Skocz do zawartości
Gość mkardas

klopot z swiatlami stopu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mkardas

witam

mam maly klopocik wczoraj spalily mi sie swiato stopu z lewej strony i swiatlo normalne z drugiej strony powymienialem zarowki dzisiaj na nowe i stop z lewej po nacisnieciu nie swieci (przy zapalonych swiatlach)przynajmniej nie widac tego z za klosza bo na zarowce zapala sie drugie wlokno a gdy swiatla sa wylaczone to stop-y pala sie obydwa nie wiem dlaczego??????myslaem ze to zarowka ale kupilem obydwie w komplecie

moze mieliscie taki problem to dajcie znac

 

GG:4251848

[email protected]

skype:miroslaw kardas ;)

 

 

z gory dzieki

:ok:;)

 

:ok:;);););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdz

 

 

EDIT

zalacznik nie bangla

to tak wstawie

 

bezpiecznikiqa7.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robsoniccc

Może zakupiłeś dwie takie same żarówki?Dziś sam zmieniałem żarówki od wstecznego i od stopu i gdybym nie pokazał gościowi na stacji że są one różne pewnie dostałbym dwie takie same :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkardas

tak sa takie same ale z dwoma wloknami jak te stare wiec nie wiem czemu tak sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkardas

gdyz u mnie jedna zarowka jest odpowiedzialna za stpy jak i swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie tyle co klopot ale maly problemik.Chodzi o lewy stop,,myslalem ze zarowka sie przepalila ale gdy tylko dotknolem tego calego ''panelu z zarowkami'' w lampie zaczal dzialac.Wystarczy pstryknac w to biale i dziala na jakis czas.Wyjalem sprawdzilem na oko laika wszystko w porzadku a bynajmniej nie zauwazylem cos co by moglo zwrocic moja uwage.Ma ktos jakis pomysl?Lampa nie paruje,stan idelany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij lampę i szukaj.... jakiś lut, styk... coś tam nie łączy dobrze i to dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

mkardas, mialem podobny problem pol roku temu... Sprawdz, czy kupiles dobre zarowki. Czy to sa 4/21W :?: One nie moga miec bolcow rozmieszczonych dokladnie naprzeciw siebie (pod katem 180 stopni), tylko te bolce sa pod lekkim ukosem... Oczywiscie moje tlumaczenie dotyczy modelu 3BG (nie wspomniales, czy masz 3B, czy 3BG)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
stop z lewej po nacisnieciu nie swieci (przy zapalonych swiatlach)przynajmniej nie widac tego z za klosza bo na zarowce zapala sie drugie wlokno a gdy swiatla sa wylaczone to stop-y pala sie obydwa nie wiem dlaczego??????

 

Slabsze wlokno zarowki powinno swiecic na wlaczonych swiatlach, zalaczenie swiatel STOP wyraznie powinno rozjasnic swiacenie swiatel. Mozliwe ze zle zalozyles zarowke obroc ja o 180 stopni. Jesli tak mocniejsze wlokno swiaci tak jasno ze zapalenie drugiego nie powoduje zmiany swiecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz mase:hyhy: u mnie jak była słaba masa to światła sie tylko żarzyły, paliło mi ciągle żarówki i co śmieszne jak naciskałem stop to paliła mi sie żarówka postojowa z przodu!!!!!!!!!!!!(przeróbka lamp z 3b na 3bg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod topic bo lepszego nie znalazłem. OD wczoraj pali sie mi sie kontrolka ABS i EsP. Zapala sie gdy wcisnę hamulec. Nie działa stop w żadnej z trzech lamp. Wyjałem wkłady lamp i okazuje sie że żarówki wszystkie raczej ok, nie ma przepalonych włókien. Co ciekawe przy zapaleniu postojowek czy mijania zapalają sie wszystkie 4 żarówki w środkowym rzędzie w obu lampach. Czy tak powinno być ? Wszystkie te 4 zarówki są dwuwłoknowe co jest dziwne bo tylko do dwoch z nich dochodzi podwojne zasilanie....

Czy mogł paść automat nad pedałem ?

VAG pokazuje błąd 16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal

    P0571 - 35-00 - -

 

Kolejne pytanie to jak dostać sie do gównego stopu nad szybą? Trzeba zdjąć całą osłonę tylniej klapy nawet tą czarną cześć na wysokosci tablicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzik czujnik stopu pod pedałem hamulca sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ale dzisiaj było juz mroczno a tam mam osłone nad hamulcem i nie bardzo wiedzialem jak to wyjąć... A jak to jest z tymi żarówkami. Powinny sie swiecić wszystkie 4 przy włączonych mijania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzik23 masz fotke

 

83709789_2_644x461_pedaly-pedal-audi-80-b4-cabrio-23-133km-czujnik-stopu-zdjecia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk czujnik wygląda to wiem, gorzej będzie ze zdjeciem pokrywy nad pedałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało sie że padnięty był czujnik a dokładniej jeden ze styków w środku. Czujnik da się rozebrać na elementy pierwsze. Wystarczy wyczyścić okopcony styk i wszystko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam prosbe mam ten sam problem blad 16955 ,wymienilem czujnik , wymienilem zarowki , bezpieczniki sa dobre a kontrolka swiec zarowych dalej miga

prosze o pomoc bo nie ogarniam juz tego

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam

mam prosbe mam ten sam problem blad 16955 ,wymienilem czujnik , wymienilem zarowki , bezpieczniki sa dobre a kontrolka swiec zarowych dalej miga

prosze o pomoc bo nie ogarniam juz tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziłeś sobie?

Dnia 21.05.2014 o 21:16, Sandal88 napisał:

Witam

mam prosbe mam ten sam problem blad 16955 ,wymienilem czujnik , wymienilem zarowki , bezpieczniki sa dobre a kontrolka swiec zarowych dalej miga

prosze o pomoc bo nie ogarniam juz tego

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam

mam prosbe mam ten sam problem blad 16955 ,wymienilem czujnik , wymienilem zarowki , bezpieczniki sa dobre a kontrolka swiec zarowych dalej miga

prosze o pomoc bo nie ogarniam juz tego

Dopadł mnie ten sam problem. Wymieniam czujnik i nic dalej to sam. Mruga kontrolka świec żarowych.

Dwa błedy:

1) 16955 Przełącznik świateł stopu/hamulca..

2) 526 Włącznik świateł hamowania - F obwód przerwany.

Ktoś miał coś takiego?

 

Edytowane przez maci3j
Edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2019 o 22:45, maci3j napisał:

I jak poradziłeś sobie?

Dopadł mnie ten sam problem. Wymieniam czujnik i nic dalej to sam. Mruga kontrolka świec żarowych.

Dwa błedy:

1) 16955 Przełącznik świateł stopu/hamulca..

2) 526 Włącznik świateł hamowania - F obwód przerwany.

Ktoś miał coś takiego?

 

Jest ktoś wstanie pomóc? Sprawdziem światła stop, żarówki, czujnik, komputer. Będzie przerwana gdzieś instalacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przedzwonić przewody, miernik z funkcją sprawdzenia ciągłości obwodu i będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności