Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

XP64-USB to mi wygląda na stery do 64bit XP. Masz win XP 64 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrKrawiec
XP64-USB to mi wygląda na stery do 64bit XP. Masz win XP 64 ??

nie mam win xp sp2 32 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(nachodzi mi tylko jedna mysl jakis czas temu porzyczylem ten kabelek mojemu koledze z pracy i moze on zrobil aktualizacje HELLLLPPPP co mam dalej zrobic ( a potrzebuje tego kabelka teraz bardzo sam :P
nie musiał zrobic aktualizacji, wystarczy nawet odpalenie innego programu diagnostycznego na tym kablu ;)

Przekonałem się na własnej skórze :(

Jest jeszcze jedna opcja ... czy ostatnio doinstalowywałeś do laptopa jakieś urządzenia USB lub PCMCIA, jeśli tak to spróbuj je odinstalować i sprawdzić ponownie.

Pozdrawiam

ps.są możliwości naprawy takiego kabla- choć nie zawsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak wykrywa ci Windows. majlepiej swierzy, na moje oko pokusiles sie o update Online i masz teraz byle jaki usb -to serial converter, albo ci ktos zciagna VDS-a lub Vag ostania wersje Vag 801. i to tak samo jak bys zdal update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swierzy komp, oznacza taki gdzie nie namieszlaes ze sterownikami pod USB, jelsi nie wiesz jak poprawnie zainstalowac uzadzenie USB, poszukaj takiego kompa

Byle jakie USB - oznacza rosline w tym przydaku, chyba sobie tego nie podlaczysz do OBD, a o sofcie pisal ze pozyczyl koledze wiec nie wiesz co on zrobil.

juz Ci lepiej ?

Pisowniaaaa! I to nie tylko w tym poście!

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość re4man

Witam - mam prośbę - kupiłem TEN nieszczęsny kabelek i nacieszyłem się 10 minut nim - padł i teraz komp próbuje zainstalować sterowniki których oczywiście nie mam :( - czy możecie 'sprzedać' patent jak go uratować.

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie sterowniki? przeciez instalujac wersje VAG 704 i wyzej instaluje ci odrazu sterowniki na USB i komp to wykrywa. Opisz dokladnie co zrobiles, co ci wykrywa bo znowu sie jakis trafi co sie przyczepi kazdego slowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość re4man

Niestety popełniłem standardowy błąd - zainstalowałem oprogramowanie - kabelek wykryło prawidłowo i tak działało z 10 minut. Musiałem wszystko wyłączyć bo chciałem poczłapać do samochodu i tam kabelka już nie wykryło :( sądzę że wykonał się jakiś update bo laptop chodził po wifi (nie wiedziałem, że sam lubi się uaktualnić po 'cichu'). Teraz fejsu już nie rozpoznaje :( ani na laptopie ni na stacjonarce.

 

 

 

EDIT 25.11.2008

 

Kabelek już lata - z wkładką w wersji 8051

 

Pozdrawiam,

Adam

Edytowane przez re4man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Popełniłem błąd podczas instalacji oprogramowania do HEX-CAN USB v. 704.1 PL,

to nieszczęsne WiFi, komputer połączony z internetem, informacja o aktualizacji i stało się v. 805 PL . Próbowałem go zainstalować na innym laptopie (czysty system) z wyłączonym WiFi, sam program VAG v.704.1 PL instaluje się ok. jedank w chwili podłączenia kabelka do komputera wyskakuje, że program jest nieaktualny, nie ma również możliwości zainstalowania sterowników USB .

Czytając forum widzę, że istnieje możliwość przywrócenia kabelka do życia. Bardzo proszę o pomoc jeżeli to możliwe bo pozostanie mi kabelek za 550 złotych powiesić w kącie na goździku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post nr #85 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi jako WIFI. Miej tu pretesje do Firewala. ...a swoja droga 550 to ten fejs nie kosztuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak mądry po szkodzie teraz po przecztaniu info na forum też wiem, że należało zablokować w firewallu dll.exe i vag com.exe i nie ruszać aktualizacji . A co do kabelka to powiedzmy , że to jest "Made in Poland", łącznie z przesyłką kosztował mnie 550 zł , niestety sprzedający mimo uślinych prób kontaktu z nim nie ma ochoty odebrać telefonu i doradzić co mam teraz z tym fantem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:625:ja też mam już jeden uwalony fejs na koncie jednak kolega yassek stanął na wysokości zadania- dziękuje i polecam.:ok: Właśnie próbowałem znaleść firewall pod 2000, zobaczcie co TOŚKA znalazła http://www.promanski.info/?page_id=174 co wy na to.............

 

Próbowałem robić wg. instr. podanej w linku ale coś mi nie wychodzi. Opis jest do win2000 ja mam XP home.

Czy mógłby ktoś kto lepiej się zna na kompach zrobić to samo tylko że pod XP home.

Można by było to później przykleić jako osobna porada lub do warsztatu, dział VAG

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tmr

Qrcze... aż mi głupio pisać ... :(

Historia tyleż idiotyczna co smutna: od kumpla pożyczyłem klona vag-coma (vag-hex+can). Interfejs był od 2-3 lat używany przez gościa do kasowania inspekcjii olejowych 2 razy w roku. I chodził z vag-com 501.4PL.

Ja na swoim kompie też zainstalowałem to coś... Kilka razy połączył mi się z samochodem, ale wieszał się zaraza.... OKRUTNIE.

No więc zacząłem medytować.

No i medytacje zakończyły się tak, że Winda wykrywa go jako R-T usb to serial coś tam... VAG-COM widzi interfejs jak jest niepodłączony do samochodu. Później już nie :(

POMOCY!!!

Tak, jestem okrutnym lamusem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS chodzi tylko na oryginalnym kablu, wszystkie inne zapewne uwali, podłączenie pod internet lub nie nie ma tu znaczenia, kolega Yassek myślę że przybliżył by problem. Osobiście mam oryginała z ADAKO więc tylko dla zasady próbowałem użyć VCDS-a na nie oryginalnym kablu, po próbie już się nie odezwał, ale tematu nie zgłębiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem skanowanie całego systemu ... za dużo mi tam posprzątało żeby szukać który usunięty wpis odnosił się do VCDS 805.1 (wydaje mi się że wpisy zawierające "RT-USB"), a program niestety logów nie robi ... najważniejsze że działa :)

 

walki ciąg dalszy ...

 

Dzisiaj poszedłem przetestować kabelek do auta. Kabelek przeszedł TEST:

 

vcds1qx6.jpg

 

następnie OK, Save.

 

vcds2rx0.jpg

 

Ale nadal mimo zmiany na wersję 805.0 nie mam pełnej wersji. Nie wiem czy coś robie źle ??

 

Chińczyki chybą coś sperniczyły bo kabelek nie chcę sie rejestrowac mimo że działa poprawnie tylko że jako wersja shareware ... w tej chwili mój drugi kabelek za 50zł i VAG-COM 311.2 posiada wiekszą funkcjonalność.

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi obrazek, status licencji NIE TESTOWANY, należy podpiąć do auta i po próbie połączenia - powinien w okienku pojawić się napis ZAREJESTROWANY/AKTYWOWANY i numer kabelka powyżej tego napisu, chociaż wątpię żeby się pojawił, jak się pojawi to będzie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugi obrazek, status licencji NIE TESTOWANY, należy podpiąć do auta i po próbie połączenia - powinien w okienku pojawić się napis ZAREJESTROWANY/AKTYWOWANY i numer kabelka powyżej tego napisu, chociaż wątpię żeby się pojawił, jak się pojawi to będzie chodził.

 

 

Tak jak już pisałem i widać na pierwszym obrazku test zostal wykonany na kabelku podłączonym do auta. Mimo pomyślnie przeprowadzonego testu kabelek się nie rejestruje. Wszystko wskazuje na to że trzeba kabelek zareklamować u skośnookich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumon

Szukam kogos kto naprawi uwalony kabel hex can (oczywiscie odplatnie), prosze o kontakt na

[email protected]

Edytowane przez gumon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc:D

mam hexa 704 od 2 lat i nagle trach.

Instaluje testuje i jest okej.Robie auto-scan i przy 3 skanowaniu wywala program.Moge wejsc w np. w silnik wykasowac i jest okej.nie ktore funkcje nie dzialaja poprostu.

Co moge zrobic?probowalem odinstalowac i zrobic od nowa-nic,sprawdzalem na 607 i nic,na inny komp-nic.

prosze co mam zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności