Skocz do zawartości
Gość McKozi

1.8 20v grzechot z tylu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McKozi

panowie problem wyglada tak podczas jazdy jest ok ale kiedy postoi na wolnych chwile to tak jakby z lanucha garzechocze na wolnych ale gdy podniesie sie obroty do 1500 ustaje ja tak stawiam na lancuch ale kto pyta nie bladzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz luźny łańcuch,ale przyczyną jest walnięty napinacz hydrauliczny,też to miałem u siebie,zresztą sporo osób na forum to przerabiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o ten napinacz to ja do mojego silnika AEB kupowałem tydzień temu w serwisie,bo nie ma zamienników i kosztował mnie 550 zł w ASO w Lublinie,ale co serwis to inne ceny,nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety do silnika APT kosztuje ok1500 zł ja kupiłem w ASO za 300 funta a za zamontowanie wołali następne 240 więc sam zmieniłem

 

ps w napinaczu jest taka "siateczka" mechanik mówił że jakbym ją "wyrwał" to bym jeszcze pośmigał bo wzrasta ciśnienie oleju ale niewiem czy to jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKozi

to akurat nie domojego tylko kumpla ADR rok 98 jak by ktos znal cene to by bylo milo najlepiej komplet z lancuchem co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
niestety do silnika APT kosztuje ok1500 zł ja kupiłem w ASO za 300 funta a za zamontowanie wołali następne 240 więc sam zmieniłem

 

Zmienne fazy rozrzadu powoduja ze ten napinacz jest drozszy niz zwykly. Ale czy wymiana jest podobna jak zwyklego mozesz spogladnac na ten opis wymiany i zweryfikowac?

 

ps w napinaczu jest taka "siateczka" mechanik mówił że jakbym ją "wyrwał" to bym jeszcze pośmigał bo wzrasta ciśnienie oleju ale niewiem czy to jest prawda

 

To wydaje mi sie jest przedluzenie agonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss_34

ja slysze delikatnie wlasnie jakby łańcuch, czy trzeba sie za to zabrac natychnmiast, czy mozna troche pojezdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ADR sam napinacz w ASO kosztuje 1300-1500 PLN-ów, nie wiem ile łańcuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łańcuch od 180-250 zł,ale jeśli nie jest uszkodzony to po co wymieniać,zazwyczaj sam napinacz wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienne fazy rozrzadu powoduja ze ten napinacz jest drozszy niz zwykly. Ale czy wymiana jest podobna jak zwyklego mozesz spogladnac na ten opis wymiany i zweryfikowac?

 

wymiana jest bardzo podobna wymieniałem około 2 godzin (pod domem)

ps tego Adjustera 058109088E nie produkują jest nowsza wersja V058109088K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKozi

zdiolem pokrywe chcialem sprawdzic jak to tam naprawde wyglada i bez urzycia wiekszej sily wcislen ten napinacz raczej tak nie powinno byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napinacz jest w cenie ok 1300 ,możesz kupić w salonie skody tez pasuje , ale z superba nr częśći masz taki do silnika ADRpowinien tam być napinacz 058109088E lub 058 109 088D ja kupiłem używke z audi a4 jak wymnienie to dam wam znać czy działa ,proponuje wymienić również łańcuch mam kola za nówke woła ok. 85 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
proponuje wymienić również łańcuch mam kola za nówke woła ok. 85 zeta

 

Napinacz mozna wymienic wyciagajac jeden walek (ssacy), a wymiana lancucha wymaga (chyba ze ktos zna inna metoda) wyciagniecia drugiego walka i demontazu paska rozrzadu. Ogolnie byloby trzeba pol auta rozebrac, a tak 2 godzinki z hakiem i zalatwiony sam napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności