Skocz do zawartości
killer666

Silnik 1,8 ABS - przyrost mocy bez wzrostu spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da sie powiększyć porażające rezerwy mocy silnika 1.8 ABS montowanego m.in. w B3?

Chodzi mi o jakiś tuning bez rozbierania silnika i taki, który nie powodowałby wzrostu spalania przy normalnej jeździe, a przy mocniejszym wdepnięciu gazu auto rozpędzałoby się nieco żwawiej - jakieś chipy lub coś w tym stylu.

Nie znam się na tym zupełnie i szukam czegoś, co najlepiej można byłoby zrobic metodą garażową...

O ile w ogóle coś takiego jest możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj. ten silnik ma jezdzic, a nie fruwac. trzeba bylo kupic mocniejsze to bys teraz nie szukal mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. A czy da się przenieść jakieś części z silnika 1.8 160km ten z syncro (chyba ma oznaczenie G60) do silnika 1.8 ABS żeby mu zwiększyć moc? Tak pytam z ciekawości bo akurat posiadam taki silnik i przy okazji gdyby się dało polepszyłbym osiągi tego 90konnego. Nie chcę wymieniać całego silnika. A jeżeli nie da się, to co mogę wyjąć z podmaski syncro oczywiście prócz silnika aby ulepszyć mojego passacika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja takze posiadam Passata b3 z silnkiem 1.8 na monowtrysku. I nie narzekam na osiagi ani na zywotnosc, gdyz nie mam z nim zadnych problemow. Ale chcialbym cos przy nim porobic i zastanawialem sie, czy polerowanie kanalow dolotorych, rozwiercenie kolektora ssacego i moze jakies zmiany w monowtrysku by polepszyly troche moc ?

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiercenie kolektora ssacego

 

to nie simson zebys rozwiercil dolot, dal inna dysze i gitara.

Jedyne co mozesz zrobic to remont, lub splanowac glowice zeby to jakos lepiej jechalo ale nie ma co sie cudow spodziewac, jak to ktos napisal to ma æyc, nie fruwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności