Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna wskazówka dla użytkowników HEX'a 704. Jeśli twój notebook łączy się z netem poprzez sieć wi-fi (router) a działasz HEX'em w jego zasięgu sieci to lepiej od razu na czas podpięcia się do auta odłącz notebooka od neta. Jeżeli tego nie zrobisz pozostanie ci tylko kliknąć ok na pomyślnie zakończonej auto aktualizacji, nim się zorientujesz o co chodzi jest już po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ostrzeżenie przetłumaczone na polski. Monit takowy pojawia się przy uruchomieniu 704.1 (Data version: 20070422) z CD dostarczana z interfejsem ode mnie.

 

Ostrzeżenie:

Kabel VAG-COM DIG jest dostępny tylko do użycia z wersją oprogramowania 704.1 (Data version: 20070422). Proszę nie próbować zaktualizować go przy użyciu internetu, ponieważ spowoduje to nieuniknione uszkodzenie sprzętu.

 

Sugestie:

1. Przed podłączeniem VAG-COM DIG do USB komputera proszę sprawdzić że wersja oprogramowania to 704.1 (Data version: 20070422) w menu . Jeśli nie jest to poprawna wersja proszę zresetować kabel VAG-COM DIG przy użyciu instrukcji przy płycie CD.

2. Proszę nie podłączać komputera z kablem VAG-COM DIG do internetu.

3. Proszę zignorować resztę wiadomości aktualizacyjnej.

4. Proszę nie ściągać lub aktualizować oprogramowania przy użyciu http://WWW.ROSS-TECH.COM

Proszę wszystkich użytkowników Hex Can o przestrzeganie w/w zasad a w razie jakiś wątpliwości pisać do mnie na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My też żeśmy zdjęli wszystkie wsady ale (mamy taką jedną dziwną bolączkę z 704 która jest dość upierdliwa??) kilka fejsiudemek jest nie do zreformowania... wysypuje się za każdym razem???

Wsady do 603 i 704 mamy na miejscu CTA.com.pl

 

Programatory Adaptry i Inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

dziś przy okazji wymiany olej robiłem Reset SRI (opcja w 704) no i poprzez tę funkcje resetują się wszystkie nastawy servisINSP 1, servisINSP 2, servisOIL. Wszystko ustawia sie na "zero". Przed potwierdzeniem resetu pokazuje sie takie oto okno

 

778e2ec15dad5cdfmed.jpg

 

w kanale 5, 6, 7 (chyba) ustawia się na ile przed wyznaczonym "terminem" zacznie pokazywać sie odpowiedni servis.

 

Chyba lepiej jest kasować insp. po staremu - czyli w odpowiednim bloku ;)

 

Zauważyłem też dziwna zależność. Z ciekawości sprawdziłem czy aby na pewno auto-aktualizacje mam wyłączone i co sie okazało - nie była!!! choć przy instalacji ją wyłączyłem. Ustawione było "Releasea only". Sprawdziłem kilka razy, za każdym razem przy zmianie na "Do not check for updates" i zatwierdzeniu APPLY, wyjściu z programu oraz ponownym wejściu, Releasea only były załączone. Dopiero po zmianie na Do not check for updates i wciśnięciu SAVE zmiany zostały zatwierdzone i zapamiętane.

Trochę dziwne jak dla mnie, APPLY - zastosuj więc powinno być ok

Zaznaczę jeszcze że wszystko to robiłem z odłączonym internetem i dziś na nowo instalowałem VAG'a.

 

Wnioski:

1. Odłącz internet, pracuj na odłączonym internecie.

2. Po zmianie na Do not check for updates kliknij SAVE.

 

To tyle.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawerek

Nawalił mi hex do vaga 704. Czy zna ktoś może kogoś lub jakiś zakład kto by mi go sprawdził i wgrał softa od nowa. W tej chwili po podłączeniu do kompa wcale go nie widzi. Hha może masz gdzies te namiary na ten zakład w Pile, byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz rozumiem że jeśli zrobię sobie backup wg. twego opisu i programem MProg, to po przypadkowym uwaleniu kabla np. aktualizacją, będę mógł odtworzyć stan pierwotny kabla z przed jego aktualizacji ?

Pytam bo z tej dziedziny to jestem zielony i jest to dla mnie czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa aktualizacja sprawdza serial klucza i jeśli ten znajduje się na liście "klonów" to uwala, ale nie 93c46, a eeprom w atmedze, a ta jest zabezpieczona. Jeden klon się updatuje , a drugi nie - jeden ma seriala dobrego, drugi już jest na czarnej liście. To cała tajemnica. Firma się broni co jest absolutnie zrozumiałe, i w każda nowa aktualizacja zawiera szerszą listę seriali które wypłyneły w postaci klonów.

Twierdzenie że fejs jest zabezpieczony eepromem 93C46 jest śmieszne !

 

ps. Kupię uwalone fejsy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pdf atmegi mam, ale dzięki za linka. Twierdzisz że fejs jest zabezpieczony 93c46 ? Potrafisz wskazać klucz w 93c46 ? :D

 

 

edit:

Pytam grzecznie, bez pogrubionych, powiększonych czcionek.

Brak kultury ? Ja nie krzyczę wielkimi literami

Przy braku rzeczowych argumentów lepiej skończyć dyskusję, to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melloon, sipowitz nie wiem który z was ma racje, możliwe że obaj. Ja akurat zrobiłem backup swojego kabla i z chęcią sprawdziłbym na uwalonym czy da sie go przywrócić do działania.

Sprawa wyjaśniła by się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób update swojego i spróbuj potem postawić.

Jak nie wyjdzie naprawię za free :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole nie ryzykować, miałem za dużo problemów ze swoim fejsem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na śmiałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melloon , wymieniałem już swojego klona (603,7), zwalił się kiedy próbowałem aktualizować go do 702 bety, do 704 ,już nie próbuję bo uprzedził mnie longboy i też lipa.

Sugerujesz ,że można coś z tym zrobić ,że dało by się zaktualizować go do 704 ?? bo o takim czymś ktoś pisał i twierdził ,że to możliwe ale konkretów nie było...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Niestety, nie pomoże backup 93c46 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek0807

A ja mam pytanie odnośnie fejsu zakupionego w HonkKongu. Model: AS800VAGCOM704. Z jakim softem ten model może współpracować, aby nie obawiać się jego uszkodzenia. Czy z 704.1 PL bedzie zgodność, bo ktoś proponował mi przerobienie go ze względu na pewnośc uszkodzenia fejsu. Czy to prawda? Czy ewentualne zamknięcie opcji automatycznego aktualizowania programu może rozwiązać problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek0807

W jaki więc sposób może się uszkodzić fejs po uruchomieniu wersji 704.1 z polskim langiem, skoro jest to ta sama wersja. I na czym ewentualnie ma polegać przerobienie go na obsługę PL. Trochę się pogubiłem, bo gdzie tu logika, skoro za klon u nas muszę zapłacić 500zł i istnieje obawa uwalenia go jak w lapku jest włączona WiFi, a za tamten wyniesie mnie 300zł i mogę robić mu update na wersji EN? Jak to naprawdę wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hamster

Witam,

A czy ktos z was zczytal fejsa przy uzyciu Mproga.

Mi sie wlsnie uwali fejs po resinstalce widowsa , napewno wgralem wersje poprawna ale fejs sie uwali:( nie wiadomo dlaczego.

Jakby ktos zrobil backup bede wdzieczy za plicek moja wersja to 704.1 20070422

 

pzdr

hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hamster

melloon dzieki za wsad jutro zaprogramuje eeproma i zobaczymy czy fejs bedzie smigac.

dalbys rade zczytac swojego klona MProgiem , moze uda sie wgrac bez wylutowywania kostki z kabla.

sipowitz jezeli masz tez wsad do procka to tez bede wdzieczny gdyby sam e2prom nie wystaczyl.

Szkoda ze nie zrobiem backupu swojego fejsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To TY twierdziłeś że da się postawić fejsa po nieudanej aktualizacji robiąc backup 93c46. To ja się Ciebie pytałem czy potrafisz wskazać w 93c46 klucz ? Czy ja chciałem wsad do atmegi ? Masz problem z pamięcią ?

Ja nadal twierdzę że klucz jest w atmedze, i nadal uważam że Twoje twierdzenie iż postawisz fejsa backupem 93c46 jest śmieszne. Wrzucenie linku z pdfem atmegi to iście polityczne zagranie - żadnego konkretu, ale robi wrażenie na forumowiczach.

Podobnie jak i ten post. "Swój" klucz mam w atmedze i ma się całkiem dobrze z wersją 704.2 PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności