniu...ale nei wiem!

a co do wytrzymalosci tej wlasnie skory to mielismy passka 3BG 2002 tez z taka skora ale czarna i do zeszlego miesiaca bylo wspaniale zero przetarc nic...zero brudu...-podejrzewam ze nadal tak jest!

ps.chcialbym zobaczyc foto oryginalnych fotelikow...robinson, daj jakies foto jak juz fura bedzie pod domem:)

 

pozdrawiam. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych fotkami tapicerki Latte macchiato!

Alcantara ma to do siebie, że zależy jak się ten materiał ułoży pod pupą :hyhy: tak wygląda potem jakby była przybrudzona, a to tylko efekt wizualny tego materiału alcantara, także siedzenia mam czyste :ok:

Dołączam również zdjęcie deski rozdzielczej z tym przepięknym drewnem w połączeniu z aluminiowym wykończeniem...mnie się podoba!

img0015tr0.th.jpgimg0013yt7.th.jpgimg0018gh2.th.jpgimg0016fx1.th.jpgimg0022vp0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ... drewno tragedia .. tak samo jak Latte macchiato .. kolor plastkiu na drzwiach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do marekg!

Zdjęcia (amatorskie) nie oddają tego co w rzeczywistości!

Na drzwiach plastikowa jest tylko rączka, cała reszta jest miękka i ładnie wygląda...

Przez to wnętrze nie jest nudne!

Kwestia drewna...każdy ma swoje zdanie! Osobiście cieszę się, że nie mam całej konsoli w drewnie! Ten pasek z drewna może być! Jak ktoś bardzo się upiera niech zamawia wersję indywidualną i śpi spokojnie! Dla mnie to drewno to żadna tragedia! Przesadzacie panowie! Przecież nie trzeba mieć Passata z "paskudnym drewnem" :wpale: a kupić sobie coś lepszego i wyższego poziomem, pozostaje kwestia kasy :ok:

Dziś siedziałem w nowym MONDEO...ehh, na parkingu przed salonem FORD-a lepiej prezentował się mój Passat (świeżo po myjni :cwaniak: ) Mondeo jest ładne z zewnątrz, tył troszkę dyskusyjny(sedan). A środek już nie taki fajny :dobani: Szczerze...wolę Passata :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Witam!

Voytec1 dzięki serdeczne za zdjęcia. Prawdę mówiąc myślałem że to latte jest jednak trochę ciemniejsze. Tak czy inaczej beż nie wchodzi w rachubę , podobnie jak czarny. Zostaję popielaty i latte i z tych dwóch wybieram latte. Zresztą wnętrze będzie identyczne jak w Twoim tylko z DSG :-).

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zdjęcie ... tylko o to jak to wygląda w rzeczywistości ...dla mnie ten kolor to jakieś nieporozumienie ... (jak kupowałem to sprzedawca też potwierdził moje zdanie ) ...ale to tylko zdanie dwóch osób ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcy

Sorki, ale jakie drewno? Mam u siebie listwę z badziewnego plastiku, ale nazwanie jej drewnem hm... Panowie Passat to fajne wozidełko za kupę szmalu, ale mam wrażenie, że ktoś ze stajni VW (czytaj prezes) traktuje mnie jak jakąś blondynkę. Każdy kto ma skórzaną tapicerkę niech zajrzy na obicie fotela po stronie kierowcy przy tunelu środkowym, tam gdzie nie widać na pierwszy rzut oka :)

Chociaz musze tu zadowolic niektórych użytkowników nic na razie nie skrzypi - przebieg 13 K - mało prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Witam!

Tak im dłużej patrzę na to wszystko tym mniej wiem co wybrać :mur: . W testach miałem auta z czarnym wnętrzem i w sumie wyglądało bardzo elegancko, choć ciemno, w sumie mi to nie przeszkadzało. Latte teraz wydaje mi sie tak samo jasne jak beżowy, trochę bez wyrazu , a w sumie beż podoba mi sie bardziej i zastanawiam sie nad wnętrzem takim jak ma kolega z wątku : beżowa tapicerka Jedyny problem to brak możliwości zamówienia fotelików dla dzieci w tapicerce beżowej. Wychodzi na to że zamawiać będę czarne wnętrze. Ech to trudne wybory, chyba ze zrezygnuje z fotelików i wezmę beż. Dobra daje spokój i muszę z tym odczekać z dzień dwa i wrócić do tematu.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

hmm.. obejrzałęm te zdjątka.. lato machiato.. jednak osobiscie wole beż.. nawet może nieco przesadziłem bo ja mam cały beż.. łącznie z podłogą :)

no ale nie pozostawię bez komentarza kwestii tych "drewnianych" wstawek.. po pierwsze to jak widać każdy preferuje coś innego.. i dlatego mamy zadowolonych i nie zadowolonych z tej "ozdobnej okleiny".. w moim wypadku Passat był kompromisem pomiędzy kosztami eksploatacji , osiągami i ceną.. stać mnie było na lepsze auto ale nie z takim silnikiem i parametrami.. dlatego został Passat

Jeśli to auto jest górną sferą mozliwości czyjegoś zakupu to i tak jest ładne :).. moim jednak zdaniem może być o wiele fajniejsze - co widac na przykład we wspomnianym wątku "beżowa tapicerka"... ten środek jest naprawdę nieporównywalnie lepszy od połączenia drewna i aluminium.. dlatego pozostaję przy swoim zdaniu, że jeśli ktoś szuka wykończeń sportowych.. powinien mieć alum + carbon (i to powinien być standard).. jeśli ktoś szuka rozwiązań eleganckich powinien mieć wnętrze jak w "beżowa tapicerka" i to równiez powinien być standard... inne rozwiązania powinny byc opcją dla tcyh którzy lubią połączenia alu+niby drewno..

Osobiście jestem zwolennikiem opcji eleganckiej i moim zdaniem wersja wnętrza "beżowa tapicerka" to na najłdniejsza wersja dla Paska.. a jeśli kogoś stać na auto tej klasy (oczywiście jesli nie jest to tylko auto służbowe) to stać go i na pielęgnację wnętrza co jakiś czas (co przy aktualnej ilości myjni ręcznych nie stanowi najmniejszego problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wstawki drewniane w tym nowym passacie nie podobają mi się - ogólnie nie lubię drewna - a na wymioty mnie bierze jak widzę kierownicę w drewnie :mur: - ale to już jak mówicie kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Witam!

Widziałem wszystkie opcje kolorów na żywo i już decyzja zapadła będzie jednak czarny i koniec kropka. Z zewnątrz tez będzie czarny, jak to stwierdził wspólnik mam czarny charakter pewnie :-). Sam też wziął czarnego z czarnym wnętrzem :-). Zamówienie złożone i teraz tylko 2 miechy trzeba będzie wysiedzieć i wyczekać.

 

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za podpowiedzi i opinie.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że dawno nikt na ten temat nie pisał ale mam nadzieje że ktoś mi odpowie na moje pytanko :)

Mianowicie moje autko ma właśnie tapicerkę w kolorze Latte, lecz dywan jest czarny...

Pytanko jest takie czy występowały takie dywany w wersji latte? Czy też tylko jasny beż?

Jeżeli tylko beż to czy duża by była różnica w kolorze jak bym do takiej tapicerki założył taki dywan??

Patrze na allegro i szczerze to same jasne te dywany są...

I jeszcze drugie pytanko czy były wersję z latte żeby były całe kolorowe boczki drzwi?? Mianowicie ta dolna część plastikowa w kolorze:)

U mnie jest tak samo jak u kolegi Voytec1 :ok

Jak by ktoś posiadał jakąś widzę na ten temat z góry dzięki za odpowiedzi:jasne

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten kolor na zdjęciu to latte macchiato? Czy fotele i konsola są tego samego koloru?

visio-18.jpg

visio-26.jpg

visio-32.jpg

Edytowane przez damor3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tak. i Tak. Standard w comfortline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności