Jump to content
Guest marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Recommended Posts

Cześć,

Proszę o pomoc w zagwódzce dotyczącej prawidłowego rozmiaru tarczy na przód.

VIN WVWZZZ3BZXE387468

Wg. ETKI oraz ETKI online srednica powinna wynosic 280mm. Natomiast wg informacji z początku tego wątku, od wskazanego numeru nadwozia wzwyż (do którego łapie się mój VIN) powinno być 288mm.

Wymieniając koła zrobiłem pobieżny pomiar i wyszło, że mam założone 280mm. Aczkolwiek pomiar nie był bardzo dokładny (bez zdjęcia tarczy jest to utrudnione). Zasiski systemu ATE.

Nadmienię, że to bankowo jest już drugi komplet tarcz przednich w tym wymiarze, które dostają falowania, bicia i dużej modulacji podczas hamowania. Zazwyczaj celuje w oryginalne czesci, lub zamienniki z wyzszej polki cenowej. Byc moze nie ma to zwiazku z powyzszym pytaniem i problem bicia pojawia się z powodu piasty (na przegladach oraz u mechanika nikt nie sugerował wymiany). Zastanawiam się czy owe bicie nie ma jakiegoś związku z niewlasciwym rozmiarem tarczy i jej gięciem. Jednak podczas toczenia się nie ma żadnych oporów więc chyba nie w tym problem.

Proszę o wskazanie który rozmiar faktycznie powinien być właściwy.

Na forum ludzie informują, że powinno być 288, sprzedawcy podobnie, oferty z serwisu zakupowego również wskazują 288 do tego modelu (B5 Variant AFN 110KM, 1999)

image.thumb.png.0a40abb87c1e18b8dcd27d54d1b36fed.png

16 godzin temu, hamulcesklep napisał:

Według VIN masz 288 mm.

Tak by wynikało ale wg ETKI (również po Vin) wynika, że 280 mam. Stąd moje pytanie bo dysonans w źródłach jest znaczący.

Pozdrawiam.