Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem polega na tym, że VCDS wykrywa kabel a nie wykrywa samochodu. Próbowałem połączyć się z użyciem interfejsu KKL, ale też nic. Mam wrażenie (choć nie jestem pewien), że zeszło się to z czasem kiedy to testowałem działanie dodatkowego komputera pokładowego podpinanego pod OBD. On od początku zadziałał i teraz po podłączeniu również działa (więc ogólnie port chyba działa, bezpiecznik też cały).

Ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Programując eeprom vcds poprzez usbasp - w jaki sposób podać napięcie 5V i GND do vcdsa: a) czy poprzez usbasp b) czy mogę vcds podpiąć do usb komputera i wystarczy c) czy podpiąć vcds do zasilania 12v od strony gniazda do auta ?

Jeżeli a) poprzez usbasp, to mając vcds z wyprowadzeniem 14pinout (na poprzedniej stronie zdjęcie) - można tam gdzieś podpiąć? Nigdzie w sieci nie znalazłem informacji, gdzie podpiąć 5v i GND, jedynie opisane są MOSI, MISO, RESET i SCK. Albo gdzieś indziej wlutować połączenie na płytce, aby nie do nóżek Atmegi.

pzdr

Edytowane przez wemb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, wemb napisał:

podpiąć vcds do zasilania 12v od strony gniazda do auta

Można tak. GND też tam jest, we wtyczce OBD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po instalacji VCDS nie mogę wykonać testu kabla i tym samym korzystać z programu. Poniżej wstawiam screen.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

 

 

 

2.thumb.PNG.33b42b8ed189827d745e31d533baf7e5.PNG

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, pawcio453 napisał:

nie mogę wykonać testu kabla

A podłączyłeś drugi koniec do złącza OBD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podłączyłem. Próbowałem w dwóch samochodach, w tym w jednym, w którym wcześniej korzystałem już z kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A menedżer urządzeń (Windows) widzi ten kabel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kabel widoczny na zdjęciach. Kupiłem kabel na marketplace od użytkownika Piotrka Rumowskiego. Niestety zgubiłem hasło do spakowanego pliku VCDS AKP 19.6.1 PL Bootloader. Sprzedawca nie pamięta hasła do plików. 

Mam rozpakowany plik instalacyjny 01-VCDS-AKP-19.6.1-Installer natomiast nie mam rozpakowanego pliku 02-VCDSLoader Polish. 

Czy ktoś kupował może kabel od tego sprzedawcy i ma hasło do archiwum?

Ewentualnie czy ktoś ma ten plik i mógłby go wysłać?

Czy mogę zainstalować inną wersję programu VCDS i będzie współpracować z moim kablem?

Poniżej zdjęcia kabla.

20211013_153553_HDR.jpg

20211013_153603_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co jest w środku.

Jeżeli masz Atmegę (procesor) ,to możesz zastosować loader z innego kabla bo nie jest przypisany do hadrware.

Najwyżej nie zadziała ,ale nie zepsujesz.

Mogę Ci wysłać swój.

Jeżeli masz pocka NEC ,to nie pomogę bo to wtopa.

Zobacz tutaj

https://mhhauto.com/Thread-VCDS-19-6-1-Loader-9-2

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam sprawny VCDS(klon) 21.3.0. 

Mam dwa laptopy:
oba win10 prof
-wyłączone wymuszenie podpisywania sterownikow, 
-zrobione wykluczenia folderów
-wyłączone firewale

Instaluję na jednym (Dell) - bez żadnego problemu działa interfejs
Instaluję na drugim (Lenovo) - Ross Tech interface not found, w menadżerze urządzeń widać niepoprawnie zainststalowany sterownik - 'System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)... '

Podczas instalacji na działającym laptopie w trakcie instalcji pojawia się komunikat: Czy chcesz zainstalować to oprogramoanie urządzeia 'Ross - Tech... Zawsze ufaj oprogramowaniu Ross-TEch ... Na złym laptopie nie ma tego.

Nie mam już pomysłu, co jest nie tak - ten sam soft, to samo urządzenie, 'praktycznie' te same środowiska -
tu działa, tu nie. Jakieś pomysły ?

Edit:

Mam potencjalnego winowację w tym lenovo (x270):s ą same USB 3.0, a gdzieś wyczytałem, że vcds nie współpracuje z 3.0

Edytowane przez wemb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

program VCDS ogarniał mi różne starsze samochody, passka b5, golfa V itd. 

Po podłączeniu pod leona III 15r mogę połączyć się tylko z silnikiem, nie można np. skasować inspekcji serwisowej. 

Czy kabel też trzeba kupić nowszy ?

Proszę o poradę. dzięki. 

1636877097958.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bolsfanwk napisał:

Czy kabel też trzeba kupić nowszy ?

Tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uzyj tego loadera albo wgraj nowszy wsad???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś instrukcja na wgranie nowszego wsadu ? - najlepiej z linkiem do wsadu :)

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, zakupiłem interfejs HEX-V2. zainstalowałem wszystko według instrukcji, kabel działa, test pokazuje K1: OK, K2:OK, CAN: Not ready. nie będę ukrywał, że zakupiłem interfejs głownie do opcji które daje mi sprawny protokół CAN. zauważyłem, że ktoś tutaj z forum dodał zdjęcie wnętrza takowego kabla, postanowiłem sprawdzić wnętrze swojego. ni jak wnętrze kabla nie zgadza się z zdjęciami z aukcji, jak i z tymi które dodawał tutaj pawlik5002. jakieś pomysły prócz kontaktu z sprzedającym? 

pozdrawiam  

image.png

image.pngIMG_20211212_214739.thumb.jpg.73b562165c6e844c3d33436926283f31.jpg

Edytowane przez bizzyxdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

kupiłem klona interfejs HEX-V2 ATMEGA162 do tego dostałem VCDS 21,9 w wersji spolszczonej, zainstalowałem w laptopie z win7 64 zgodnie z instrukcja z wyłączonym na stałe dostępem do Internetu, i wyłączonym antywirusem  . Po podłączeniu kabla zainstalowały się sterowniki, menedżer urządzeń widzi kabel jako Ross-Tech, ale po uruchomieniu VCDS nie widzi interfejsu nie można zrobić testu. Odinstalowałem wszystko i zainstalowałem jeszcze raz ale efekt ten sam , instalowałem również na laptopie w win10 64 ale tez tak samo VCDS nie widzi interfejsu. Nie mam już pomysłu jaka jest przyczyna, może ktoś zna rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do złącza OBD II samochodu kabelek podłączyłeś ? Czy tylko do laptopa?

Podłącz do samochodu i wtedy sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie tez nie działa próbowałem na wszelkie sposoby, już się poddałem  mam stary działający VAG 3.1.1 ale nim chyba nie wiele zdziałam w b7 1,8 tsi 

Edytowane przez waldi1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nic tym nie zdziałasz. Przeczytaj PW.

Ale wszystko masz też w poście #749.  Na stronie MHH są potrzebne linki.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i poświęcony czas, po odczytaniu wsadu kabla niby wszystko było ok "bootloader odblokowany ale zaprogramowałem Atmege na nowo i teraz działa tak jak powinien.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności