Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam ten sam problem, a forum jest down :-(

Jakies alternatywne zrodlo informacji?

Ablo jakich keyword uzyc u wujka gugla zeby naprawic chinski kabel?

Jak to sie stalo ze mi sie uwalil ten kabel?

Laptop poloczony do sieci ale nigdy w tym czasie VCDS nie odpalalem.

Raz mnie tylko zapytal o update to mu odmowilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie stalo ze mi sie uwalil ten kabel?

Laptop poloczony do sieci ale nigdy w tym czasie VCDS nie odpalalem.

Raz mnie tylko zapytal o update to mu odmowilem.

ano tak właśnie się to stało, aktualizacje uruchamiają się automatycznie

jak zapytał to już zrobił swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kable aktualizuja sie potajemnie.

Jesli uzywamy na laptopie internetu,to potem nalezy usunac pliki d1,d2,d3 z instalki i dopiero wtedy odpalamy program.No i oczywiscie internet wylaczamy w trakcie....

I wylaczcie Update w opcjach!

Edytowane przez mirko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,

a jakas instrukcja zeby uratowac chinskie cudo? (bo podobno sie da :)

W.W forum nadal lezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobrze,

a jakas instrukcja zeby uratowac chinskie cudo? (bo podobno sie da :)

W.W forum nadal lezy.

Zapytaj google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietnuje (bez nickow narazie ) jednego forumowicza aktywnego tutaj.

Najpierw pisze privy ze mi pomoze z uwalonym kablem,

Kaze przysylac fotki rozebranego kabla

Pyta czy mam LPT w kompie i inne w sumie nieistotne pytania (20 maili wymienionych!), zeby w koncu wylozyc kawe na lawe:

"Moge ci to zrobic za kase"

 

Wiec ja pytam po co ta pseudo-filantropia i te wszelkie pytania jak i tak wiadomo, ze trzeba chip przeprogramowac i bez specjalnego osprzetu i wiedzy sie nie obedzie?

Wole sobie nastepny kabel z chin sprowadzic, niz dac komus takiemu zarobic.

 

Bezczelni sa ludzie i zenujacy momentami dla paru zlotych.

Edytowane przez topek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak wiadomo, ze trzeba chip przeprogramowac i bez specjalnego osprzetu i wiedzy sie nie obedzie?

 

wiedzę tak ale sprzęt samemu można zdjełąć:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie jak możecie. Jakieś 2 lata temu kupiłem u gościa VCDS 912 z kabelkiem i teraz wysypały mi się stery od kabelka. Więc sięgam po CD instalacyjne a tu płyta pęknięta. Przelew robiłem na nazwisko Dariusz Żelazowski Ziębice(adresu nie podaję - wiadomo). Może ktoś zna gościa i poda telefon lub jakiś kontakt.

Pisałem z nim na PW ale po przebudowie forum passata nie mam tych wiadomości. Może ktoś wie jak je odzyskać.

Edytowane przez jek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -udało mi sie reanimowac kabel , program go rozpoznaje , laczy sie z samochodem widzi bloki pomiarowe ale jak chce zczytac bledy to wywala mi ze brak komunikacji ze sterowniiem lub sterownik nie pozwala , jak nacisne kasuj błęgy to mi pokaze tylko te co nie moze skasowac . W czym moze lezec problem .Moze trzeba jakos poustawiac te dane w konfiguracji programu.

 

Bardzo bym prosil o wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i znalazłem się tu bo mam problem.

Mam kabel do VCDS 11.3 beta (klon od e-Service), komunikacja z B6 2.0 TDI BMP przebiega bez problemów. Błędy odczytuje i kasuje, ale po diagnozie i kasowaniu mam problemy z uruchomieniem silnika. W kompie nie ma żadnych błędów a silnik ma problem żeby odpalić trzeba go kręcić kilka razy żeby załapał, jak zapali to przy następnym razie nie ma problemów z uruchomieniem.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? czy używanie tego clona jest bezpieczne dla ECU (read DCT erase DCT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - trudno powieziec czy kabelek nie zostawia nic po sobie i czy tylko czysci bufor z bledami , ale najlepiej to podjedz do ASO i niech ci przeskanuja ich serwisowym komputerkiem ktory jest najpewniejszym od tych wszystkich kabelków , bedziesz mial gwarancje(moze nie w 100% )ze nie masz nic namieszane po skanowaniu twoim kablem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam - trudno powieziec czy kabelek nie zostawia nic po sobie i czy tylko czysci bufor z bledami , ale najlepiej to podjedz do ASO i niech ci przeskanuja ich serwisowym komputerkiem ktory jest najpewniejszym od tych wszystkich kabelków , bedziesz mial gwarancje(moze nie w 100% )ze nie masz nic namieszane po skanowaniu twoim kablem .

 

Wcześniej jeździłem do kumpla który ma LAUNCH X-431 DIAGUN, po skanowaniu i kasowaniu z autem nie było problemów.

Prawdopodobnie kabel trefny albo soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jak pisalem do konca nie wiadomo na czym polega kasowanie błedów(moze niech cie ktos wypowie) , ale kasowanie jest tylko czyszczeniem jakiejsc czesci w pamieci komputera lub nadpisywaniem ktora odpowiada za wywalanie bledów i mozliwe ze po kasowaniu bledów on cos moze ci dopisywac(ale jak by takrobił to byci sie wysypywało na liczniku choinka ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - chyba ta moja pruba reanimacji sie nie dokonca powiodła , bo jak sie polącze i jakos ma trudnosci z czytaniem bledów to jakje wywali to przy kazdym kodzie błedu to wywala ze to wersja trial

 

 

A tak z drugiej strony to te forum jest przegladane jest przez duchy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam - chyba ta moja pruba reanimacji sie nie dokonca powiodła ,

 

a jaki to kabel reanimowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam - chyba ta moja pruba reanimacji sie nie dokonca powiodła , bo jak sie polącze i jakos ma trudnosci z czytaniem bledów to jakje wywali to przy kazdym kodzie błedu to wywala ze to wersja trial

 

 

A tak z drugiej strony to te forum jest przegladane jest przez duchy ?

 

A co chcesz? Pisz konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowy na forum i znalazłem się tu bo mam problem.

Mam kabel do VCDS 11.3 beta (klon od e-Service), komunikacja z B6 2.0 TDI BMP przebiega bez problemów. Błędy odczytuje i kasuje, ale po diagnozie i kasowaniu mam problemy z uruchomieniem silnika. W kompie nie ma żadnych błędów a silnik ma problem żeby odpalić trzeba go kręcić kilka razy żeby załapał, jak zapali to przy następnym razie nie ma problemów z uruchomieniem.

 

Napisz do e-service ponoć daja wsparcie techniczne :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz do e-service ponoć daja wsparcie techniczne :jasne

 

Ponoć :hyhy. Tacy z nich szpece że zaktualizowali sobie wsad 10.6.3pl przez neta na 11.11.3:lol3:lol3 i dodali pdf do czytania ze nie działa (chomik), dziwne żeby działało i to w dodatku na ich fejsach. :brawo

 

 

 

 

:respect:respect:respect Podziwiam ich znajomość w temacie i nabijanie ludzi w butelke.

Edytowane przez kacperwww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mialem kabelek nie chinola samoruba i smigal ladnie a pozyczylem znajomemu i chyba zapomnial sie i zaktualizowal z adako lub cos innego ze kabel byl nie wykrywalny i sam go jak pisalem przywrucilem do stanu wykrywalnosci ale jest jak by uposledzony matrudnosci z utrzymaniem komunikacji i ze wszystkie nazwy błłedow to trial ale pdaje kody bledow , wszystkie zakladki dzialaja , wiec jest szanas na przywrucenie go do normalnego zycia ? bo nie chciał bym jeszcze go dobic do konca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam - mialem kabelek nie chinola samoruba i smigal ladnie a pozyczylem znajomemu i chyba zapomnial sie i zaktualizowal z adako lub cos innego ze kabel byl nie wykrywalny i sam go jak pisalem przywrucilem do stanu wykrywalnosci ale jest jak by uposledzony matrudnosci z utrzymaniem komunikacji i ze wszystkie nazwy błłedow to trial ale pdaje kody bledow , wszystkie zakladki dzialaja , wiec jest szanas na przywrucenie go do normalnego zycia ? bo nie chciał bym jeszcze go dobic do konca .

 

Jaki wsad masz w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności