Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

 

4 minuty temu, swiru napisał:

Jeśli odłączenie akumulatora nic nie daje, gdzieś znalazłem że może sterownik ABS, to wyjąłem bezpiecznik od ABS-u i też nie pomogło. Czego szukać? wiązka od sterownika silnika?

Jakie to auto?

Silnik chodzi dobrze?

Moze sterownik wilgotny wewnatrz (oksydacja)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passek 2006 2.0 TFSI BPY manual (amerykaniec). Samochód jeździ w miarę dobrze, ma jakby trochę mniejszą moc ale nie mogę się połączyć z silnikiem za pomocą VCDS-a i nie wiem jakie są błędy. Odpala normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamien sterowniki i zobacz czy bedzie polaczenie.Odpalic silnika sie nie da, bo wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, swiru napisał:

Passek 2006 2.0 TFSI BPY manual (amerykaniec). Samochód jeździ w miarę dobrze, ma jakby trochę mniejszą moc ale nie mogę się połączyć z silnikiem za pomocą VCDS-a i nie wiem jakie są błędy. Odpala normalnie.

A możesz zrobić autoscan? Co na to inne sterowniki? Są gdzieś błędy o braku połączenia z modułem silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z autoscanu wszystko inne jest ok. Może zwalę podszybie i sprawdzę chociaż wizualnie czy wiązka jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak inne moduły komunikują się z ECU to wiązka będzie dobra. Może jakiś "tuner" w nim grzebał i ma uszkodzony soft? Jeszcze możesz spróbować innym programem "zagadać" - np. VCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatecznosci mozna otworzyc  ECU i popatrzec , czy nie ma jakichs dziwnych odbarwien na nozkach !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś próbował powyższy wsad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem z przewodem obd 2 . Zablokował mi się i chciałbym go odblkować szukam wsadu 908 do przewodu. Posiada ktoś ?  I jak najlepiej i najszybciej odblkować go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z vcds11pl.clon.

Zawsze używany bez netu, po zakupie B8 podłączyłem go ale nie odczytał nic, teraz jest problem bo w starym B7 już nie chce działać. 

Jest szansa na odratowanie kabelka, ktoś coś pomoże? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcds w wersji 11 w przypadku B8 nie przyda się na wiele-zbyt stara wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pisałem że spróbowałem, brak komunikacji a teraz nawet b7 z 2011 nie można sprawdzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Vittoriok napisał:

po zakupie B8 podłączyłem go ale nie odczytał nic

To dziwne bo powinien coś odczytać. Może już wtedy twój kabel "odleciał".

Rozkręć i sprawdź na jakim chipie jest zrobiony, bo nie wszystkie nadają się do naprawy. Jeśli jest tam ATmega162 to jest pewnie możliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z interfejsem HEX+CAN VAG 18.9. Kabel dzisiaj jeszcze działał, lecz po ponownym podpięciu do auta (Golf V) wyskakuje cały czas "Communication error". Proszę o pomoc oraz intrukcję co robić. Z tego co widziałem w środku jest Atmega 162.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darekmin0 napisał:

Witam, mam problem z interfejsem HEX+CAN VAG 18.9. Kabel dzisiaj jeszcze działał, lecz po ponownym podpięciu do auta (Golf V) wyskakuje cały czas "Communication error". Proszę o pomoc oraz intrukcję co robić. Z tego co widziałem w środku jest Atmega 162.

Mi pomogło to. Film instruktażowy w archiwum.

VCDSLoader_v7.0Full--18.9.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zainstalowanego VCDS na laptopie i na passacie brata b6 2005 rok działa a u mnie 2007 rok nie chce mi znależć wgl i nie wiem czy może od nowa zainstalować bo w sumie dawno go nie używałem czy to może wina tego że w moim passacie ( 2007 ) był wgrywany nowy soft bo ktoś majstrował i mój mechanik musiał ściągać na nowo z VW . Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcinS1992 Jeśli działa w innym samochodzie to u ciebie też powinien, chyba że masz coś pomieszane w gnieździe OBDII.

Jaki masz komunikat przy próbie połączenia? W jakim module był zmieniany soft?

Staraj się pisać zrozumiale i używaj przecinków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nTomek ogarnietę działa a powiedz mi ogarniasz dobrze VCDS ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie radzę, ale ten temat nie jest o moich umiejętnościach. O co jeszcze chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności