Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie do jakiej obecnie wersji można podnieść sobie kabel-clon VAG v15.7 (oparty na procesorze ATMEGA 162 i pamięci 93c46)?

Posiada może ktoś Loaderv7.2 wraz z VCDSLoader?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam VAG 189 , vcds 18.2.1 i nie działa , nie łączy się z interfejsem a wcześniej wszystko było ok. Nie wiem co jest grane, tam gdzie jest stan licencji pisze nieautoryzowany. Sam interfejs wykrywa, idzie jakaś aktualizacja, ale nadal nie połączy się z interfejsem. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kablem hex can v2 klon z Chin. Test przechodzi, K1 i K2 ok, natomiast Can jest niegotowy. Czy uwalił się stabilizator napięcia? Po podłączeniu do samochodu kontrolka świeci natomiast nie komunikuje się z samochodem. 

Wnętrze kabla jak na zdjęciach. 

15807664310783573715257675814404.jpg

15806837927238885740659789540794.jpg

15806838385938084862652730924753.jpg

15806839383501032713555391201769.jpg

Edytowane przez pawlik5002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym ostatnim zdjeciu chyba jakies zwarcie cynowe moze byc,bo dobrze tego nie widac,tam gdzie wchodza piny od wtyczki do plytki.Pin 1 oraz 2 chyba sa zwarte za napisem D3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunąłem to zwarcie, kabel nadal nie łączy się z samochodem

hex can.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja opanowana, wymieniłem stabilizator napięcia i wszystko gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyles go jakos,ze wiedziales?

Jaki byl wynik?

Wchodzi 12V , masa i wychodzi 5V.

Edytowane przez nTomek
Volt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie mierzyłem - intuicja :) serio

kabel generalnie żył bo test linii K1 i K2 był ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam sprawę posiadam vcds 11.11.0 CLONA od kolegi z forum używałem go na lapku z sys xp ale wyzionął ducha . Teraz apka nie chce się zainstalować na win10 mam pytanko załatwia ktoś jeszcze te clony bądź upgraduje wsad  na coś nowszego ? błąd jaki wyskakuje to aplikacja została zamknięta w celu ochrony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączałeś antywirusa i zaporę systemową ?

I uruchom jako administrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam 20.4.1 VCDS HEX CAN klon i nie mogę połączyć się z samochodem nie wykrywa mi żadnego sterownika 

 

Proszę o rade 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z kabelkiem hex-v2 20.4 EN+AKP Po zainstalowaniu zgodnie z instrukcją  i po wpięciu kabla do USB niestety komunikat device unknow.  Próby były na systemie windows 10 64 bit oraz windows 7 32bit na obu ten sam efekt. W menadżerze urządzeń nieznane urządzenie USB (żądanie  deskryptora nie powiodło się)  oraz we właściwościach identyfikator sprzętu: USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE, ścieżka urządzenia:  USB\VID_0000&PID_0002\5&25B61EF1&0&3 

Kabelek na Atmedze 162 oraz FT232RQ. 
Mam usbasp i po dolutowaniu przewodów atmegę162 da się zaprogramować. Niestety eeprom ftd za pomocą mprog nie da się gdyż jest komunikat No device found. Może ktoś pomóc.
Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie, 

posiadam kabel 12 i kabel 17. nawet bez odpalenia programu, po podłączeniu kabla do usb 12, dioda zapala się, a przy 17 niestety nie. Czy już na podstawie tego można stwierdzić, że kabel jest popsuty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie ma zasilania 12V z gniazda OBD, a tego wymagają takie kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. VCDS Wykrywa kabel, K1 - OK, K2 - OK, CAN - OK. Niestety po próbie wejścia do jakiegokolwiek sterownika VCDS chwilę pomyśli (pojawia się kółka ładowania przy kursorze) i nic się nie dzieje. Przy próbie uruchomienia automatycznego skanowania wyskakuje komunikat "Gateway nie obsługuje tej funkcji". Stało się to nagle. Skasowałem błędy w module drzwi, wyszedłem ze sterownika i już do żadnego nie wszedłem. 

Próbowałem na trzech wersjach VCDS, Odinstalowywałem program, sterowniki. Nic. Jakieś pomysły?

Z góry dzięki!

 

 

Problem rozwiązany, musiałem przypadkiem zostawić włączony internet przy włączaniu programu. Wsad już naprawiony i śmiga.

Edytowane przez tidek1507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do reanimacji uwalonego kabla klona (którego np. pamięć eeprom została nadgrana nowszym softem bo internet był włączony ) najczęściej trzeba  użyć dwóch kroków:

1) Wgranie ponowne prawidłowego wsadu do pamięci EEPROM w układzie FT232BM

2) Wgranie ponowne prawidłowego wsadu do pamięci EEPROM w układzie Atmega162

 

Punkt 1) uda się wykonać przez podpięcie interfejsu do USB

Punkt 2) uda się wykonać przez programator układów scalonych.

 

Wiem, że nie ma innego sposobu, ale moje pytanie odnośnie punktu 2 (chyba do fachowców elektroników): Dlaczego udaje się 'zepsuć' pamięć eeprom Atmegi 162 przez USB, a już nie daje się 'naprawić' (wgrać poprawny wsad) przez USB. W jednym i drugim przypadku jest nadgranie eepromu Atmegi 162.  Uszkodzenie atmegi (czyli zapis do pamięci ) działa po USB, a naprawa już nie - potrzebny programator ?

Być może jest jeszcze bardziej skomlikowanie - nie wiem - jedynie mnie zastanawia ten 'brak konsekwencji' - tu da się po USB, a tu nie da się po USB.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wemb napisał:

Uszkodzenie atmegi (czyli zapis do pamięci ) działa po USB, a naprawa już nie - potrzebny programator ?

Do programowania pamięci Atmegi przez USB (port szeregowy) służy bootloader czyli program, który jest częścią pamięci Flash. W tej samej pamięci jest też główny program, który odpowiada za komunikację pomiędzy VCDS i CAN/K-Line. W pamięci eeprom są ustwienia itp. 

Dopóki bootloader nie zostanie wykasowany to istniej szansa na update przez USB, pod warunkiem, że taki bootloader był tam wgrany przez "producenta". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności