Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem ze swoim interfejsem. Ostatni raz używałem go ok 2lata temu, potem trochę leżał, znajomemu użyczyłem. Próbowałem wczoraj się nim połączyć ale bezskutecznie. Interfejs VAG12.10, software w wersji beta 12.10.3 (nie jestem pewien czy to oryg od tego kabelka).

Rozpakowałem vcds na lapku z systemem xp 32bit sp2

podpiąłem kabelek, wyskoczyło zapytanie o sterowniki to wskazałem folder z vcds zainstalowało poprawnie.

Program jest aktywowany.

Screeny:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Test robiłem z interfejsem w gnieździe diagnostycznym przy włączonym zapłonie.

 

Znalazłem też screeny na dysku jak to kiedyś wyglądało:

11.jpg

22.jpg

 

Coś się wysypało w fejsie?

Tak wygląda w środku:

DSCN5187.jpg

DSCN5188.jpg

DSCN5193.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam problem ze swoim interfejsem. Ostatni raz używałem go ok 2lata temu, potem trochę leżał, znajomemu użyczyłem. Próbowałem wczoraj się nim połączyć ale bezskutecznie. Interfejs VAG12.10, software w wersji beta 12.10.3 (nie jestem pewien czy to oryg od tego kabelka).

Rozpakowałem vcds na lapku z systemem xp 32bit sp2

podpiąłem kabelek, wyskoczyło zapytanie o sterowniki to wskazałem folder z vcds zainstalowało poprawnie.

Program jest aktywowany.

Screeny:

[ATTACH=CONFIG]140568[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]140569[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]140570[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]140571[/ATTACH]

Test robiłem z interfejsem w gnieździe diagnostycznym przy włączonym zapłonie.

 

Znalazłem też screeny na dysku jak to kiedyś wyglądało:

[ATTACH=CONFIG]140572[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]140573[/ATTACH]

 

Coś się wysypało w fejsie?

Tak wygląda w środku:

[ATTACH=CONFIG]140574[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]140575[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]140576[/ATTACH]

 

Tak wysypał się wsad w atmedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem o kumpla interfejs VAG10.6, chciałem go wykorzystać do diagnostyki swojego Alltracka, tylko że tej wersji jeszcze nie obejmuje.

Czy jest jakaś opcja na prosty upgrade na wyższa wersje - taką która bym mógł przeprowadzić diagnostykę (np. spr. przyczynę niedziałających czujników parkowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam problem takowy. Łączę się z silnikiem lub licznikiem a nie mogę np. z klimą czy xenonami wyskakuje mi komunikat -No Response from Controller. W innych autach tak samo

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem co kolega prezesik18. Również wywala mi "Interface not found", a kabelek wczoraj przyszedł mi od chińczyka. Ktoś potrafi naprawić takie rzeczy, oczywiście nie za darmo ? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja z kolei z innym pytaniem. Miałby ktos namiary na kolegę yassek szukam kabelka do mojego B5. Od razu mówię ze odezwałbym się na priv ale nie mogę. Podrzuci ktoś maila albo numer telefony? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam VCDS 10.6.2 do którego zaniemógł mi kabel VAG106 Dual-K &CAN <-&gt; USB. Próbowałem reanimować kabel wg poradników z forów ale nie posiadam do niego pliku ept. Kolega od którego kupiłem kabel też nie posiada.

 

Zapytam od razu. Gdzie szukać pliku ept do tego kabla lub człowieka o dobrym sercu, który zreaktywuje mi ten kabelek? :)

 

Dzięki z góry za podpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie takie, czy jak kupiłem kabel ryżowy "klona z vcds 15.7.1 EN" to bedzie on pracował tylko na tym programie dołączonym na płycie czy jest możliwość działania na vcds w języku polskim? Jeśli tak to na jakiej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tylko i wyłącznie na ich oprogramowaniu i nie ma możliwości przejścia na inny język/wersje. ja też zakupiłem taki kabelek i niestety ,ale nie mogę się połączyć z moim autem ale z brata autem jest wszystko ok,

chociaż nie jestem pewien do końca tzn martwi mnie status odnośnie braku gotowości CAN

vcds status2.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie ma takiej opcji...

Jeżeli masz radio nie orginalne to odłącz wtyczkę zasialania.

W niektórych pasztetach we wtyczce radiowej był przewód do diagnostyki ,jak założyłeś inne radio to czasem może "obciążać" linie diagnostyczną.

 

coś niesamowitego nigdy bym nie pomyślał że coś takiego może się dziać. po wypięciu radia wszystko śmiga aż huczy;]

wiszę Ci duże piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to tylko i wyłącznie na ich oprogramowaniu i nie ma możliwości przejścia na inny język/wersje. ja też zakupiłem taki kabelek i niestety ,ale nie mogę się połączyć z moim autem ale z brata autem jest wszystko ok,

chociaż nie jestem pewien do końca tzn martwi mnie status odnośnie braku gotowości CAN

 

O ile dobrze pamietam to chinski kabel nie pokaże Ci CAN przy passacie b5. Jak podlaczalem swoj do zony auta B5fl to pokazywal can not ready, a jak podlaczylem do passata b6 to polazal CAN - OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdążyłem doczytać, bo myślałem ze to jest przyczyną braku połączenia

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby mi ktoś podesłać jakieś sprawdzone sterowniki do "klona vcds 15.7.1 EN" system win 10 64bit na [email protected] te które dostałem z kablem nie tworzą wirtualnego portu COM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klon Vcds Działa na USB

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z VCDS i klonem kabla. Samochód to VW Passat B7 2011r. Mam kabel HEX-CAN-USB (opisany 12.12.3), używałem softów 12.10.3, 12.12.3, 12.12.3a, 14.10.0. Problemów mam kilka:

 

1. W głównym menu w miarę poprawnie działa tylko zakładka Installed. Potrafię uruchomić każdą z dostępnych opcji i nawiązać połączenie. Np. 01-Engine, 03-ABSBrakes itp.

Zdjęcie poglądowe

vcds-12123-interfejs-diagnostyczny-skoda-audi-konstantynow-lodzki-144135467.jpg

Pozostałe zakładki tj. Drivetrain, Chassis, Comfort/Conv., Electronics1 i Electronics 2. Nie działają poprawnie ponieważ nie łącze się albo z żadną dostępną opcją w nich zawartą lub tylko z kilkoma.Program kilkukrotnie próbuje uruchomić ale nie nawiązuje połączenia. Nie pojawiają się zielone napisy widoczne na tym foto.

mqdefault.jpg

I wywala jakiś komunikat.

 

2. Jak już uda mi się wejść w jakąś funkcję np. Installed/01-Engine to nie mam aktywnych wszystkich opcji tak jak na załączonym poglądowym zdjęciu:

rcd J.jpg

Dostępność do tych opcji wydaje się być losowa w zależności od tego w co wejdę. Raz bloki pomiarowe są dostępne, w innym miejscu już ich nie mam i tak z prawie każdą funkcją.

 

Co jest powodem takiej sytuacji, czy trzeba użyć nowszego/innego kabla i nowszego softu ? Czy są jakieś inne powody ? Znacie sposób by sobie z tym poradzić. Spędziłem kilka ostatnich dni poszukując rozwiązania problemu w sieci na różnych forach itp. niestety bezskutecznie. Dlatego proszę Was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK.

 

Proponuję Ci się zapoznać szczegółowo z instrukcją do programu VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam kogoś z vagiem w okolicach Ostrołęki woj. mazowieckie. chcę zrobić adaptacje paru rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy można osobno zainstalować same sterowniki do kabla (USB)?

Po reinstalacji systemu został mi VCDS, ale przestał widzieć kabelek. zainstalowałem więc jakąś przypadkową wersję VCDSa, (z kablem nie chodzi) i zadziałało ze starą wersją ale wolałbym jakoś inaczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego urządzenia można. Menedżer urządzeń i tam są odpowiednie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Kupiłem na e-service.pl kabelek Ross tech,

 

z vcdsem 15.6 (wersje dali 32 i 64 bit),

 

na moim domowym laptopie gdzie jest win 8.1 64 bit wszystko śmiga.... ale ja mam taki swój roboczy IBM Thinkpad T60,

z windowsem xp,

 

i na nim nie działa... Can not ready.

Podłączylem do octavii 2002 rok, tez can not ready ale wszystko działa bo chyba łączy się przez inny protokół,

 

ale z moim passatem nie chce się za nic połączyć.

 

Co go boli w tym xp ??? czysty system ze sterownikami, zadnego antyvirusa i aktualizacji, i wciąż can not ready.

 

Pomoże ktoś ?

 

Zainstalowalem na nim win 7 32 bit, wciaż to samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile Passat to wersja b5fl to nie będziesz miał ze can is ready. Masz fabryczne radio?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności