Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hamster

Witam,

 

Udalo mi sie postawic fjs na nogi przy pomocy Mproga , windows go znalazl jednak po kilku podlaczeniach calkowicie mi zglupial chip ftdi zmienil VID i PID na inne . Nawet po zmianie driverow nie moge przeprogramowac eepromu Mprogiem.

Bede musial jednak przeprogramowac w programatorze e2proma.

 

Niestety za kazdym razem kiedy przeprogramuje e2proma , interfejs albo sie kasuje albo VAG pokazuje brak interfejsu.

Byc moze cos jeszcze sie zaktualizowalo, albo poprostu sie uszkodzil fejs.

Narazie nic innego nie wymyslilem , ale pracuje nad tematem

 

pzdr

hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klostazy

Mam to samo, lecz będzie tu wywalona Admega a nire tylko eprom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys353

Witam Dzis pdl mi HexCom po restarcie kompa Mprog tez go nie wykrywa prosze o pomoc .Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzys353

Przecież masz procedurę jak zrobić żeby program widział sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość januszko

czesc melon

pomozesz uruchomic wer 704.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Szukam wsadu do Atmela do wersji 704 czy ktos zechce mnie poratowac. Wywalil mi sie sam nie wiem jak. Za pomoc bede serdecznie wdzieczny ...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hack

A ja mam problem z połączeniem się za pomocą HEX-CANa (704-1) z klimatronikiem w Audi A4 B5, 97r. Macie jakieś sugestie, co zmienić w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymot

Witam!

 

Odgrzeje trochę temat :)

 

Mam pewien problem z vag v607 mianowicie przy próbie wejścia w adaptacje pow. 10 kanału, "output test" lub basic settings pokazuje sie taki komunikat

 

19d144981fffac1dm.jpg

 

Wiem że problem tkwi w oprogramowaniu kości interfejsu, stąd moja prośba czy jest możliwość zmiany tego softu przy pomocy np. Mprog-a, czy niestety muszę udać sie do jakiegoś speca z programatorem.

 

za wszelkie sugestie z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szogun0

Programator.

Niektóre fejsy tak jakby miały ograniczoną ilość instalacji na komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymot

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

A możecie mi kogoś polecić z Warszawy i okolic lub woj Świętokrzyskiego??

 

A i jeszcze jedno. Mam 3 padnięte 704 czy jest ktoś chętny podjąć sie naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mnie również to spotkało:mad: fejs 704.1 od Yasska ,pilnowałem aby nie robic aktualizacji,ale nie tylko ja korzystam z laptopa(internet), a może przy testowaniu bezprzewodówki z automatu mnie załatwiło?.Po podłaczeniu oczywiście nie widzi sterowników, pod m-progiem też nic nie mogę zrobić.Kość FT 232BL, może Hani poratujesz namiarem na zakład w Pile?,Yassek jest to do przeprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ratować i no przyszłość to proponuje zainstalować jakiś firewall, np. darmowy comodo http://www.personalfirewall.comodo.com/

Wywalić vag-a 704.1 i sterowniki oraz zainstalować na nowo.

A następnie zablokować w firewallu dostęp do netu plikom "dll.exe" i "vag com.exe" z katalogu gdzie mamy zainstalowany nasz 704.1

Plik dll.exe nie powiadamia użytkownika że aktualizuje oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:625:ja też mam już jeden uwalony fejs na koncie jednak kolega yassek stanął na wysokości zadania- dziękuje i polecam.:ok: Właśnie próbowałem znaleść firewall pod 2000, zobaczcie co TOŚKA znalazła http://www.promanski.info/?page_id=174 co wy na to.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simlook

witam

Przymierzam się a raczej przymierzałem...Po przeczytaniu całego tematu, Że po aktualizacji oprogramowania kabel klon szlak trafia, Czy są takie kable które po aktualizacji nadal dobrze działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simlook

możesz trochę jaśniej o tych wsadach, i czarnej liście...?

i ile taki fejs kosztuje i skąd wsady z "białej listy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregch

Też mam padniętego Hexa, chodził z vag607 i ma kość FT232BL, pomożecie na PW?

p.s. podłączałem go do eproga i znajduje go jako ross tech ale nic się nie da zczytać ani zapisać. Help...

Edytowane przez gregch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krymu

Witam z problemami w sprawie hex cana polecam kolege sipowitz-a, mój zreanimowal 2 razy, szybko i skutecznie !!! Podziekowania dla kolegi sipowitz-a, hexcan smiga jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrKrawiec

Czesc witam wszystkich prosze o wyrozuumialosc jestem tu nowy a wiec tak mam problem z kablem po podpieciu go do portu USB wyswietla sie komunikat na pasku ze wykryto nowy sprzet ross_tech hex_usb ale niestety nie mam do niego sterownikow i niemoge tego zainstalowac a po wlaczeniu programu vag com 607.3 klikam na opcje potem zaznaczam port USB klikam na test i wyskakuje mi komunikat interface Ross_Tech Hex_usb nie znaleziony!interface nie wykryto a jeszcze jakis czas temu dzialal mi bez problemu :(( (nachodzi mi tylko jedna mysl jakis czas temu porzyczylem ten kabelek mojemu koledze z pracy i moze on zrobil aktualizacje HELLLLPPPP co mam dalej zrobic :((( a potrzebuje tego kabelka teraz bardzo sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do Hex-a są w katalogu tam gdzie zainstalowałeś Vag Com 607,3.

Jeśli wykrywa po włożeniu do USB że "Ross-Tech Hex Can" to powinno przyjąć sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrKrawiec
Sterowniki do Hex-a są w katalogu tam gdzie zainstalowałeś Vag Com 607,3.

Jeśli wykrywa po włożeniu do USB że "Ross-Tech Hex Can" to powinno przyjąć sterowniki.

 

Zrobilem tak jak mi napisales pokazalem scieszke do

C:\Program Files\VAG-COM-PL\XP64-USB ale niestety :(po zakonczeniu instalowania wyskoczylo okienko Niemozna zainstalowac tego sprzetu

 

Sprzet nie zostal zainstalowany poniewaz kreator nie moze odnalesc wymaganego oprogramowania .

 

czy ktos wie co dalej mam zrobic :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności